• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
kamyk_mmz

Media-Droid odtwarzacze multimedialne z Androidem - MT7001 i MT7002

59 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Media-Droid to młoda, należąca do firmy Media-Tech marka, która wkrótce wprowadzi na rynek dwa urządzenia zmieniające odbiornik TV w multimedialne centra rozrywki wykorzystujące system Android.

Jedną z podstawowych funkcji modeli MT7001 i MT7002 jest odtwarzacz multimedialny, który pozwala na oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Dodatkowo, otrzymujemy także dostęp do przeglądarki zdjęć oraz czytnika eBooków. Możemy także grać w gry, m.in. popularny ostatnio tytuł: Angry Birds.

Jeśli zaś chodzi o funkcje internetowe, urządzenia wyposażone zostały w pełnoekranową przeglądarkę internetową, która daje nam dostęp do wszystkich dobrodziejstw internetu (bez ograniczeń do wybranych serwisów). Nie zabrakło także szeroko rozwiniętych opcji społecznościowych – za pomocą kilku kliknięć otrzymujemy dostęp do facebooka, twittera czy nk. Wśród „polecanych” serwisów znajdziemy również YouTube, Google oraz Allegro.

Instalując zatem to urządzenie zapewniamy sobie dostęp do TV, internetu, radia oraz dodatkowych opcji w jednym miejscu, tworząc tym samym multimedialne centrum rozrywki.

Aby korzystać jednak z funkcji internetowych, należy podłączyć urządzenie do sieci. Możemy dokonać tego na dwa sposoby – albo poprzez wbudowany odbiornik WiFi 802.11b/g/n, albo gniazdo sieciowe RJ45.

Co znajduje się w środku „skrzynki”? W MT7001 podstawę stanowi procesor ARM Cortex A9 (800 MHz), 512MB pamięci RAM oraz pamięć Flash o pojemności 4 GB, a w MT7002 procesor ARM Cortex A8 (1,2 GHz), 512 MB RAM oraz 2 GB pamięci. Obydwa urządzenia pracuje natomiast na systemie Google Android 2.3, dzięki któremu całość uruchamia się bardzo szybko i po kilku sekundach jest już gotowa do pracy, a także otrzymujemy dostęp do tysięcy płatnych i darmowych aplikacji z Android Market.

W zestawie, poza samym urządzeniem, znajduje się także pilot, z poziomu którego mamy dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji. Dodatkowo poprzez porty USB podłączyć możemy dodatkowo mysz oraz klawiaturę. W przypadku modelu MT7001 możemy także podłączyć klucz DVB-T MT4163, dzięki któremu urządzenie może stać się tunerem cyfrowej telewizji naziemnej.

Premiera obydwu urządzeń, według zapowiedzi producenta, nastąpić ma jeszcze przed końcem bieżącego roku, a już wkrótce powinniśmy poznać sugerowane ceny detaliczne.

Źródło: ##### , recenzje i testy sprzętu, aktualności, rankingi, sterowniki, porady, opinie

Jak dla mnie bardzo fajne i przyszłościowe urządzenie, tanim kosztem w połaczeniu z TV możemy mieć praktycznie wszystkie możliwości PC i to na naszym andoridku :D

Edytowane przez kamyk_mmz

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Co ciekawe, drugie z tych urządzeń jest już wystawione na allegro w cenie 549pln, a jak sprawdzałem na stronie producenta, to nie ma jeszcze możliwości zakupu, a w sprzedaży jest jedynie model MT7001 i to w cenie ponad 1100pln.

Dobrze rozumiem, że urządzenie MT7002, po podpięciu do tv, będzie płynnie działać w rozdzielczości 1920x1080pix? Bo jeśli tak i jednocześnie jeśli obsługuje bezprzewodowo klawiaturę i myszkę (mam logitecha na jednym "donglu" usb), to byłaby to rewelacja, zwłaszcza jeśli cena z allegro nie jest jakąś ściemą. Normalnie telewizor z systemem androida :)

Może widział już ktoś to urządzenie na własne oczy, bądź ma o nim jakieś dalsze info/przemyślenia? Warto w coś takiego wchodzić? Jak widzicie różnice w specyfikacji dla obu wersji? Zwłaszcza interesują mnie pogrubione wiersze odnośnie procesorów z podanej poniżej specyfikacji i jak te elementy mają się do przypuszczalnej wydajności urządzeń. Bardziej kusi mnie MT7002 (nie potrzebuję tunera dvb-t), ale choć ma szybszy procesor, to oznaczony jest jako A8, a w wersji MT7001 jako A9 (nowszy? lepszy?).

