Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

Wgrywanie nowego firnwaru - czy jak zmienić Larka 70.4 w Pioneera A700

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gawronino

• 41 postów
  • Telefon:Xperia X8

• Tablet:Lark FreeMe 70.4 DVBT

Napisano 26 październik 2011 - 21:50

Zrzeczenie:
Pamiętaj wszystkie czynności opisane poniżej wykonujesz na własną odpowiedzialność! Nie jestem odpowiedzialny za Twoje niepowodzenie, czy uśmiercenie urządzenia.

Zmiana softu:

Oprogramowanie wgrane seryjnie do larka 70.4 to kompilacja 2011-8-2, której zrootować nie można. Możemy jednak wgrać do naszego larka oprogramowanie pochodzące z urządzenia Pioneer A700 (kompilacja 2011-8-3) które da się zrootować.

Aby wgrać nowe oprogramowanie potrzebujemy:
- paczka z nowym firmware i narzędzie do flashowania
- komputer z systemem Windows,
- kabel do komputera,
- chęć utraty gwarancji.

1. Pobieramy paczkę z oprogramowaniem, rozpakowujemy ją w dogodne dla nas miejsce.
2. Wchodzimy do folderu FWDN_V7 -> vtcdrv -> tutaj wybieramy folder odpowiedni dla naszego komputera i odpalamy instalator sterowników.
3. Po zainstalowaniu sterowników wracamy do folderu FWDN_V7 i odpalamy FWDN_V7_v2.13.exe
4. Do uruchomionego programu dodajemy pliki oznaczone jako "lk.rom" i "tcc8900_mtd.img"
5.Klikamy na button "Start". Pojawi się białe puste okno - teraz podpinamy nasze WYŁĄCZONE urządzenie do komputera.
6. UWAGA - skup się;] Wciśnij wszystkie trzy boczne przyciski jednocześnie i trzymaj przez około 5s. do czasu, aż nie pojawią się dwa pierwsze logi Kiedy to nastąpi puść przycisk Home (trzymając dalej Power i Menu).
7.Po chwili powinny pojawić się kolejne dwa logi jeśli tak się stanie możesz zwolnić przyciski. Jeśli puścisz je za wcześnie lub za późno flashowanie nie powiedzie się i będziesz musiał zacząć od początku.
8. Teraz pozostaje Ci już tylko czekać na załadowanie nowego systemu, które powinno zakończyć się komunikatem "Download is complete"
9. Teraz odłącz urządzenie od kabla i zresetuj je (wciskając rysik w dziurkę z tyłu urządzenia), a następnie uruchom urządzenie przyciskiem Power.
10. Ta dam!!! Masz nowe oprogramowanie.

Jeśli chcesz korzystać z DVBT wgraj tą aplikację

Wszystkie logi z poprawnego flashowania pokazane są w obrazku poniżej

Lista bug'ów:

- Możliwość wyłączenia tabletu mimo zablokowanego ekranu,
- brak dostępu do niektórych aplikacji w Android Market,
- prawdopodobnie po zmianie softu przestanie działać modem z racji braku sterowników.

Załączone miniatury

• gotowe.JPG

Użytkownik gawronino edytował ten post 06 listopad 2011 - 18:27

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Jaheiro

• 6 postów

Napisano 28 październik 2011 - 02:21

wszystko poszło gładko... poza jednym szkopułem, nie mogę skalibrować ekranu, co za tym idzie prawa część jest niezdatna do użytku... czy ktokolwiek ma jakieś pomysły ?

#3 OFFLINE   zia26

• 26 postów
  • Telefon:gt540

• Tablet:Lark 70.3

Napisano 28 październik 2011 - 08:38

Mnie po restarcie zaraz wyskoczyla kalibracja. No i w aplikacjach mam odpowiedzialna za to, taka ikona z celownikiem.

#4 OFFLINE   cybernetic

• 188 postów
  • Telefon:HTC One X

• Tablet:Lark FreeMe 70.4

Napisano 28 październik 2011 - 10:01

Mi udało sie skalibrować ekran tylko w pozycji poziomej (tą grubszą ramką do dołu). Jak się nie uda to próbuje w każdej pozycji

#5 OFFLINE   Jaheiro

• 6 postów

Napisano 28 październik 2011 - 10:31

próbowałem, niestety nic z tego, za to gdy skalibrowałem g-sensor to nieco się sytuacja poprawiła, co jakiś czas trafia i w prawą stronę ekranu teraz.

#6 OFFLINE   cybernetic

• 188 postów
  • Telefon:HTC One X

• Tablet:Lark FreeMe 70.4

Napisano 28 październik 2011 - 11:10

Pierwsze wrażenia z używania nowego oprogramowania:

+ system działa szybciej
+ Market w końcu przyspieszył i działa dużo syabilniej, wcześniej to była porażka
+ większa czułość ekranu dotykowego (niektórzy mają problem z kalibracją)
+ możliwość wgrania zROOTowania
+ DVB-T działa
+ pomiędzy dotykowymi przyciskami regulacji głośności i przyciskiem wstecz pojawił się nowy przycisk który odpowiada fizycznemu przyciskowy MENU

- w dużo mniej dostępnych aplikacji w Markecie -> patrz screen 1 (często pojawia się informacja ze aplikacja nie jest zgodna z urządzeniem), trzeba instalki zdobywać z forum
- w menu niektóre ikonki są jakieś postrzępione (np. Dropbox screen 2) na pulpicie już takie nie są (screen 3)

Spoiler

Na razie tyle. Jak coś zauważę to dam znać.

Użytkownik kiler73 edytował ten post 17 październik 2013 - 16:30
Zdjęcia wstawiaj w znacznik SPOILER.

#7 OFFLINE   Jaheiro

• 6 postów

Napisano 28 październik 2011 - 11:30

Kalibracja udała się Sposobem podanym wyżej po skalibrowaniu jeszcze raz g-sensora, swoją drogą dziwne powiązanie, dzięki Cybernetic ;)
Sam soft działa zdecydowanie szybciej, nie trzeba już kill'ować wszystkich procesów, żeby w miarę płynnie nacieszyć się Hero of Sparta lub też Trial Xtreme 2.
Ponadto, auto obracanie ekranu, które przynajmniej w moim przypadku nie działało w oryginale, zaczeło teraz funkcjonować jak należy.

Użytkownik Jaheiro edytował ten post 28 październik 2011 - 11:35

#8 OFFLINE   gawronino

• Autor tematu

• 41 postów
  • Telefon:Xperia X8

• Tablet:Lark FreeMe 70.4 DVBT

Napisano 28 październik 2011 - 15:31

Na moje oko "szybsze" działanie to kwestia "odśmiecenia" ROMu, ponieważ stary w quadrancie osiągał ok 330 pkt, a ten osiąga ok 350-360 ;] Co do braku dostępnych aplikacji postaram się powalczyć z łatką do marketu (być może da się ją zaadoptować z innych urządzeń)

Użytkownik gawronino edytował ten post 28 październik 2011 - 15:38

#9 OFFLINE   zarek65

• 2 postów

Napisano 29 październik 2011 - 14:05

Witam Wszystkich.
Informacyjnie, na 70.3 również działa bardzo fajnie

#10 OFFLINE   zia26

• 26 postów
  • Telefon:gt540

• Tablet:Lark 70.3

Napisano 30 październik 2011 - 16:32

działa ci po tym gps w 70.3?