Skocz do zawartości
Arturros

iOS okiem androidowca

Polecane posty

Arturros   
Otrzymana reputacja: 2
Arturros

Pomyślałem, ze moje przemyslenia dotyczące systemu iOS mogą być komuś pomocne, dlatego poniżej wklejam swoją historie ;)

Otóż ogólnie jestem trochę maniakiem smartfonów i telefon zmieniam mniej więcej co rok. Moje ostatnie 4 telefony były to: Htc One S, Galaxy S3, Motorola moto g 2nd, Galaxy S5) S piątka mimo kontrowersyjnej stylistyki (mi osobiście sie nie podobała), ale działała świetnie (kupiłem ją równo po roku użykowania od miłego Pana za 950 zł), użytkowałem ja prawie rok i uznałem ze skoro zbliża się koniec gwarancji i niedlugo wychodzi s8 to pora ją sprzedać skoro cokolwiek jest jeszcze warta ( poszła za 780 zł) Bardzo podoba mi sie s6 edge, lub s7, ale pomyślałem ze skoro androidowe telefonowy dość szybko tracą na wartości to może nie warto kupować teraz s6 czy s7, tylko poczekać do premiery s8

. Bardzo wielu moich znajomych posiada Iphony i zawsze powtarzali mi, żebym kupił telefon od Apple. bo gdy przesiądę się na Iphone to już żadnego innego telefonu nie będę chciał. Wykombinowałem sobie, ze skoro Iphony bardzo wolno tracą na wartości (duży plus dla apple) to kupię sobię ten telefon na pół roku (do marca) i praktycznie nic na nim nie stracę, po czym w marcu wymienie go na s6 edge lub s7.

iPhone'a miałem 3 miesiace i i okej na początku było ciężko, przyzwyczaić się do cofania i paru innych rzeczy, ale po paru dniach adaptacji było zdecydowanie lepiej, Zresztą zafascynowanie jabłkiem trwało, po kilkunastu dniach zaczęło mi brakować pewnych androidowych funkcji, np przeciągniecia paska od góry i włączenia sobie internetu mobilnego czy GPS'a, pewnych przydatnych aplikacji jak np (mobileMPK, czy bezpłatnego jakdojade.)

Denerwuje mnie np ze na zablokowanym ekranie nie mogę usunąć jednym przeciągnieciem w lewo powiadomienia, tylko muszę kliknać dodatkowo wymaż ( wiem, niby drobiazg ale denerwuje wykonując to 50 razy dziennie). Tak samo jest z powiadomieniami choćby z messengera, w androidzie gdy skasuje się dymek czatu to powiadomienia już nie wyskakują, a w iOS muszę wejść w konwersacje i ją wyciszyć.

Brakuje mi również przycisiku zmieniania trybu głośno/wibracja/cichy. Wiem ze w Iphonie jest bardzo fajny fizyczny klawisz, ale gdy wyciszę dźwięk mam nadal wibrację przy powiadomieniach i raz jest mi ona potrzebna, a raz wole sam tryb cichy i w androidzie jest to jedno klikniecie więcej, a w iOS musze znowu wejsc w ustawienia i odznaczyć "wibruj w trybie cichym" Niby szczegół, a przy moim trybie życia jest to denerwujące

. Kwestie muzyki i iTunes pomijam bo ten sposób wgrywania muzyki ma swoje plusy jak i minusy.

No i na koniec kwestia personalizacji która w Iphonie jest bardzo mała. Na początku pomyslałem no spoko, jakoś to przeżyje. Jednak po pewnym czasie zacząłem się zastanawiać czemu skoro płace niemało za taki telefon, to ja muszę się do niego przystosowywać, a nie na odwrót? Oczywiście Iphone i iOS, ma wiele plusów jak stabilny system, częste aktualizacje, długie wsparcie, trzymanie ceny i dobrą jakość wykonania, ale to chyba jeszcze telefon nie dla mnie.

