Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

waldirama

Oglądanie filmów na AndroidTV przez sieć

Polecane posty

vendetta67   
Otrzymana reputacja: 2
vendetta67
Napisano (edytowane)

W Kodi na Tv wejdż w :

System

Ustawienia

Usługi

Ogólne - tu wpisujesz nazwę dla Kodi na Tv (Ja np. mam Bravia Kodi)

Sterowanie - tu wszystko zaznaczasz gdzie jest "zezwalaj". Port wpisujesz 8080 użytkownik : kodi a hasło puste, interfejs webowy wybierasz Chorus2

UPnP/DLNA -wszystko zaznaczasz

Air Play - nie interesuje nas

Klient SMB - serwer WINS -wpisujesz IP telewizora , a w Grupa robocza nazwę taką jak masz w laptopie

Restart kodi .

Teraz jak wejdziesz w otoczenie sieiowe na lapku powinno być twoje kodi . Gdy je klikniesz odpali się okno w przeglądarce gdzie możesz sterować , przeglądać itp. itd

P.S.

Na laptopie ustawiasz tak samo. Gdy filmy na laptopie będziesz miał w bibliotece to w Tv możesz użyć aplikacji np. Wideo jak to jest w Sony gdzie wchodzisz w zakładkę Urządzenia i przeglądasz filmy czy muzykę . Odpalsz co chcesz i szafa gra.

Daj znać jak poszło :)

Edytowane przez vendetta67
  • Lubię to! 1

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldirama   
Otrzymana reputacja: 3
waldirama

@vendetta67 dopiero wczoraj znalazłem chwilę, żeby do tego usiąść, ustawiłem tak jak napisałeś i jeżeli chodzi o kodi to nadal coś jest nie tak, znaczy widzi lapka, ale jak chce w niego wejść to wywala ponownie użytkownika i hasło, próbowałem i z nazwą lapka i grupy domowej + hasło to co jest do grupy domowej oraz bez hasła i za każdym razem nie idzie, więc już nie wiem co jest nie tak, ale działają dwie inne opcje mogę na przykład odpalić  wbudowaną aplikację 'Filmy i TV' w lapku i tam w opcjach jest "przesyłaj do urządzenia", działą bez zarzutu, ale najbardziej podpasowała mi opcja "rzutuj do" łatwa, szybka i przyjemna ;) i na chwilę obecną będę chyba z niej korzystał, a kodi będę miał do wtyczek MrKnow itp. Dzięki wielkie :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldirama   
waldirama

Niestety po kilku dniach muszę stwierdzić, że ten sposób nie jest idealny, mianowicie filmy FHD chodzą spoko, ale UHD już nie, albo wywala, że nie rozpoznano pliku, albo zwęża obraz (czarne pasy po bokach), jak te same filmy włączę przez HDMI chodzą normalnie i są na pełny ekran, net nie daje rady? Mam radiówkę 25mb/s, więc chyba nie to jest problemem.

Druga sprawa, nie wiem czy to wina telewizora, ale nie zawsze jest "widoczny" w sieci czy grupie domowej, Jest normalnie dodany, dodatkowo sparowałem adres mac i ip telewizora w routerze, bo myślałem, że może to jest problem, ale nawet jak ma "swoje" ip to nie zawsze jest widoczny. Nie mam pojęcia od czego to może zależeć, że raz jest widoczny i wtedy wszystko chodzi dobrze (oprócz tych UHD), a na drugi dzień czy nawet tego samego dnia, powiedzmy po kilku godzinach, nie idzie nic zrobić, ciągle jest nie dostępny, a laptop nie może go wyszukać. Przypomina to wróżenie z fusów, nie ma żadnej reguły czy dzisiaj będzie działał czy nie, ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
karol1981   
Otrzymana reputacja: 0
karol1981

Kupiłeś philipsa i zrobiłeś podstawowy błąd, mają tak niedopracowany soft czego przyczyną są takie właśnie kwiatki jak u Ciebie, z czasem Znajdziesz ich więcej, i nie licz że aktualizacje coś zmienią, co najwyżej nic nie poprawią i to w najlepszym wypadku, a może się zdarzyć że będziesz musiał przywracać poprzednią wersję.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldirama   
waldirama

Dzięki za słowa otuchy :) ale spoko, konstruktywna krytyka jak najbardziej wskazana ;) co do samego TV to oprócz tego oglądania przez sieć reszta wygląda  ok, ale przyzwyczaiłem się do lookania przez hdmi przed laptopa, gdybym miał wybrać jeszcze raz i dołożyć ze 2k za Sony to wybrałbym ponownie Philipsa :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.