Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

marti_ns

ogłoszenie Certyfikat Google

Rozwiązany

damianosr3   
Otrzymana reputacja: 6
damianosr3

Proszę informujcie na biezaco w sprawie certyfikatu. Czy moj telefon straci dostep do google play czy nie???

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
damianosr3   
damianosr3

Odswiezając. W sieci pojawily sie juz pierwsze informacje na temat certyfikatow.

Czy telefon chinskiej produkcji zakupiony u "chyba" autoryzowanego sprzedawcy, a na pewno przez polski sklep straci dostep do google play.

Bede wdzieczny za odpowiedzi.

D...

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Igorius   
Otrzymana reputacja: 644
Igorius
Dnia 23.02.2017 o 20:10, damianosr3 napisał:

Czy telefon chinskiej produkcji

Większość telefonów jest 'chińskiej produkcji' :P

...a tak na poważnie - certyfikacja dotyczy nowo wprowadzanych urządzeń na rynek, nie dotyczy tych, które już na rynku są. Tyle udało mi się dowiedzieć z informacji prasowych i na portalach.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
damianosr3   
damianosr3

Dzięki nowe wieści to zawsze coś :-)

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marcinadd   
Otrzymana reputacja: 168
marcinadd

Na początku wypowiedzi chciałbym zaznaczyć, że moja wypowiedź ma charakter subiektywny, każdy może mieć na to inne zdanie, więc zacznijmy od początku. Jak wiadomo Android jest systemem bazowanym na Linuxie, a co za tym idzie jest Open-Source(dla niewtajemniczonych w skrócie, każdy może modyfikować kod źródłowy, ale nie można czerpać z tego korzyści). Czyli Certyfikacja Google nie zaprzecza niby temu czyż nie? Niby tak, ale.... Pozostaje kwestia usług Google. Jak wiadomo owe to już są „komercyjne"(kto wgrywa Romy to wie, że GAppsy wgrywamy osobno). No i tak przejdźmy do Custom Romów. Jeżeli jesteśmy posiadaczami Custom Roma to co, Google ma nas gdzieś??? Że niby my robimy komuś na szkodę??? Nie. Potrafimy przywrócić nasz sprzęt do używalności i działania według naszych zasad. Przejdę teraz do „chińskich" urządzeń. Tutaj niestety zgadzam się z polityką Google, że takie urządzenia mogą mieć problemy z uruchomieniem aplikacji i co na to wpływa nie będą działały dobrze. Czy tylko ja tutaj widzę chyt na kasę? Takie testy przecież co wykonuje Google kosztują i wydanie certyfikatu też :D.

Moja Opinia. Google powinno pozwolić na korzystanie na „niecertyfikowanych urządzeniach" z ich usług, ale może np. odmówić opcję oceniania aplikacji czy zgłaszania błędów.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.