Edytowane przez mobopx
delikatne powiększenie czcionki

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marasekkk   
Otrzymana reputacja: 0
marasekkk

W moim przypadku było tak ze zawsze byłem androidowcem ale pewnego czasu kupiłem za 100€ Ajfona 4S od jakiegoś Turasa. Od tamtego czasu nie zmieniłbym na androida nigdy. W każdym bądź razie szanuje użytkowników Androida. Wiem ze jest to bardzo dobry system lecz brakuje Mi w nim czegoś. Niewiem. Może ta optymalizacja na poszczególnych urządzeniach. Ostatnio miałem możliwość ogarnięcia trochę Samsunga Galaxy s8 i powiem szczerze ze jest bardzo dobrze. Oby tak dalej. Ale płynność i jakość niestety dla Mnie jeszcze nadal w tyle. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rybus85   
Otrzymana reputacja: 63
rybus85

Ja miałem do czynienia od 4s do 6s. I każdym miałem ochotę rzucać o ścianę :/ Nie lubię gdy system lub sprzęt mnie ogranicza. A wielokrotnie mnie to spotykało na ip. Nie zrobisz tego nie nie,nie zrobisz tego szybko bo nie-musisz się naklikać jak szalony(przykłady powyżej),brak jakiejkolwiek sensownej personalizacji. I też potrafi zamulić,nikt mi nie wmówić że nie. Minus cena(totalna przesada),ale plus że cena trzyma(w końcu trzeba się pochwalić że ma się jabłuszko na zdjęciach...). Zbyt małe(kwestia gustu),brak przycisków na pasku(przyzwyczajenie się do cofnij masakra),aparaty(niby ok,ale jeszcze mi czegoś brakowało),wiele aplikacji które na androida działały tu były płatne(nie chciało mi się szukać alternatyw),absurdalnie drogie akcesoria.

Z plusów to zabezpieczenia,aktualizacje nawet na stary sprzęt i tyle. Wróciłem do Androida i nie wracam do IP ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
somebody101   
Otrzymana reputacja: 836
somebody101
5 minut temu, rybus85 napisał:

wiele aplikacji które na androida działały tu były płatne

Mógłbyś podać kilka przykładów takich aplikacji?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rybus85   
rybus85

A myślisz że tak z pamięci będę wrzucał? Na pewno było kilka gier,chyba angry birds któraś część. Głównie gry. Z apek chyba jakdojade. Plus taki że na andku za darmo walą reklamy na IOS zapłacisz i reklam nie ma ^^

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
somebody101   
somebody101

Pytam, bo nie lubię jak ktoś mówi ogolnikami. Konkretnie bym chciał poznać aplikację które na androidzie są darmowe, a na iOS trzeba zapłacić.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rybus85   
rybus85

Czekaj cofnę się w czasie o jakiś rok(a wtedy jeszcze na stałe miałem dostęp do IOS) to Ci napiszę. Tylko naładuje mój wehikuł czasu. Wiem że miałem trochę apek/gier które na jednej platformie były za free a na drugiej płatne. Myślisz że rozpamietuje to w pamięci? 

Zawsze zazdrościłem że na ios była Prisma. Ale pojawiła się też na zielonym robociku :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
somebody101   
somebody101

Ok od Ciebie się niczego nie dowiem. A czy ktoś z pozostałych mógłby podać przykłady aplikacji darmowych na andku a platnych na ios?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
enesas   
Otrzymana reputacja: 295
enesas

Najgorzej Jest z tym że nie których na iOS nie ma. Np Mobile MPK (zastosowałem jakdojade).
Ogółem iOS jest fajny. Teraz przesiadlem się na andka i plusem jest dla mnie lepsza apka Moj Orange.

Uważam że oba systemy mają plusy i minusy. Ja niestety (bądź stety) nie należę do osób które "jak raz kupią ajfona to androida nigdy nie kupia".

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szymon035   
Otrzymana reputacja: 964
Szymon035

Ja niestety z iphonem wytrzymałem tylko 2 miesiące.

Miałem Note 4 i coś mnie skusiło żeby kupić iphona 6S i nie wytrzymywałem z tym telefonem.

Brak fizycznego przycisku wstecz. Ekran jakościowo był gorszy niż pierwszy amoled w Galaxy S1. Aparat niby 12Mpix a zdjęcia były przeciętne. System bardzo ubogi, zero personalizacji itp. Mnie osobiście wkurzało brak menu i widgety tylko na jednej stronie można było mieć.

Jedyny plus jaki otrzymał ode mnie iphone to płynny system i optymalizacja Ram'u

Po dwóch miesiącach sprzedałem i kupiłem Galaxy S7 Edge.

Telefon bez porównania.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.