Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Ament

Android 7.0 na Note5 - pierwsze wrażenia i opinie

Rozwiązany

dragen   
Otrzymana reputacja: 24
dragen

Super. A jest coś jeszcze ciekawego z N7? Jakiś ficzer, np z rysikiem, wróciła pogoda na ekranie blokady? Bądź coś z gestami itd? Always on display jest możliwy?
Filmik wyżej raczej słaby. Zastanawiam się czy jest coś przełomowego w Nugacie, czy tylko smakowita nazwa oraz kolejny poprawiacz stabilność z lekką modyfikacją ikon? :)

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Otrzymana reputacja: 879
Artur35
Napisano (edytowane)

Właśnie.., musimy do Androida 7.0 podejść z odpowiednim dystansem. Wiem, że każdy chce odświeżyć swoje urządzenie jak najszybciej, ale chodzi tu o optymalne działanie naszego ulubieńca, a nie jestem przekonany do końca, czy Nougat to gwarantuje, przynajmniej ten z pierwszych aktualizacji.

@dragen

Niebieski filtr powinien być, a wszystko działa  tak jak film pokazuje, więc rozumiem brak entuzjazmu. Ja po zainstalowaniu Nougata na SGS7EDGE, nie jestem zadowolony. Prócz brzydkiej (moim zdaniem) grafiki, zaobserwowałem spadek  wydajności baterii, więc chętnie powróciłbym do Androida 6.1.1. Nie chcę oczywiście nikogo zniechęcać, jednak wnioski wyciągnąłem i zachowam je dla siebie. Jeśli ktoś nie jest zadowolony z obecnej wersji androida na swoim smartfonie, to nawet powinien zaryzykować. U mnie działa wszystko wzorowo, więc dlatego się zastanawiam. Inna sprawa, że o oficjalnym Nougacie nie wiele wiemy a  może  on nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Czego bym sobie życzył. 

Edytowane przez Artur35
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pr1991   
Otrzymana reputacja: 0
pr1991

Witam, zainstalowałem sobie androida 7 i wszystko cacy lecz ciągle pojawia mi się komunikat wykryto nieautoryzowane czynności na pasku powiadomień. Niestety nie mogę zablokować tego a roota chyba nie da się zrobić by skasować aplikację odpowiedzialną za ten komunikat bo to systemowe. Czy ktoś też to miał? Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35

Jako pierwszą czynność proponuje pełne czyszczenie telefonu, zobaczysz jak się po tym zachowa.

Ja po testach Androida 7.0 na SGS7EDGE, na razie nie będę się spieszył z wgrywaniem go na Note5. Prawdą jest jednak i to, że na 6.0.1 lepiej u mnie funkcjonował Note5 niż SGS7EDGE. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
matrixadam   
Otrzymana reputacja: 1
matrixadam

Uszanowanie, chciałem zapytać ostatecznie czy jest opcja aktualizacja naszego Note'a do Android'a 7, w pełni działającego i bez utraty gwarancji. Dziękuję

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35

@matrixadam

Według informacji, zamieszczonej na tureckiej stronie Samsunga, oficjalna aktualizacja przez OTA Note5, ma mieć miejsce w połowie marca (dokładnie 13-19 marca). Ja jednak zanadto entuzjastycznie nie oczekuję tej aktualizacji. Mam  Androida 7.0  od pewnego już czasu zainstalowanego na SGS7edge...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ament   
Otrzymana reputacja: 48
Ament

Styczen, pozniej luty, teraz marzec, zaraz sie okaze ze kwiecien :DDD Oby tylko przed Note 8.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Artur35   
Artur35

Nie powinno być teraz żadnego opóźnienia. Od kilku dni przez OTA, aktualizują serię S6.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
KGStech   
Otrzymana reputacja: 0
KGStech
Napisano (edytowane)

Tydzień temu zrobiłem aktualizację (N920C) przez TWRP, wszystko chodziło bardzo fajnie aż do wczoraj...

Telefon przy podłączeniu do ładowania się wyłączył, przy próbie włączenia pojawił się komunikat: "Custom binary blocked by FRP Lock" i telefon się wyłącza.

Do TWRP nie mogę wejść, pojawia się podobny komunikat.

Mogę jedynie wejść do trybu download, ale nie mogę wgrać nawet orygnalnego ROMa bo jest komunikat o błędzie (hardware 3 binary 2). 

Nie wiem czemu to się pojawiło, jeśli ktoś zrobił albo planuje zrobić update przez TWRP to proponuje wyłączyć FRP -> u mnie już za późno.

PS. Jak mogę teraz wgrać oryginalny ROM aby uruchomić telefon? Rozumiem że błąd mówi że mam nowszą wersję niż instalowana i nie można zrobić downgrade? A nie mogę znaleźć wersji 7 aby wgrać do przez download, tylko 6 jest do pobrania.

Edytowane przez KGStech

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Grim Reaper   
Otrzymana reputacja: 6
Grim Reaper

No i jest. Na razie tylko TUR.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.