Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

marti_ns

ogłoszenie Certyfikat Google

Polecane posty

marti_ns   
Otrzymana reputacja: 5
marti_ns
Napisano (edytowane)

Polecam lekturę, wg serwisu Google wprowadza certyfikaty dla urządzeń, mające na celu wyeliminować producentów telefonów którzy produkują słuchawki nie nadające się do pracy z usługami Google, z uwagi na złą optymalizację lub słaby hardware.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mobopx
Podawanie linków do stron konkurencyjnych jest zabronione regulaminem.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrek13123   
Otrzymana reputacja: 40
piotrek13123

Właśnie chciałem założyć wątek na ten temat, jestem ciekawy co dalej będzie z tym certyfikatem, ja osobiście posiadam Huaweia P9 Lite z wgranym Custom ROMem, i nie posiadam certyfikatu bo?

Bo mam słaby hardware? No kurde nie mogę :) rozumiem, że to pewnego typu zabezpieczenia, ale wg mnie to strzał w stopę, bo Android słynie z sklepu play, a jak Google przejęło androida to jest coraz gorzej... Skoro jest to wolny system to dlaczego teraz Google wprowadza ograniczenia w możliwości korzystania sklepu androida?! Żałosne, chciałbym żeby ten wątek się rozwinął bo chce mieć ten temat na uwadze.
Pozdrawiam!

Wytapatalkowane P9L

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marti_ns   
marti_ns

Słuchaj wg mnie to takie działanie ma dwa kierunki.
1) zmieniszenie fragmentacji androida i pozbycie się urządzeń które nie są w stanie uciągnąć usług Google
2) certyfikowany rom będzie znacznie bezpieczniejszy w teorii, z uwagi że został sprawdzony pod kątem optymalizacji, zabezpieczeń.

Natomiast informacja od Google podaje że nie certyfikowane urządzenia MOGĄ mieć problemy z usługami, bezpieczeństwem, wyciekiem lub utratą danych.

Ja rozumie to tak że jeśli na certyfikowanym urządzeniu wykrzaczy się któraś z usług Google to będą musieli coś z tym zrobić. Natomiast w innym przypadku porostu oleją to zgodnie z zasadami o urządzeniach certyfikowanych.
To jest moje zdanie. Usługi Google przecież można ręcznie zainstalować nawet jeśli oryginalnie nie ma ich w systemie i nawet root nie jest potrzebny (przyklad Xiaomi w wersji China).

Więc raczej wydaje mi się że chodzi tutaj o odpowiedzialność prawną a nie za same usługi

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Skipper   
Otrzymana reputacja: 32
Skipper

A ja się zastanawiam co ze starszymi modelami.
Mam Xperie Z2 i pisze że nie mam certyfikatu. Czy, że co? W 3 kwartale zniknie mi sklep Play?
Chociaż z drugiej strony był by to świetny powód żeby wymienic telefon :-P

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marti_ns   
marti_ns

Nie wydaje mi się. Twój telefon już chyba nie jest oficjalnie wspierany więc nie ma miłości abyś dostał aktualizacje która nie zawiera bądź usuwa usługi Google. Bardziej prawdopodobne jest to że przypuszczalnie poniżej określonego API androida (tudzież wersji) nie da się uruchomić usług, bądź będą ignorowane wszelkie zgłoszenia odnośnie niestabilności lub nieprawidłowej pracy

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
direct39   
Otrzymana reputacja: 2
direct39

Moim zdaniem Google będzie sukcesywnie certyfikować kolejne urządzenia obecne na rynku. Są ich setki, więc trochę to zajmie, zwłaszcza, że ich własne Pixele też certyfikacji na razie nie mają z tego, co czytam tu i ówdzie, a przecież na pewno będą mieć. Bo kto ma mieć, jak nie Pixele?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Snajper2   
Otrzymana reputacja: 3
Snajper2

1 czekać na oficjalne oświadczenie firmy Google a nie bazować na jednym polskim serwisie a zagraniczne milczą

Plotki głoszą że cała akcja ma charakter informacyjny czyli albo telefon ma albo nie i tyle.

2 Na costum rom  nawet jakby była to prawda po oficjalnej informacji napewno coś wymyślą 100% teraz nawet nikt o tym nie myśli bo po co skoro nic blokowane nie jest chyba tylko dla certyfikatu który i tak nie zapewnia komfortowej pracy.

3 Zawsze istnieje inne wyjść można używać alternatywnych sklepów z aplikacjami Amazon appstore.itd Gmail odpali się w alternatywnych aplikacjach.

@direct39 ma rację z tą certyfikacją

4 nie dać się ponieść emocją nie wymieniać urządzeń do wyjaśnienia całej sytuacji klarownie.

A jak po oficjalnej informacji z Google okaże się to prawdą to zanim wprowadzą to będzie już z kilka metod obejścia tej blokady na nowych urządzeniach

A urządzenia już działając nie będą mieć problemu poważna firma wie jak to rozwiązać.

Na razie nic nie wiadomo to wróżenie z fusów więc po co siać panikę a nasz kraj nagle oszalał na tym punkcie:)

dodana zawartość

Wystarczy sobię wpisać w przeglądarce

certified devices android znaleźć pewien artykuł pewnego zagranicznego serwisu z 17.stycznia 2017 i poczytać

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
damianosr3   
Otrzymana reputacja: 6
damianosr3

Proszę informujcie na bieząco jak to będzie z tymi certyfikatami. Czy mój telefon straci dostęp do google play czy nie???

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dominik Padoł   
Otrzymana reputacja: 0
Dominik Padoł

Dziś chciałem sprawdzić czy moje urządzenie ma certyfikat czy nie wszedłem w ustawienei i nie ma tam tej informacji sklep play mam aktualny robiłem aktualizacje systemu. Czyżby Google postanowiło zrezygnować z certyfikatu ???

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Smykoo   
Otrzymana reputacja: 61
Smykoo

Google play - Ustawienia i na samym dole jest informacja.

Wysłane z Google Nexus

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.