@maxellxl
No to słabo szukałeś. Użytkownik palatkik pisał:
"Yesterday I did a 22km route and the Sports fitness app measured it as 28km, so useless like you say. Never had this issue with my old Samsung. Hope it gets fixed because rest of phone is great"
"Until now I have tried it in built up areas whilst cycling and I find the Mate-9 mostly useless for GPS tracking. I have chosen both of the location modes with GPS and prefer to use GPS only but the fixes are all over the place causing spiking in position and on a typical track an over accumulated distance of 10-30% higher than distance actually traveled due to jumps in GPS location fixes. This in my 4th smart phone over past 10 years and I've never seen such rubbish results."
Opisuje on w swoich postach kolejne aplikacje.
Czy on też woził coś w kieszeniach?
Wysłane z telefonu Mate 9
dodana zawartość
unguis
Problem sprzętowy to problem, w wyniku którego odczyty, w tym przypadku z sensora GPS są błędne wskutek czego ŻADNE, powtarzam to słowo bo jest tu kluczowe ŻADNE oprogramowanie, które z niego korzysta nie będzie wskazywało poprawnych pomiarów ponieważ dane, które dostaje będą obarczone błędem.
Nie koniecznie. Odczyty mogą wariować w trakcie szybkich zmian kierunków jazdy i wysokości. Takie nie powstają w czasie marszu, jazdy samochodem czy wyciągiem narciarskim - i nie powodowało to błędnych odczytów również w moim przypadku na tych fejkowych wg Ciebie aplikacjach. Nie testowałem wszystkich programów bo nie mam na to czasu ani ochoty. Nie kupuje telefonu żeby testować na nim wszystkich aplikacji nawigacyjnych.
unguis
Tymczasem na całe forum XDA jest jedna osoba, która twierdzi, że telefon ma problem z GPS
To źle szukałeś - są dwie osoby i inne aplikacje niż ja wspomniałem.
unguis
Iski Tracker, który ma średnią 3.8 w sklepie i 500k pobrań.
Ocena nie wynika z błędnych odczytów tylko z faktu, iż po aktualizacji aplikacja nie chce się zamknąć i zapisać trasy - ale i z tym sobie bez problemu poradziłem.
unguis
Problem według autora jest sprzętowy, ale inne oprogramowanie nie wykazuje żadnych błędów. Co za tym idzie z automatu problem przestaje być sprzętowy ponieważ okazuje się, że jednak odczyty są prawidłowe dla innych klientów sensora GPS.
G prawda. Na XDA inny użytkownik piszę o innych aplikacjach fitnesowych.
unguis
Ja problem widzę, ale raczej w oprogramowaniu. Być może ma to związek z procesorem i tym w jaki sposób dostarcza dane w API dla programistów. Być może autor Iski Tracker korzysta z nich w niepoprawny sposób i stąd błędy. Być może też nanosi surowy ślad GPS na mapę bez żadnych obróbek (z wszystkimi szumami związanymi z odczytem lokalizacji). Tak robi właśnie Osmand, ponieważ głównym celem aplikacji są wycieczki piesze i założenie aplikacji jest takie, żeby jak najwierniej oddać trasę użytkownika. Ślady w tej aplikacji z reguły nie są gładkie, ponieważ jest to ślad prawie surowy, minimalnie aproksymowany względem poprzedniej pozycji.
Mieszasz. Odbiornik GPS przesyła ustandaryzowane dane do aplikacji. Dodatkowo Mate 9 póki co NIE OBSŁUGUJE Galileo więc tym bardziej nie ma możliwości aby choćby z tego powodu były jakieś błędy. Prcesor jest przygotowany pod Galileo, widzi satelity ale ich NIE UŻYWA - jakbyś chciał dywagować na ten temat to mam potwierdzenie tego faktu z HUAWEI oraz potwierdzają to aplikacje do testów GNSS.
Osmand zapisuje pozycję najczęściej co 1 sekundę. Jeśli wg Ciebie Osmand czy iski tracker błędnie nie koryguje jak to opisałeś" szumów" to ja dziękuję za taki precyzyjny GPS w Mate 9. W starym note 2 czy huawei p9 w takim razie nie było tych "szmów" skoro ślady są idealne.
