grzesiu139

rom
LineageOS 14.1 dla S4 Mini 3G/LTE [TEST][Android 7.1.1 Nougat]

16 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

58a0899fdf8a4_https-2F2Favatars1.githubusercontent(2).jpeg.691830de431be610f38e09b65f377728.jpeg

LINEAGE OS 14.1

Wersja LTE: http://www.mediafire.com/file/3gac60se9rh089l/lineage-14.1-20170211-UNOFFICIAL-serranoltexx.zip

Wersja 3g: http://www.mediafire.com/file/lbjnlhcuj16iamm/lineage-14.1-20170211-UNOFFICIAL-serrano3gxx.zip

Instalacja:

1. Zgrywamy na kartę sd plik z LineageOS oraz plik gapps dostosowany do androida 7.1 np. z opengapps.org  --> ARM  --> 7.1  --> nano

2. Instalujemy custom recovery (np. TWRP)

3. Robimy kopie zapasową obecnego systemu

4. Robimy "wipe data" i "wipe cache"
5. Wgrywamy LineageOS
6. Wgrywamy GAPPS'y 
7. Wszystko gotowe! :)

FAQ:

- instalacja tego systemu nabija nam flagę KNOX, ale to raczej wiadome ;)

- wersja tylko dostosowana do S4 Mini i S4 Mini LTE. Osoby szukające dla DUOS-a odsyłam na forum XDA;

- większość z Was wie że projekt CyanogenMod został zamknięty więc mamy tu do czynienia z jego następcą;

- jest to na razie wersja testowa, ale tworzona przez użytkownika forum xda podpisującego się nickiem "arco68" który odpowiada miedzy innymi za oficjalne prowadzenie projektów CM 12, CM 12,1 i CM 13;

- nie ma możliwości przeprowadzenia zwyczajnej aktualizacji z Androida Marshmallow a co za tym idzie, Cyanogenmoda 13, więc trzeba instalować na czysto;

- aktywacja roota: wchodzisz w ustawienia > Informacje o telefonie > klikasz 7 razy na Numer Kompilacji i w ustawieniach pojawiają się opcje programistyczne w których jest opcja włączenia roota

- co do xposed - na razie brak, ale osoba która zajmuje się dostosowaniem frameworka do nougata jest na ostatniej prostej. Brakuje mu tylko czasu. Tu cały post: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70773752&postcount=41

- mamy do czynienia już z 4, bądź 5 kompilacją tego systemu dla naszego telefonu, więc spokojnie mogę polecić go do normalnego użytkowania. Osobiście używam właściwie od samego początku, jednakże 

nie biorę na siebie odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia telefonu i możliwą utratę danych!!!

Wątek na XDA: https://forum.xda-developers.com/galaxy-s4-mini/orig-development/rom-cyanogenmod-14-0-s4-mini-3g-lte-t3471761

Edytowane przez grzesiu139
3 osoby postawili piwo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawiam się właśnie nad zmianą systemu myślę nad którymś z cm 14 lub cm 13 w obecnej chwili ten jest najlepszy, stabilny? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również planuję odświeżenie S4 Mini GT-I9595 i zastanawiam się między tym romem, a CM 6.0.1. Jest ktoś kto miał/ma oba i mógłby wyrazić swoją opinię odnośniego tego który jest stabilniejszy?

Druga sprawa jest taka, że nie wiem jak mam się za to zabrać. Knox i gwarancja mnie nie obchodzi. Czytałem troszkę na ten temat ale zrootowanie i sflashowanie recovery nie wydaje się takie proste jak to ma miejsce na LG G2. Mógłby mnie ktoś oświecić jakie kroki muszę wykonać, jakie muszę mieć aplikacje, linki do konkretnych tematów. Czy ten cały Towelroot po ściągnięciu apki z towelroot.com, zainstalowaniu na fonie i odpaleniu daje roota + instaluje recovery za jednym zamachem? Nie trzeba telefonu w trybie debugowania podłączać do kompa nic, instalować sterowniki i zrotoować w ten sposób jakimś programem? Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć wszystkim!

To mój pierwszy wpis na forum. Zainstalowałem jakiś miesiąc temu w swoim gt-l9195i cyanogenmoda 14 i muszę się pochwalić, że pracuje super. Telefon jest szybki, bateria bez używania neta pociągnie pełne dwie doby, z netem cały dzień. Różnica między 7.1.1 a 4.4.4 jest kolosalna. Namawiam wszystkich użytkowników s4miniLTE do przesiadki.

Spoiler

Screenshot_20170220-105204.png

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie ma problemów z kartami sd? System płynnie działa czy z błędami?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedyny minus to słaba głośność głośnika zewnętrznego. Nie mam problemu z kartą. Ogólnie jak narazie działa bez błędów...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BLN da radę na tym?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, nie testowałem.

Pojawiły się pierwsze problemy z softem.

- Telefon wyłączył się raz samoczynnie

- Był problem z dodzwonieniem się do mnie, dzwoniący miał informację o niedostępności mojego numeru, ja też wtedy nie mogłem nigdzie się dodzwonić. Nie wiem co może być przyczyną.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wrzuciłem na i9195 i niby spoko, ale jeszcze to nie jest to. Aplikacje potrafią zmulić, nie chcą się wczytać. Dużym plusem jest wykorzystanie S-View jako informacji o ładowaniu. Standardowo jest niebieskie tło, po podłączeniu ładowarki pomarańczowe. I fajnie jakby po naładowaniu zmieniało się na zielone.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A skąd masz kolego s-view? Próbowałem różnych apek z gp i wszystko chodzi słabo...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.