Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Bloodson212

Android Pay a odblokowant root

Polecane posty

Bloodson212   
Otrzymana reputacja: 0
Bloodson212

Witam kupiłem niedawno telefon nexus 6p i gdy chcę połączyć kartę z android pay to wyskakuję informacja że urządzenie ma dostęp do roota i że google ne może potwierdzić standardów dotyczących bezpieczeństwa. Moje pytanie jak wyłączyć dostęp do root jak zablokować bootloader dodam że ja go nie odblokowywałem (tele z olx). 

Android 7.1.1 

Ps. podczas uruchamiania telefonu wyskakuje podobny komunikat o bezpieczeństwie oprogramowania i o tym odblokowanym dostępie do root. 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shumitu   
Otrzymana reputacja: 90
shumitu

Zajrzyj tutaj:

http://forum.android.com.pl/topic/266039-odblokowywanie-rootowanie-flashowanie-w-nexus-6p/?do=getLastComment

Jak chcesz to wgraj sobie według ww. poradnika czysty obraz systemu - do pobrania z: https://developers.google.com/android/images

Później wystarczy że zablokujesz bootloader ;)

Jak zrobisz wszystko według ww. poradnika to wszystko będzie działać jak należy.

Pzdr

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
GRIZZLY1   
Otrzymana reputacja: 91
GRIZZLY1

Nie wiem jak na neksusie ale poczytaj o programie Magisk

Sent from Galaxy Note

Protected by Ballistic MAXX

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 472
Lawstorant

@GRIZZLY1 Super, ale OP nie wspomina o tym że chce mieć zrootowane urządzenie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
GRIZZLY1   
Otrzymana reputacja: 91
GRIZZLY1

@up, zauważ że podałem to jako alternatywę i być może przyda się też innym.
Wszystko w temacie wyjaśnił kolega przede mną

Sent from Galaxy Note

Protected by Ballistic MAXX

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bloodson212   
Bloodson212

Ok, poczytałem trochę link 1 dodany w 1 poście odpowiedzi jednak mam problemy. 

Doszedłem do momentu- [ klawisz włączania + klawisz ściszania ] po czym pojawia się jakaś "konsoleta" i strzałkami głośności mam opcje do wybrania: 
-START

-Reboot bootloader

-Recovery mode

-Power off

-factory

-bp tools

-barcodes

I teraz pytanie w którą opcje wejść i jakie kroki dalej podjąć aby ZABLOKOWAĆ bootloade żebym mógł podłączyć Android Pay? 

ps. Czy to bezpieczne jest ? Nie chce wgrywać zmieniać żadnych romów kelnerów itp chcę po prostu tylko go zablokować bo mam zainstalowany fabryczny czysty android który dostałem z aktualizacji (ustawiania/aktualizacja).  Czy nie stracę danych na telefonie ? 

z góry sory gdybym dostał odpowiedz jak to zrobić w 1 poście lecz w tym linku są informacje jak go odblokować, po za tym jestem likiem w tych sprawach i wolę spytać specjalistów z forum :) 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shumitu   
Otrzymana reputacja: 90
shumitu
Napisano (edytowane)

@Bloodson212

Zablokować bootloader musisz np. z poziomu ADB, czyli poprzez wiersz poleceń. Czy jest to bezpieczne? Jeżeli nie masz customowego kernela / romu to nic się złego nie stanie. Jeżeli nie jesteś pewny, czy masz czysty, nie modyfikowany system, wgrałbym czysty soft przed zablokowaniem. W każdym przypadku będzie się to wiązać z UTRATĄ DANYCH, więc zanim zaczniesz się bawić - zrób sobie kopię. Opiszę Ci w punktach co pokolei zrobić w dwóch sytuacjach: Wgranie czystego systemu i blokada bootloadera. Wszystko w spoilerze.

Wgranie czystego softu i zablokowanie bootloadera (metoda przez konsole ADB):

// Wgranie systemu //

1. Pobierasz obraz systemu: https://dl.google.com/dl/android/aosp/angler-n4f26o-factory-c53f0a50.zip - bezpośredni link do najnowszej wersji.

2. Pobierasz ADB/Fastboot: https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip

3. Wypakuj obie paczki, obraz przeżuć do rozpakowanego folderu z adb i fastboot. 

4. Po wykonaniu kopii danych na telefonie, włącz w ustawieniach programistycznych debugowanie USB. Podłącz włączony telefon pod usb, uruchom plik adb.exe Wpisz komende adb devices. Na telefonie powinna pojawić się prośba o autoryzacje, zaznacz żeby telefon zawsze autoryzował twój pc. Po ponownym wpisaniu adb devices konsola powinna zwrócić kod telefonu. Jeżeli zwróci - możesz przejść dalej, jeżeli nie - gdzieś popełniłeś błąd lub brakuje Ci sterowników ADB, w razie drugiej opcji te sterowniki powinny załatwić sprawę: http://dl.adbdriver.com/upload/adbdriver.zip

5. Wyłącz telefon i przejdź do menu fastboot (to jest to menu, które opisałeś wyżej) lub wpisz w konsoli adb komendę: adb reboot-bootloader i wyjdzie na to samo.

6. Uruchom plik fastboot.exe. Wpisz komendę fastboot devices. Jeżeli konsola zwróci kod, wszystko jest w porządku, jeżeli nie - wróć do punktu 4.

7. Zamknij fastboot.exe i adb.exe (jeżeli są uruchomione) i w folderze z obrazem systemu uruchom plik flash-all.bat Plik ten zrobi wszystko za Ciebie. 

8. Po tym jak system się wgra, zamknij plik flash-all.bat i ponownie powinieneś się znaleźć w menu fastboot (to menu, które opisałeś)

// Blokada Bootloadera //

1. Otwierasz plik fastboot.exe 

2. Wpisujesz komendę fastboot devices, jeżeli konsola zwróci kod to wszystko jest okej.

3. Wpisujesz komendę fastboot flashing lock 

Bootloader został zablokowany. Możesz ewentualnie jeszcze zrobić factory reset i wipe cache w recorvery, ale nie jest to wymagane. Żeby to zrobić:

1. W tym menu, które opisałeś wybierasz recorvery i potwierdzasz 'power'

2. Pojawi się leżący robocik z napisem 'no command'

3. Trzymając 'power', naciskasz 'volume up', powinny pojawić się różne opcje.

4. Robisz sobie wipe data / factory reset a także wipe cache według poleceń na telefonie.

Wszystko. Masz czysty, najnowszy system z zablokowanym bootloaderem, bez roota. Wszystko powinno działać ;]

W razie problemów pisz. ;)

Edytowane przez shumitu
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bloodson212   
Bloodson212

@shumitu adb.exe nie chce mi się uruchomić. Włącza się na moment i potem znika. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
Otrzymana reputacja: 1826
dzidexx

Adb.exe uruchamiesz w oknie cmd: shift+ppmyszy na pustym miejscu w folderze z wypakowanymi plikami, otwórz wiersz...tutaj.

@Bloodson212

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lawstorant   
Otrzymana reputacja: 472
Lawstorant
Napisano (edytowane)

Normalnie nie lubię poradników na YT ale widzę że u ciebie może być bez tego trudno:

Spoiler

Edytowane przez Daniel.
Usunięcie zbędnego tekstu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.