Piszesz, że osmand nanosi ślad GPS BEZ ŻADNYCH OBRÓBEK a potem że minmialnie go uśrednia ... to albo surowy, albo uśredniony? Zdecyduj się.
unguis
Idąc dalej - czy były przeprowadzane testy Iski Tracker na płaskim terenie, żeby wykazać, że tam wszystko działa poprawnie? Czy było testowane inne oprogramowanie jak Endomondo, map my run, Fitbit itp.? Przez inne mam na myśli bardziej znane oprogramowanie, za którym stoi wielki zespół programistów a nie niszowy soft pisany przez Bóg wie kogo?
Tak, na płaskim, podczas jazdy samochodem jest ślad prawidłowy w tym napisanym przez "Bóg wie kogo" iskitrackerze.to samo na wyciągu narciarskim przy jeździe w jednym kierunku, jednostajną prędkością i zmienną wysokością.Fitbit, Map my run to akurat są mniej znane niż iSkiTracker. No ale Może stoi za nimi WIELKI jak słoń zespół programistów. To rzeczywiście jest istotny miernik jakości.
unguis
Problem wyłącznie na Mate 9 świadczy o tym, że ma problem sprzętowy. Błąd! Mówiłem o tym w swoim poście (akapit 4). To, że aplikacja sobie nie radzi z danymi udostępnianymi przez czujnik nie świadczy o tym, że jest on wadliwy i ma wadę sprzętową. Po prostu dane, które są przez niego udostępniane nie są poprawnie interpretowane przez oprogramowanie. Dlatego też problem nie występuje na innych telefonach. Nie świadczy to jednak o tym, że to telefon jest uszkodzony.
Jeśli tak jak sugerujesz telefon miesza w STANDARDZIE danych przekazywanych przez odbiornik to znaczy, że coś jest nie tak. Odbiornik musi przekazywać dane w przyjętym powszechnie standardzie.
unguis
Minus w recenzji wytłumaczę bardzo prosto - telefon dysponował oprogramowaniem, które jak sam producent wskazał - nie jest jeszcze ukończone. Użytkownicy innych forów internetowych również potwierdzili, że po aktualizacji do B126 lub wyżej powodował rozwiązanie problemów.
Problem jest taki, że nawet autor recenzji nie potwierdził, że usterka ta została przez aktualizację usunięta. Reszta komentarzy była raczej pobożnym życzeniem a nie faktem.
unguis
Kto powiedział, że inne oprogramowanie nie wykazuje błędów - chociażby ty sam.
Bzdura. Nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Ale faktem jest, że Tom Toma czy waze nie używam podczas jazdy na nartach - tam nie zauważyłem więc takich problemów.
unguis
Nie wierzę w to, że telefon wykrywa jazdę na nartach i po prostu głupieje. Magia nie istnieje.
Zmiana wysokości, kierunku jazdy i prędkości - telefon może głupieć z tego powodu. To nie magia tylko FAKTY.
maxellxl
Często bywa tak, ze podczas developmentu aplikacji na androida trzeba taka aplikacje dostosowywać pod niektóre "dziwne" urządzenia lub nowe modele
ale nie w zakresie standardu w jakim wysyłane są dane z odbiornika! Nie da się dostosować aplikacji do błędów jakie występują w odbiornikach. Jeśli dane przekazywane przez odbiornik są w jakiś sposób zakłócone to najnormalniej w świecie musi wystąpić błędne wskazanie pozycji i tyle.
maxellxl
aplikacje nie sa dostosowane do mate 9
Można dostosować aplikacje pod względem rozdzielczości, wieszania się aplikacji, automatycznego zamykania itp ... ale nie pod katem odczytu ustandaryzowanych danych z odbiornika GPS.
Reasumując. Nikogo nie namawiam do chwalenia telefonu ani potwierdzania problemu jaki stwierdziłem na 2 egzemplarzach Mate 9. Każdy sobie zrobi z tym co zechce. Forum jest po to, ab wskazywać takie problemy, które jak widać nie występują na innych urządzeniach a tym bardziej nie powinno ono występować na telefonie za 3000zł. Niestety coraz częściej tak się dzieje, że zamiast skupić się na jakości produktów to producenci starają sie głównie wypuszczać co kwartał jakiś jeden topowy model nie zwracając do końca uwagi na ich odpowiednim dopracowaniu.