• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
adagio

rom
[ROM][Official][lux] LineageOS 14.1 for Moto X Play

152 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

5891f66de11b2_http-2F2Fi.imgur.com2F3AjGvOY.thumb.png.1455098fc122705dd6cbf7b8d96e10c1.png

Witam.

Przedstawiam Wam LineageOS na nasze Motki. Jak zainstalować i co z ROOT'em, który jest domyślnie wyłączony znajdziecie poniżej.

Uwaga!

Pamiętaj że każda ingerencja w telefon może spowodować jego uszkodzenie. Ja jak i całe forum nie ponosimy odpowiedzialności za usterki.

Screen:

Spoiler

Screenshot_20170201-155641.png.cbae81f5cbe2431b6145ad8a2504e0fe.png

Screenshot_20170201-155657.png.47a89c57f1dea3321a93d0a290db07f7.png

Screenshot_20170201-155647.png.39c5ec2d2ce33e5e682e9f38ba83bcda.png

Screenshot_20170201-155704.png.15619c8a99813e1be1011acdbddae9cd.png

Screenshot_20170201-155714.png.3afd0111fb2ae38ad3de294f940d1971.png

Screenshot_20170201-155730.thumb.png.456a4d2c5bb1af9baefb82ff99b3f016.png

Instalacja:

1.Robimy Nandroid Backup

2. Robimy tzw. Full wipe zawiera on :

-Wipe Data

-Factory Reset

-Wipe Dalvik\ART

-Format System

-Format Preload (ewentualnie)

3. Wchodzimy w Install→ wchodzimy w odpowiednią ścieżkę z naszym ROM'em→ przesuwamy suwak „Swipe to Confirm Flash”

4.Gapps: Wchodzimy w Install→ wchodzimy w odpowiednią ścieżkę z naszymi Gapps'ami→ przesuwamy suwak „Swipe to Confirm Flash”

Changelog:

Download:

ROM: https://download.lineageos.org/lux

Gapps: http://opengapps.org/

Opcjonalnie można pobrać SuperSU z tego linku http://www.supersu.com/download  lecz możecie się napotkać na problemy, że po aktualizacji ROOT zniknie (doświadczenie na własnej skórze), więc polecam kliknąć na ten link https://download.lineageos.org/extras  i wybrać su (arm) pierwsze z góry i zflashować w Recovery i w ten sposób ROOT nam nie zniknie.

Źródło: https://forum.xda-developers.com/moto-x-play/orig-development/rom-cyanogenmod-14-1-moto-x-play-t3515135

Edytowane przez adagio

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ten ROM nadaje się już do codziennego użytku? Ma jakieś znaczące bugi?  Nightly sa wypuszczane dosyć często, aktualzować ROM mozna z jakiegoś ustawienia wewnątrz LineageOS czy może zawsze trzeba ręcznie pobierać i robić to przez Recovery? I to samo pytanie dot. aktualizacji kernela.

Pozdrawiam

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Pararocker

Nightly jest wypuszczane co tydzień, a nie codziennie jak kiedyś. ROM pobiera się przez OTA i tylko klikasz instaluj i samoczynnie się to robi. Co do bugów nie stwierdziłem praktycznie żadnych tylko substratum nie działa w sposób prawidłowy tzn. nie masz zaawansowanego restartu, a zamiast tego system Ci się włącza na nowo. Ja jestem na standardowym kernelu i nie ssie tak bardzo baterii. Można Kernelem Audiutor poustawiać i będzie OK. Jeśli dalej chcesz inny kernel to zamiast pozwalać to robić automatycznie musisz ręcznie flashować ROM i kernel od innego wydawcy, bo wtedy zginie ten kernel jeśli tego ręcznie nie zrobiłeś. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało :) 

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki, zainstaluję i może zostanę na tym ROMie, bo wydaje się super. Tylko instalowanie tych wszystkich aplikacji i później logowanie się w nich :(

Powinno się najpierw wgrać kernel od Squida czy ten ROM? Wgranie ROMu nadpisze kernel?

EDIT: DObra, wgrałem ROM->Gapps->Kernel i jest ok. Nie wiem tylko czy aktualizacje ROMu nie bedą nadpisywaly kernela, zobaczy się.

Jak Ty masz standardowy kernel, to dioda powiadomień tez działa?

Pozdrawiam

Edytowane przez Pararocker

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Pararocker

Na sto procent się nadpisze bo mi się nadpisało. Nie ma za czym płakać bo standardowy kernel da się ustawić i jest w miarę oszczędny. Dioda powiadomień działa :) 

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy do tego romu również trzeba odblokować botloader?

Wysłane z mojego XT1562

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

A czy na tym ROM-ie działa DUAL SIM ?

W tej chwili mam wgrany "azjatycki" ROM i tryb dual działa prawidłowo .

Co się stanie gdy wgram ten LineageOS 14.1 for Moto X Play ?

Edytowane przez wlodarek1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu było, że nie działa. Ostatnio wchodzę na XDA, a tam właśnie było napisane, że działa. Spróbuj i napisz czy działa.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Tak tylko że mając teraz pewnie działający system , nie mam za bardzo chęci na ;

łamanie bootloadera , wgrywanie twrp - bo jeśli się okaże że dual sim nie działa - to będzie trzeba wgrywać

od nowa "azjatycki " ROM . A to już jest dość dużo jak dla mnie gimnastyki a  efektem końcowym może być na przykład

Bootloop .... I co wtedy . Ja patrzę żeby ktoś młodszy , bystrzejszy ode mnie się w to bawił .

Na początku tego tematu pisze co należy robić , ale nie pisze że te rzeczy trza robić dopiero po złamaniu bootloadera i wgraniu TWRP . A powinno pisać jeśli tak jest .......

3. Wchodzimy w Install→ wchodzimy w odpowiednią ścieżkę z naszym ROM'em→ przesuwamy suwak „Swipe to Confirm Flash”

4.Gapps: Wchodzimy w Install→ wchodzimy w odpowiednią ścieżkę z naszymi Gapps'ami→ przesuwamy suwak „Swipe to Confirm Flash”

O na przykład ten fragment powyżej co oznacza ; czy wgrywanie ROM-a opisywanego w tym temacie robi się poprzez program Fastboot z poziomu PC-ta czy z poziomu TWRP ?

Edytowane przez wlodarek1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.