Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Jeden numer i dwie karty sim w dwóch telefonach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   vBB

• 2121 postów

Napisano 24.10.2011 - 11:13

Witam. Potrzebuję takiego rozwiązania jak w tytule tematu, tj. mam numer w Play Fresh i chciałbym dostać w jakiś sposób drugą kartę sim z tym samym numerem (czytałem coś o klonowaniu ale w domu się nie da, a nie wiem gdzie w Warszawie coś takiego ktokolwiek by ogarnął), tak aby w razie potrzeby zostawić jeden telefon w domu i byłby on wyłączony, włączam drugi (oczywiście bez przekładania karty sim) i na drugim mam ten same numer (wiadomo, ta sama sieć, stan konta itd.) w pełni działający. Czytałem, że coś takiego jest możliwe, pytanie, czy np. idąc do salonu Play dostanę duplikat karty sim (powiem, że tamta została zniszczona, pokażę starter z dowodem zakupu) i będzie on w pełni działający? Czy jednak będę musiał na własną rękę u jakiegoś speca skopiować karte sim? Nie chcę aby dwa telefony działały równocześnie na tych samych numerach, chciałbym aby raz na raz tylko jeden był włączony. Z góry dzięki za wszelkie informacje, pzdr

Użytkownik vBB edytował ten post 24.10.2011 - 11:22

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Rafal_0

• 184 postów
  • Telefon:Galaxy Note II

• Tablet:Galaxy Tab P1000

• Firmware:Galaxy Tab - CM10.1 Galaxy Note II Stock

• Kernel:Galaxy Tab 2.6.35.13-g8d814c4

Napisano 24.10.2011 - 13:18

Ciekawy pomysł, też czasem by mi się takie rozwiązanie przydało.

#3 ONLINE   Preza

• 1203 postów
  • Telefon:LG G Flex 2 H955

• Tablet:Teclast X98 Air 3G dual boot

• Sieć:Play

• Firmware:stock

• Kernel:stock

Napisano 24.10.2011 - 13:23

Takie rozwuazanie bylo ju pare lat temu w erze i sie era tandem nazywalo. Takze jest mozliwe ale nie wiem czy play to ma. Co so zgloszenia zagubienia jednej karty to po prostu ja zablokuja i i tak nie zawalczysz.

Sent from my GT-I9100

#4 OFFLINE   bitching sheep

• 989 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S4, Galaxy TAB 2 10.1, HTC 8S

Napisano 24.10.2011 - 16:32

Nie ma możliwości takiej. Gdyby tak można było robić to każdy brałby ofertę VIP (280zł brutto i NIELIMITOWANE połączenia, smsy, mmsy do wszystkich możlliwych operatorów) i używałby jej na różnych telefonach.
Edit: Jeśli chodzi o używanie raz jednego telefonu, a raz drugiego - tutaj możesz pokombinować, aczkolwiek ze strony Play nie otrzymasz pomocy.

#5 OFFLINE   vBB

Autor tematu
  • 2121 postów

Napisano 24.10.2011 - 20:53

No właśnie chodzi mi o to, żeby nigdy nie było sytuacji, że obydwa będą włączone na raz, a przecież po przełożeniu karty sim do innego telefonu to spokojnie można z niego korzystać. Gdyby ten sam numer byłby aktywny na dwóch różnych IMEI w tym samym czasie to mogłoby dojść do komplikacji, ale obydwa oddzielnie, tj. raz w jednym telefonie a raz w drugim, powinno działac. Pytanie tylko, czy oni przy wydawaniu duplikatu karty we freshu blokuję tę drugą, w abo wiem, że tak, natomiast na karte nie wiem... Może jakby powiedzieć, że ta druga została zniszczona (może wtedy nawet jeśli blokują to by nie blokował konsultant... ? ) i poprosić o duplikat... Przejdę się z pudełkiem od startera (tam jest PUK podobno potrzebny do wydania duplikatu) i paragonem. Dam znać jak mi poszło, sam jestem ciekawy...

#6 OFFLINE   bitching sheep

• 989 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S4, Galaxy TAB 2 10.1, HTC 8S

Napisano 24.10.2011 - 20:54

Szczerze mówiąc nie orientuje się jak sytuacja wygląda z freshem, ale daj znać! :)

#7 OFFLINE   przejek

• 241 postów
  • Telefon:HTC Desire Z

• Firmware:Gingerbread

Napisano 25.10.2011 - 07:16

Play nie ma takiej usługi.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

#8 OFFLINE   Pejotwroc

• 965 postów
  • Telefon:LG G2

• Tablet:Asus Prime

Napisano 25.10.2011 - 07:38

Szkoda Twoich nóg. Jak wydadzą Ci duplikat to stara będzie na 100% zablokowana. A jeżeli nie to stałby się cud :) Kiedyś stare karty sim dało się kopiować ale tych nowych już nie da rady. Tylko w erze można było mieć dwie karty sim tak jak już ktoś tu napisał. Niestety nie wiem czy dalej jest taka usługa.

#9 OFFLINE   pakierhakierxd

• 2794 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Ace 2

• Tablet:Navroad Nexo

• Firmware:Android 2.3.6/Android 4.1.1

• Kernel:Standardowe z dodatkiem Cwm

Napisano 25.10.2011 - 07:45

Raczej powiedza ci ze nie ma takiej mozliwosci fajnie by bylo gdyby byla :)

Sent from my MB525 using Tapatalk
Moje telefony:M35i,3310,3330, 3510i,6230,W800i,K750i,C35i,C702,N73,5220,6288, N95,Omnia I900,U8210,T630, 162,K510i, Wave S8500,Desire,Defy,Desire Z,Arc S,D750i,Ku311,Ace 2(teraz używam).
Moje tablety:Goclever R75,Navroad Nexo(teraz używam).

#10 ONLINE   Preza

• 1203 postów
  • Telefon:LG G Flex 2 H955

• Tablet:Teclast X98 Air 3G dual boot

• Sieć:Play

• Firmware:stock

• Kernel:stock

Napisano 25.10.2011 - 16:56

Nie ma możliwości takiej. Gdyby tak można było robić to każdy brałby ofertę VIP (280zł brutto i NIELIMITOWANE połączenia, smsy, mmsy do wszystkich możlliwych operatorów) i używałby jej na różnych telefonach.
Edit: Jeśli chodzi o używanie raz jednego telefonu, a raz drugiego - tutaj możesz pokombinować, aczkolwiek ze strony Play nie otrzymasz pomocy.

Mialem ere tandem i oba moga sobie byc wlaczone ale tylko z jednego mozna dzwonic. W momencie gdy zadzwonisz z drugiego tela to pierwszy sie nie odzywa jak polaczenie przychodzi. Po prostu jeden na raz jest aktywny

Sent from my GT-I9100