MEDIA-DROID ENGAGE HQ PRO MT7001:
•    [u]Procesor: [b]ARM Contex A9, 800Mhz, silnik 3D[/b][/u]
•    Pamięć RAM: 512MB DDR2
•    Pamięć wewnętrzna: 4 GB NAND Flash
•    Wbudowany czytnik kart pamięci: SD/MS/MMC o pojemności do 32GB
•    Obsługiwane plik wideo: MKV, ASF, RM, RMVB, MP4, MOV, AVI, WMV, 3GP, DivX
•    Obsługiwane pliki audio: MP3, APE, WMA, FLAC, AAC, AAC +, OGG, WAV
•    Wejścia/wyjścia:
•    2 porty USB 2.0
•    Wyjście HDMI 1.3
•    Wyjście wideo: YPbPr Component (w tym kompozytowe CVBS)
•    Wyjście SPDIF
•    Wyjście audio stereo RCA
•    Ethernet 100 Mb/s
•    WiFi 802.11b/g/n
•    Możliwość podłączenia dowolnej klawiatury i myszy USB ( bezprzewodowej lub przewodowej)
•    Zasilanie: zewnętrzny zasilacz 110-240, 1A @ DC 12V 2A
•    Rozmiar: 195x145x30mm

MEDIA-DROID ENGAGE HQ MT7002:
•    [u]Procesor: [b]ARM Cortex A8, 1,2 GHz 512k pamięci podręcznej L2[/b][/u]
•    System operacyjny: Android 2.3
•    Pamięć RAM: 512MB DDR2
•    Pamięć wewnętrzna: 2 GB NAND Flash
•    Wbudowany czytnik kart pamięci: SD/MS/MMC o pojemności do 32GB
•    Obsługiwane plik wideo: MKV, ASF, RM, RMVB, MP4, MOV, AVI, WMV, 3GP, DivX
•    Obsługiwane pliki audio: MP3, APE, WMA, FLAC, AAC, AAC +, OGG, WAV
•    Wejścia/wyjścia:
•    2 porty USB 2.0
•    Wyjście HDMI 1.3
•    CVBS
•    Audio Stereo R/L
•    Wejście cyfrowe audio
•    Ethernet 100 Mb/s
•    WiFi 802.11b/g/n
•    Możliwość podłączenia dowolnej klawiatury i myszy USB ( bezprzewodowej lub przewodowej)
•    Zasilanie: zewnętrzny zasilacz 110-240, 1A @ DC 12V 2A
•    Rozmiar: 190x190x27m

pozdrawiam

Edytowane przez hans80

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co zdążyłem wyczytać na necie, to urządzenia można było testować na jakichś targach niedawno w krakowie, podobno filmy 1080p chodzą dobrze, ale sam bym chętnie potestował. Mam nadzieje że może niedługo pojawi się w jakimś media-markt/electro world, czy innym podobnym sklepie gdzie będzie podłączone i można będzie przyjść i potestować, bo zapowiada się fajnie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to trzeci producent, który wprowadza stacjonarny odtwarzacz oparty na androidzie. Nie pamiętam tego drugiego, pierwszym był Ellion T1 TVROI - sieciowy odtwarzacz z Androidem .

Z rozmowy ze znajomym sprzedawcą w jakieś 3 m-ce po wprowadzeniu do sprzedaży wynikało, że nie ma wcale zainteresowania, nie mówiąc o kupnie. Wszystkie te sprzęty kosztują u nas 500-600 zł, a mniej więcej tyle samo kosztuje tablet (chyba GoClever) z pilotem i HDMI.

Podoba mi się ten pomysł, ale XBOX MC wymiata, i długo potrwa zanim android dogoni takie odtwarzacze. Niemniej idea podoba mi się bardzo i nawet swego czasu zaoferowałem zrobienie szerzej recenzji, ale dystrybutor nie był zainteresowany. Oby tylko regularny market dział (w T1 niestety go nie było).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z opinii osób które kupiły już MT7002 wynika, że Market działa prawidłowo i ogólne wrażenia są pozytywne.

A cena w e-sklepie producenta wynosi 499pln, z darmowym kurierem, więc mimo że nie jest to mało, to i tak tragedii chyba nie ma.

Trochę się jedynie obawiam współpracy Androida z dyskiem sieciowym, na którym mam zebrane multimedia, ale będę to już rozgryzał, kiedy sprzęt do mnie dotrze :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekam na opinie, bo bardzo mnie ciekawi produkt

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Na razie nie miałem wiele czasu na zabawę MT7002, ale znalazłem póki co dwa drobne minusy:

- po uruchomieniu nie byłem w stanie powiązać urządzenia z kontem gmail (błąd przy logowaniu) - po kwadransie prób wybrałem z opcji powrót do ustawień fabrycznych i wszystko poszło

- jest problem z instalacją niektórych aplikacji z Marketu, a które używam na telefonie (Rozkład PKP, MixZing) - dostaję komunikat, że nie są one zgodne z moim urządzeniem. Podejrzewam (choć być może niesłusznie), że to kwestia braku karty SIM, bo obie aplikacje mają coś takiego w wymaganiach:

YOUR LOCATION

coarse (network-based) location

Access coarse location sources such as the cellular network database to determine an approximate device location,

Plusem jest bezproblemowa obsługa myszy i klawiatury bezprzewodowej (mam Logitecha na jednym donglu), które zadziałały od razu po podłączeniu. Muszę poinstalować jeszcze trochę apek, to przekonam się na ile przydatny jest to sprzęt w życiu codziennym. Zależy mi na przyzwoitej obsłudze mediow przez dlna i komunikacji z innymi urządzeniami w sieci. Na razie z ogólnego wrażenia jestem raczej zadowolony.

