Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Hamadriada

Restart telefonu

Rozwiązany

Hamadriada   
Otrzymana reputacja: 0
Hamadriada

Po uruchomieniu aplikacji pokemon go telefon zawiesił się. Nie chciał się uruchomić a gdy już to zrobił pojawiła się informacja, że android się uruchamia i o optymalizacji aplikacji. W ciągu 3 godzin miało to już miejsce z 5 razy. Powywalałam większość aplikacji. Telefon włącza się wciąż i wyłącza. Czasem można wejść w menu i coś zrobić ale w większości na starcie się zawiesza. Jak pojawia się ekran to przyciski do cofania, historii i pulpitu są przyciemnione jak nieodblokowana postać w grze a czasami nie ma ikon na pulpicie. Komputer go nie widzi mimo, że na pasku pojawiają się ikonki, że jest podłączony. Generalnie działa pod ładowarką ale nie na długo i nie zawsze. Nie zawsze też widzi ładowarkę (dioda się nie świeci). Myślę nad przywróceniem ustawień fabrycznych ale nie wiem czy to coś może pomóc. Nie chce nic samej przy nim robić by w razie czego złożyć reklamacje. Telefon kupowany z 3 miesiące temu w sklepie nie brany z play. Nie odniósł uszczerbku 'na zdrowiu' z mojej winy.

Edytowane przez Hamadriada

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Damian3006   
Otrzymana reputacja: 23
Damian3006

Jeśli jest na gwarancji to nie ma co samemu się bawić, lepiej oddać na gwarancję. Tylko spróbuj zgrać co się da bo w serwisie zwykle na dzień dobry wgrywają soft na nowo czyli wyczyszczą ci telefon do zera. I trwa to zwykle koło 2-3 tygodni.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hamadriada   
Hamadriada

A czy wyjęcie (wykręcenie) baterii żeby tel przestał się uruchamiać może zostać uznane za moją ingerencje w sprzęt i nie uznanie przez to reklamacji?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
krzychy   
Otrzymana reputacja: 3762
krzychy

Tak.

Bateria jest zintegrowana i sama nie powinnaś dokonywać napraw.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PiotrekMTBMX   
PiotrekMTBMX

Miałem dosłownie to samo z moim flexem, po jakimś padł w całości i nie dało go rady już uruchomić. Byłem w serwisie i powiedziano mi, że wyświetlacz robi zwarcie i to jest przyczyną restartów, ale wydaje mi sie to mało prawdopodobne. Tak czy siak wysyłaj na gwarancje. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hamadriada   
Hamadriada

Telefon idzie na reklamacje z tytułu rękojmi (reklamacje są dużo korzystniejsze od gwarancji), Ja obstawiam procesor, bo miałam tez tv który po niecałym roku włączał się i wyłączał i facet z naprawy zawyrokował: procesor do wymiany.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hamadriada   
Hamadriada

Telefon pojechał i dziś wrócił.

Wyrok: Defekt: wymiana płyty głównej

Naprawa: Wymiana komponentów

Wątek do zamknięcia.

Dziękuje

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
krzychy   
Otrzymana reputacja: 3762
krzychy

@Hamadriada

Na forum panuje taka zasada że nie zamykamy tematów. 
Zawsze może spotkać podobna przypadłość innego użytkownika. 

Jest wtedy większa szansa na znalezienie właściwego rozwiązania. 

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Synaisthesis   
Synaisthesis

Cześć :)

Mam LG Flex 2 z Androidem 6.01.

Mam go ponad rok. W ostatnim miesiącu telefon raz na jakiś czas sam się wyłączał i włączał. Zrobiłem hard reset. Jednak przedwczoraj telefon nagle się wyłączył i w wpadł w pętlę ponownego uruchamiania. Trwało to może dwie minuty. Wczoraj wieczorem znowu nagle się wyłączył i wpadł w pętlę ponownych uruchomień, ale już na ponad pół godziny ( w tym czasie mogłem uruchomić resetowanie telefonu przyciskami - nie zrobiłem tego). Teraz działa normalnie, przynajmniej od rana.

Czy to może być problem softu czy coś fizycznego? Nie uśmiecha mi się oddawać go na gwarancję.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Promajl   
Promajl

Dokładnie to samo. Strzelam na uszkodzenie procesora, a konkretnie jego mocowania do płyty głównej od wysokiej temperatury. Nic tylko wnioskować o wymianę na inny model bo wygląda to na przypadłość tego procesora we flexie. Oddać na gwarancje raczej możesz jak całkiem padnie, bo inaczej będzie przechodził procedury serwisowe.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.