Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

Xperia Play - jako WiFi, GPS, bateria - pytania

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   majkelko

• 12 postów

Napisano 25 październik 2011 - 09:04

Hejka, witam forumowiczów.

Zastanawiam się nad kupnem Xperii Play. Ale zanim podejmę decyzję, chciałbym dowiedzieć się od użytkowników kilku faktów nt tego telefonu. Jako że mam zamiar korzystać z niego w sposób intensywny, interesują mnie też inne funkcje nie tylko możliwość uruchamiania gier.

1) Czy Xperia Play może być wykorzystana jako modem WiFi ? Przenoszę się w miejsce gdzie nie ma internetu, a w telefonie można mieć pakiet z 2Gb, chętnie przesłałbym sobie ten pakiet wprost do mojego netbooka. Domyślam się, że jest możliwość podłączenia kablem (??), a jak jest z WiFi? I jak zachowuje się telefon ? Nagrzewa się?

2) GPS - wiem, że są mapy Googla ale one ciągną z pakietów internetowych. Czy jest możliwość wgrania map googla na kartę, żeby nie ssało z pakietów? Albo inne rozwiązanie - jaka jest inna,prawidłowo funkcjonująca nawigacja dla tego telefonu (również offline)?

3) Czy bateria przy niewielkim wykorzystaniu - 20-30min rozmowy dziennie, 10 smsów, 15 min internetu, wytrzyma 2 lub 3 dni? Pytam, bo mój 5-cio latek SE K750i na oryginalnej baterii przy takim układzie trzyma 5 dni :E

Dzięki za doczytanie do końca i ewentualne odpowiedzi :)

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   bocian11

• 144 postów
  • Telefon:GT540

Napisano 25 październik 2011 - 09:47

Ja również mam kilka pytań:-)

1. Czy da się zrootowac ten telefon bez odblokowynia bootloadera?
2. Do ile mozna spokojnie podkrecic procesor?
3. Czy jest cm7 albo miui na playke?:-)

Lubie modowac telefony a nie znalazłem odpowiedzi na te pytania inne już wszystko wiem:-)
Sorki za podpiecie się do tematu ale nie chciałem zakładać nowego dzięki z góry za odpowiedzi:-)

My defy:-)

#3 OFFLINE   uriuri

• 421 postów
  • Telefon:Samsung S4 ZOOM

Napisano 25 październik 2011 - 14:16

Xperia Play to jeden z lepszych i szybszych telefonów z Androidem . Mam do niego ogromny sentyment ,miałem już 3 egzemplarze .
W międzyczasie miałem małe epizody z SGS2 , teraz z LG Shift 3D i śmiało mogę powiedzieć , że Xperia Play prawie nie ustępuje wydajnością tym dwurdzeniowym modelom.
Ponadto Xperia jest ładna , wygląda znacznie lepiej niż na fotkach ,ma doskonałą jakość dźwięku z głośników , całkiem przyzwoity aparat 5MPx .

Oczywiście , jak w każdym telefonie z Gingerbread( w Xperii Play również) jest możliwość udostępnienia połączenia danych ( UMTS, HSDPA) przez sieć WiFi . Telefon działa jak router .

Ta bezpłatna nawigacja od Google jest niezła ,podobno jest możliwość skopiowania jakiegoś obszaru wyznaczonej trasy i zapisania go na karcie pamięci ,aby nawigacja działała offline ,ale nigdy tego nie próbowałem.

Bateria w Xperii Play jest bardzo wytrzymała , przy umiarkowanym użytkowaniu wytrzyma spokojnie 2-3dni .

Aby zrootować telefon , trzeba odblokować bootloader . To czynność , która trwa kilka minut .
Telefon nie jest podatny na "uceglenie" , można w miarę bezpiecznie zmieniać softy , kernele itp.

Nie ma potrzeby niczego podkręcać ,bo wszystko działa bardzo płynnie , ale jak się uprzesz to możesz poszukać odpowiedzi na forum XDA .

Używałem przez pewien czas CM7 na Xperii Play ,ale wróciłem do oryginału , bo tam nie wszystko działało jak trzeba .

Dodatkowo nowe wersje softu wnoszą sporo zmian : nagrywanie filmów HD , xLoud (znacząco zwiększa dynamikę dźwięku) , BraviaEngine ( tu nie widzę dużej różnicy) .

#4 OFFLINE   bocian11

• 144 postów
  • Telefon:GT540

Napisano 26 październik 2011 - 08:24

Dzięki za super odpowiedź:-) czyli lepszy jest standardowowy soft niż cm o to też właśnie chciałem zapytać:-) a przy okazji się dowiedziałem jeszcze czegoś bo jeszcze myślałem nad sgs2 i lg3d ale jak mówisz że nie ma dużej różnicy w działaniu a głównie mi zależy na grach i internecie to biorę playke bez gadania:-)

My defy:-)

#5 OFFLINE   meegi

• 1829 postów
  • Telefon:IPHONE 5S | LG G2

Napisano 15 grudzień 2011 - 18:30

[WARNZ]aaaaaaaaaa[/WARNZ]

Dołączona grafika