Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Miłosz Łukaszewski

Telefon wyłącza się na chłodzie poniżej 25% baterii

Polecane posty

Miłosz Łukaszewski   
Otrzymana reputacja: 0
Miłosz Łukaszewski

Cześć, mam pewien problem. Zakupiłem telefon nexus 6p, w domu wszystko normalnie śmiga, lecz czasami jak wychodzę na dwór i dłuższy czas korzystam z telefonu posiadając około 25% baterii lub mniej telefon sam się wyłącza. Wyskakuje automatycznie komenda "Wyłącz". Z podłączonym powerbankiem telefon normalnie działa. Po przyjściu do domu podłączam go do ładowarki stan baterii 1% po czym w 5 minut jest jej 28%. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to spowodowane minusową temperaturą na dworze i systemu czy może posiadam wadliwe urządzenie. Nigdzie nie mogę znaleźć takich przypadków z nexusami ani urządzeniami z androidem 7.1.1. Prosiłbym o pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotriix01   
Otrzymana reputacja: 9
piotriix01

Moim zdaniem to wina 7 .Też tak miałem i na innym telefonie niż twój choć firma ta sama

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
qujot   
Otrzymana reputacja: 1
qujot

Problem znany na reddicie czy xda nawet chyba google zdało sobie sprawę, że coś jest nie tak, bo ponoć przyjmują takie egzemplarze na gwarancję w przypadku kupienia na google store, serwis Huawei zaś wypina zadek i zwala winę na Google, że to Android 7.1 jest popsuty. Niektórzy wymieniają baterię samodzielnie inni oddają na gwarancję, innym znów takie rzeczy się nie przydarzają.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 472
Lawstorant

Temperatura też ma na to wpływ. Poziom naładowania baterii określa się głównie przez pomiar jej napięcia (ale także poprzez zliczanie energii), a im ogniwo litowo-jonowe jest chłodniejsze, tym niższe jego napięcie. Licznik pomiaru pokazuje że jeszcze coś zostało, ale ochrona przed głębokim rozładowaniem powoduje natychmiastowe wyłączenie telefonu.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kr!stov   
Otrzymana reputacja: 84
Kr!stov
Napisano (edytowane)

Miałem podobnie na dwuletnim iPhonie 5.

Bedąc na dworzu (mrozu nie było ale wiało strasznie) i mając w nim ponad 20% baterii sam się wyłączył. Jest to również zabezpieczenie Apple.

Jestem więc również zdania, że to nie do końca wina samego androida.

Naładuj baterię przed wyjściem i po problemie ;)

Przy okazji wychodzenie na dwór przy niższych temperaturach z tak niskim poziomem naładowania nie wróży dobrze Twojej baterii.

Edytowane przez Kr!stov

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotriix01   
Otrzymana reputacja: 9
piotriix01

Nie do końca się z tym zgadzam bo na 6 nigdy czegoś takiego nie miałem

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kr!stov   
Otrzymana reputacja: 84
Kr!stov
Napisano (edytowane)

@piotriix01

Ciesz się bo nie każdy ma tyle szczęscia co Ty ;)

Masz prawo się nie zgadzać.

Nie twierdzę, że każdy iPhone tak będzie reagował na niskie temperatury bo jak zdąrzyłem zauważyć telefon telefonowi nie równy. Napisałem, że zabezpieczenie Apple`a bo takie opinie wyrażali użytkownicy tej marki oraz informacje serwisantów. Może w 6 poprawili to.

Ja piszę to co mnie spotkało a nie podaję zmyślone historyjki lub domysły.

Przy okazji na forum Apple nie raz użytkownicy opisywali problemy z wyłączającymi się egzemplarzami i efekty pracy serwisów.

Daję tylko do myślenia, że za anomaliami przy niskich temperaturach nie musi kryć się wyłącznie wina softu.

Powodem równie dobrze może być wadliwa bateria lub inny element w smartfonie.

Edytowane przez Kr!stov

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
Otrzymana reputacja: 12
adnet

Właśnie ostatnio doświadczyłem takich problemów. Byłem na nartach i jak chciałem strzelić fotkę, to telefon zaraz po wyjęciu z kieszeni się wyłączył. Fakt, że było -23 stopnie. Ostatnio też na nartach przy ledwie -6 stopniach i to samo. Wiem że na mrozie bateria traci pojemność ale to chyba coś innego. Moja żona ostatnio z tego samego powodu reklamowała iPhone 6 i dostała nową sztukę. Ktoś już reklamował już Nexusa 6P z tego powodu?

Wysłane z mojego Pixel XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 472
Lawstorant

Nie traci pojemności tylko spada napięcie. Nie jest to powód do reklamacji, to chemia i fizyka.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miłosz Łukaszewski   
Otrzymana reputacja: 0
Miłosz Łukaszewski

Z tego co wyczytałem na reddicie ludzie próbujący oddać telefon na gwarancję otrzymywali telefon z ustawieniami fabrycznymi i cofniętym androidem do 7.0, a po aktualizacji czynność wciąż się powtarzała. Natomiast Huawei zrzuca winę na Google i Androida 7.1.1. Mam nadzieję, że z następną aktualizacją spróbują coś z tym zrobić.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.