Edytowane przez hans80

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jak tak idzie testowanie urządzenia, można liczyć na jakąś szerszą relację :)?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem ciekaw jak sobie to daje radę z

- przeglądaniem newsów (feedly/google reader/news rob)

- obsługą maili (np. K-9) i przeglądaniem netu (np. dolphin)

- kalendarz

- youtube

- google+

- server ftp

- grami (np. angry birds, cut the rope)

(a takie drobne wymagania co do recki :-) )

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

W sumie jestem zbyt powierzchownym użytkownikiem, aby pisać porządną recke. Tak więc chaotycznie napiszę co mi ślina na język przyniesie.

- "Przeglądarek newsów" nigdy nie używałem, ale nie sądzę, żeby media-droid miał z tym mieć jakiś problem. Dopiero pojutrze będę miał chwilę, to może któryś z podanych przez Ciebie programów zainstaluję.

- K9-mail używam na Xperii x8 i na mt7002 też instalowałem, ale nie miałem czasu na konfigurację kont i zawiodłem się, że program nie ma opcji do robienia backupu danych, bo planowałem skopiować ustawienia z telefonu.

- Kalendarza też jeszcze nigdy nie używałem, ale nie widzę powodu, żeby miało tu coś działać inaczej niż na standardowym telefonie.

- Youtube działa bez problemu. Na razie dzieciakom bajki puszczałem i wyglądało to ok.

- Google+ nie sprawdzałem jeszcze.

- Serwerami ftp nigdy się nie bawiłem więc nie mam za bardzo wiedzy w tym temacie.

- Gry działają bardzo ładnie - sprawdzałem i Angry Birds (Rio) i Cut The Rope i jest ok.

Natomiast zadowolony jestem, bo udało mi się poprzez BubbleUPnP (dla muzyki - mp3, FLAC, WAV) i iMediaShare+RockPlayer (dla filmów) z powodzeniem dostać się do sieciowego dysku z multimediami. FullHD filmy nieco się tną, ale to raczej kwestia przesyłu danych po wi-fi i konfiguracji sieci, niż problem mt7002. Filmów full HD z karty pamięci jeszcze nie sprawdzałem.

Dobre pierwsze wrażenie jest póki co podtrzymane - Opera Mobile działa ładnie (choć na lapku strony mimo wszystko szybciej mi się ładują), na getjar.com znalazłem fajny program do internetowych stacji radiowych (praktycznie wszystkie dostępne na FM stacje można tam znaleźć), jako widgety wyświetlam pogodę i rozkłady autobusów z Transportoida i w ogóle da się żyć :)

Problemem może być niekompatybilność z niektórymi aplikacjami (nie chciał ich instalować z Marketu - Rozkład PKP, MixZing i jeszcze kilka innych które w międzyczasie próbowałem) - być może wystarczy mieć fizycznie apkę i ją ręcznie zainstalować (z Rozkładem PKP tak się udało) - ale w Markecie jest tyle różnych odpowiedników, że do tej pory wszystko udaje się jakoś pozastępować.

No i nie doszedłem jeszcze jak uzyskać polskie znaki na fizycznej klawiaturze. Może ktoś ma jakiś pomysł?

No i nurtuje mnie pytanie, czy takie urządzenie można zrootować, no ale za krótki jestem, żeby dać tu odpowiedź, a bez utartych przez kogoś szlaków chyba nie będę eksperymentował.

EDIT:

Ipla działa bezproblemowo. Także w 720p.

Aplikacje Google Reader oraz Feedly od strony instalacji z marketu także nie sprawiają problemów - jeśli chodzi o funkcjonowanie, to także wygląda ok, choć jak wspomniałem sam specjalnie z readerów nie korzystam, więc wiele nie potestuję.

Do K-9 dodałem jedno konto onetu z protokołem IMAP i wygląda, że wszystko działa.

Na stronie producenta pojawił się plik z updatem firmware. Wygląda na to, że zmiany będą m.in. obejmowały:

Obsługa kamery MT4028, dodatkowe aplikacje: Angry Birds, Facebook, FileExpert, ipla, mVideo Player, Skype, TuneIn Radio, Twitter.

Na grafikach widziałem też, że pojawił się przycisk wyłączania w górnym prawym rogu ekranu, co jest fajnym pomysłem, bo póki co wyłączanie mam jedynie z pilota (którego nie używam), bądź z palca.

Edytowane przez hans80
uzupełnienie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.