• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
waldirama

Oglądanie filmów na AndroidTV przez sieć

15 postów w tym temacie

Witam! Od kilku dni jestem posiadaczem telewizora Philips 55PUS6401/12 i powoli go testuje, zainstalowałem kodi i wszystko śmiga jak należy. Tylko zastanawiam się czy jest jakaś apka w sklepie play lub wtyczka do kodi, żeby powiedzmy filmów nie odpalać z pendrive'a, tylko mieć dostęp przez sieć do dysku na komputerze pc i bezpośrednio z tv oglądać? Mam nadzieję, że w miarę sensownie wytłumaczyłem o co mi chodzi. Pozdrawiam.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Kodi możesz przeglądać otoczenie sieciowe i podpiąć dowolny udział sieciowe. Jeśli na swoim komputerze udostępnisz folder z filmami, bez problemu powinieneś zobaczyć go w Kodi.

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@waldirama

Ja mam dysk przenośny podpięty bezpośrednio pod gniazdo usb routera Wi-Fi. Komputer nie zawsze jest włączony a router działa praktycznie cały czas więc jest to według mnie najlepsze rozwiązanie. Filmu z takiego dysku można równocześnie odtwarzać na komputerze, telefonie i telewizorze. Czego chcieć więcej :)

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a więc tak, udostępniłem na kompie folder z filmami, odpalam kodi w TV i chce dodać nowy udział -> otoczenie sieciowe windows (smb), widzi folder, ale jak chcę w niego wejść to wywala o użytkownika i hasło, mimo, że żadnego nie zakładałem, próbowałem różnych opcji, nazwa sieci i hasło, nazwa kamputera i hasło, nazwa usera i hasło i nic, ciągle wyskakuje okienko, żeby podać to hasło, błędne koło...

próbowałem też wejść przez wybór źródła, jak dam na sieć to również widzi ten folder i przez niego mogę wejść w zawartość i nawet niektóre filmy chodzą, ale nie wszystkie, znaczy odpalają się, ale zamiast obrazu są jakieś kwadraty itp. Jest jeszcze jeden problem w tej opcji, jak dodam na kompie film do folderu to już go nie widzi, tak jakby zapamiętał pliki w momencie udostępniania, a nie aktualizuje zawartości powiedzmy przy każdym odpaleniu.

Opcja z dyskiem i routerem wydaje się ciekawa, ale w moim przypadku odpada, bo mój router nie ma wyjścia usb, żeby podłączyć dysk.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Waldi w Kodi musisz dodać żródło Video.

Następnie przytrzymać przycisk na"źródle" i wyskoczy okno z pozycją "określ zawartość"

Wybierasz "Filmy:" 

Teraz Kodi dopiero będzie widział jak należy co tam masz i znajdzie ci wiele dodatkowych informacji o filmie.

Automatyczną aktualizację "biblioteki" możesz ustawić wchodząc w : System-Media

Ta sama operacja z serialami i muzyką.

Gdy to poustawiasz dopiero zobaczysz siłę Kodi

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś miałem coś podobnego spróbuj na kompie dodać urzytkownika z hasłem i w kodi to wpisać powinno pójść

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja używam es file explorer szukam udziałów w sieci i odpalam w vlc

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu znalazłem filmik na youtube jak oglądać filmy w kodi przez sieć. Zainstalowałem na kompie kodi i w nim udostępniłem folder Filmy, następnie w kodi w tv dodałem tą lokalizację i śmiga, minus jest taki, że żeby móc tak oglądać to muszę mieć włączony komp z odpalonym kodi, więc w 99% przypadków gdy film nie mieści się na pendrive to podłączam laptopa przez hdmi do tv i tak oglądam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli laptop i TV są w tej samej sieci WiFi to nie trzeba kabli.

Klikamy prawym na filmie który mamy w laptopie i w menu jest pozycja :

"Rzutuj do urządzenia" gdzie wybieramy Kodi i film odtwarza Kodi z TV :)

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawa opcja, nie znałem jej. Tylko tradycyjnie jest 'ale', a mianowicie, wcześniej miałem podpięty TV do neta przez kabel, bo router mam obok, więc połączyłem tak, aby było bardziej stabilnie. Przed chwilą zrobiłem tak jak piszesz, połączyłem TV z netem przez wi-fi, na lapku dałem "rzutuj do urządzenia" i znalazło kodi (localhost), dałem połącz czy co tam było, bo już nie pamiętam, pomieliło chwilę po czym wywaliło, że nie może połączyć. Spróbowałem jeszcze raz i tym razem znalazło tylko TV, kodi już nie było, spróbowałem połaczyć z TV, ale w tym przypadku już nawet nie wyskoczyło to okienko, gdzie ma się łączyć. Przy kolejnej próbie nie znajduje już ani kodi, ani TV, w sieci widać tylko laptop, mimo, że TV jest również podpięte do sieci. Nie mam pomysłu co robię źle, w kodi mam zmienić/dodać?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.