Skocz do zawartości
Arturros

iOS okiem androidowca

Polecane posty

prz3m3k   
Otrzymana reputacja: 1
prz3m3k

Kilka słów ode mnie. Miałem Z3 Compact, kupiłem IPhona SE, sprzedałem go po dwóch tygodniach, dlaczego?

• Jedna głośność dla budzika i dzwonka telefonu,
  • Niedostępne wyszukiwanie w książce telefonicznej za pomocą klawiatury numerycznej, trzeba lecieć kciukiem na górę ekranu, tapnąć pole i wpisywać nazwę kontaktu z normalnej klawiatury - dla mnie jest to wolniejszy sposób
  • Przycisk zablokuj na górze telefonu, gimnastyka ręki gwarantowana
  • Jeżeli przychodzące powiadomienie wywołuje wibrację to również wibracja zostanie uruchomiona podczas rozmowy telefonicznej, czyli rozmawiamy z kimś przez telefon i jeżeli ktoś inny napisze nam na messengerze to skutkiem tego jest wibrowanie telefonu przy uchu - to już mnie zirytowało nawet bardzo ;)
  • Powiadomienia nie są grupowane, ktoś pisze 6 wiadomości na messengerze, dostaniesz 6 powiadomień na ekranie blokady, każdy mail to nowe powiadomienie itd.
  • Odnośnie gimnastyki ręki, zazwyczaj cofnąć się mogłem do poprzedniego ekranu poprzez gest kciukiem od lewej krawędzi do środka ekranu, lecz nie w każdej aplikacji to działa, więc czasem człowiek próbuje cofnąć się gestem.. aha nie działa, to musimy lecieć wtedy kciukiem do lewej górnej krawędzi gdzie jest zazwyczaj "wstecz", nie jest to jednoznaczne jak w androidzie gdzie jest po prostu wstecz na dole, i zawsze to działa i nie trzeba się zastanawiać nad tym
  • Jeden olbrzymi wskaźnik głośności na cały ekran, wszystko zasłania, w ios11 to poprawili, chcesz oglądać coś na youtube, ustaw głośność przed oglądaniem
  • Polityka bezpieczeństwa apple nie pozwala na wprowadzanie haseł inną klawiaturą niż applowska, więc.. instalujesz sobie Gboard bo całe życie pisałeś na tej klawiaturze, wchodzisz na jakąś stronę gdzie chcesz się zalogować, login wpisujesz Gboardem, hasło applowską klawiaturą. Miałem nawet przypadki, że w niektórych apkach w normalnych polach, które nie były hasłami pojawiała się klawiatura od apple zamiast Gboard, znowu mindfuck
  • Szybkość ID Touch, w moim obecnym Sony X Compact czytnik linii papilarnych działa około 2 razy szybciej

Więcej nie pamiętam, na tą chwilę, jak sobie coś przypomnę to pewnie dopiszę, może teraz o plusach:

• Płynność systemu, nie wiem jak oni to zrobili, ale kiedy wchodzi się w wiadomości to one już są wczytane, tak samo kontakty itd. jedynymi aplikacjami gdzie musiałem czekać na wczytanie zawartości był FB oraz Spotify, na andku czasami trzeba poczekać ułamek sekundy dłużej aż ma się wyświetlić to co ma się wyświetlić
  • Aparat jest na pewno lepszy niż w obecnym Sony X Compact, którą posiadam
  • Bardzo spoko jest opcja wybudzania po podniesieniu telefonu, zawsze to działało perfekcyjnie

Ogólnie mam takie odczucia, że IOS jest niedopracowany, brakuje mu kilku szlifów i wtedy może kupię jakiegoś IPhone'a ponownie. Autentycznie nie rozumiem rzeszy ludzi piejących z zachwytu nad IPhonami, być może używali zawsze powolnych androidów i ta płynność systemu ich powala na kolana, pod względem funkcjonalnym uważam że Android jest lepszym wyborem.

• Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
somebody101   
Otrzymana reputacja: 836
somebody101

Chciałem się przekonać również do iphona, używałem przez ostatni miesiąc iphona se bo rozmiar tego telefonu jest dla mnie idealny, s7 polezal w szufladzie i się z nim przeprosilem :) dlaczego? Mnóstwo drobnych wad i niedoróbek o których wspomniał już kolega wyżej. Jak ktoś mi jeszcze raz powie że iOS jest intuicyjny to go śmiechem zabije. Z kolejnych drobnych niedoróbek o których kolega wyżej nie wspomnial: np aplikacja Facebooka - w androidzie lecisz sobie w dół, potem chcesz wrócić klikasz klawisz powrotu i automatycznie masz pierwszy post nieprzeczytany z góry. W iphone? Klawisza wstecz brak więc tak nie zrobisz. Wyjdziesz klawiszem Home i wejdziesz z powrotem? Aplikacja siedzi w ramie więc wróci do tego samego momentu. Jedyna opcja to wywalenie jej z multitaskingu i włączenie na nowo. Inny przykład głupiej rzeczy? Pasek jasnosci: nie możesz sobie kliknąć np na koniec skali żeby ekran się rozjasnil, musisz chwycić za kropkę i przeciągnąć. Jak oglądasz jakiś film na przeglądarce ta sama historia - żeby przewinąć film musisz chwycić kropkę i ją przeciągnąć zamiast po prostu kliknąć na pasek obojętnie w którym miejscu. Dalej - ustawienia aplikacji. Logiczna rzeczą jest że ustawienia są w aplikacji która wlaczyles. W iOS? To zależy, czasem ustawienia są w aplikacji, a czasem musisz grzebać po menu i tam szukać jej ustawień. Rzeczy dziwnych i nieprzemyslanych jest w iOS mnóstwo. Użytkownik musi mega dopasować się do działania urządzenia tylko w jeden jedyny słuszny sposób tak jak to przewidział producent. Proste jakby się wydawało czynności na maksa są pomieszane. Wymieniać można by tego bardzo dużo. System mega szybki i plynny, aplikację w ramie siedzą bardzo długo, ale cały iOS to parodia systemu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
prz3m3k   
Otrzymana reputacja: 1
prz3m3k

Odnośnie FB to chyba wyjściem jest tąpnięcie w ikonkę postów, nawet jak już jesteś na tej zakładce. Nie wiem czy wyjaśniłem dobrze ;-) w Androidzie tak samo to działa. Przez ikonę postów rozumiem ikonę na lewo od ikony zaproszeń do znajomych.

Wysłane z mojego F5321 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.