Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

wdzieg

rom MXQ PRO + 2/16 BT, S905 - Custom Firmware

Polecane posty

wdzieg   
Otrzymana reputacja: 7
wdzieg
Napisano (edytowane)

Jak by ktoś potrzebował stabilnego romu z rootem (KODI działa normalnie i się nie wysypuje bez powodu) to polecam temat na forum XDA

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70556163&postcount=331 (Beta4 posiada już stery do wifi - w sprzedaży jest wiele odmian tej samej płyty głównej z różnymi chipami WiFi)

Przed wgraniem zalecam skopiować z oryginalnego firmware w swoim urządzeniu plik konfiguracji pilota który znajduje się w /system/etc/remote.conf najlepiej skopiować za pomocą totalcomandera. W sofcie jest zaszyte parę konfiguracji pilota, które znajdują się w /system/media/remote_conf/ pasuje z X96, 

Początek wątku z XDA pod tym adresem https://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/amlogic/rom-mini-m8s-ii-2gb-xannytech-custom-t3513805 nie zalecam wgrywać softu z pierwszej strony - brak sterownika do wifi AP6330 - a ten dodany do dogrania nie bardzo chce działać.

Sprzętowo MXQ Prp + (4K) jest zgodny NEXBOX A5 - nie działa tylko pilot. (Plik remote.conf zaszyty w sofcie)

Według mnie warto urządzenie "chodzi" bardzo stabilnie.

Pełna specyfikacja MXQ PRO + (4K)

Specyfikacja techniczna:

• Procesor: 4x2.0 Ghz S905 Cortex A53 (czterordzeniowy)
  • Układ graficzny: Penta-core ARM Mali-450 do 750MHz (pięciordzeniowy)
  • RAM: 2GB DDR3
  • HDD: 16GB
  • Bluetooth 4.0
  • 4x USB 2.0
  • Miracast, AirPlay, DLNA
  • Rozdzielczość Ultra HD 4K
  • Zainstalowane KODI 16
  • Współpracuje z nowymi TV oraz starego typu telewizorami
  • Muzyka: MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/AC3/DDP/TrueHD/DTS/DTS/HD/FLAC/APE, DOLBY TrueHD i DTS HD
  • Filmy: AVI/RM/RMVB/TS/VOB/MKV/MOV/ISO/WMV/ASF/FLV/DAT/MPG/MPEG w rozdzielczości SD/HD/4K/2K Ultra HD
  • Zdjęcia BMP,GIF,JPEG,PNG,TIFF
  • Obsługa HD MPEG1/2/4,H.265, HD AVC/VC1,RM/RMVB,Xvid/DivX3/4/5/6, RealVideo8/9/10
  • Obsługa zewnętrznych dysków FAT16/FAT32/NTFS
  • Napisy do filmów SRT/SMI/SUB/SSA/IDX+USB
  • Możliwość podłączenia myszki i klawiatury bezprzewodowo 2.4GHz lub przez USB
  • Czat Skype, Picasa, Youtube, Flicker, Facebook, Filmy online itp.
  • Inne: Internet, tysiące aplikacji i gier android
  • Dioda LED: Włączony: niebieska; Czuwanie: czerwona
  • Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz / 5.0GHz dual-band WiFi
  • LAN: 10/100/1000
  • Wyjście video: HDMI 2.0, 4K, 2K, 1080p, 720p
  • Wyjście dźwięku: poprzez HDMI, SPDIF Coaxial
  • Interfejsy zewnętrzne:
    • złącze Ethernet RJ-45 (10/100/1000 Mbps)
    • czytnik kart SD/SDHC/MMC
    • 4x porty USB
    • port AV
    • pilot
Edytowane przez wdzieg

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WSZ   
Otrzymana reputacja: 4
WSZ

Wgrywal ktos?
Mam ta maszynke od wczoraj.
I fakt faktem na stocku kodi potrafi sie wysypac bez niczego.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wdzieg   
wdzieg

Ja wgrywałem, z treści mojego postu chyba to wynika. Znalazłem jeszcze jeden soft który działa chyba lepiej i też jest z rootowany. Pamietać tylko by skopiować ze swojego softu z /system/etc/ plik remote.conf tu jest link do repozytorium 

https://mega.nz/#F!F9xjTSSa!R0vJfTC2U6Qc2skNMrr1iQ!59xX1JzY soft z Nexboxa A5 sprzętowo to samo co MXQ Pro + (4K) 2/16 Bt. Fajnie działa z klawiaturką i8 no i po wgraniu swojego remote.conf działa włączanie i wyłączanie z pilota (standby).
Ładniejszy interface - ale to już kwestia gustu, Kodi w wersji  16.1 yarvis. Soft wgrywasz przez USB (gniazdy obok SPDIF).

Działa bardzo stabilnie!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WSZ   
WSZ

Poka kilka fotek fonem.
Ja tez kupilem mxq pro 2 na 16 gb.
Root dobra sprawa....ale showmaxa zainstalowalem i odmawia odpalania filmu bo root....masakra.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wdzieg   
wdzieg

Z tym rootem to jest coś dziwnego, ale aplikacja zaszyta w imigu RootBrowser przy pierwszym uruchomieniu prosiła o instalacje jakiegoś dodatku po zainstalowaniu można usuwać i dodawać pliki w folderach systemowych /system/etc/ normalnie bez roota nic tam nie usuniesz i nie wgrasz. Faktem jest że przy próbie instalacji SuperSu pojawia się, że brak roota. Rozumiem że wgrałeś imig z drugiego mojego posta czyli ten Nexbox A5 jak Ci nie pasuje to wgraj ten z pierwszego posta jest zrootowany i o ile pamiętam jest nawet działający xposed. Ale według mnie ten z A5 jest ciekawszy i ładniejszy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WSZ   
WSZ

Jeszcze nic nie wgralem. Mam stocka.
Masz tego a5 i niby nie ma roota to jak mozesz to zainstaluj showmaxa ze sklepu jest 14 dni za free.
I luknij czy apka odpala filmu czy jest info ze jest root i nie odpala

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
souacz   
Otrzymana reputacja: 33
souacz

Xposed i moduł RootCloak powinny pomóc.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wdzieg   
wdzieg

Nie będę korzystał z programu Showmax i nie będę zakładał konta, są leprze aplikacje i nie wymagające roota . Jak by nie było roota to by nie dało mi skopiować a najpierw skasować pliku remote.conf (obsługa pilota) w folderze /system/etc/. W każdym razie zawsze możesz zainstalować soft z tego pierwszego linku który też jest spoko, zrootowany i z xposed. W załączeniu masz dwie fotki z programu zrobione aparatem, ta ostatnia zawiera komunikat który chyba wyjaśnia wszystko. Dziwne jest tylko że nie ma aplikacji supersu a zainstalowane z marketu pokazuje że jednak nie ma roota, w soficie może być coś pokombinowane ja nie za bardzo czaje co. Wgrywasz na własne ryzyko. Nie pamiętam czy oryginalne oprogramowanie było zrootowane, ale jeśli nie to nie wiem nad czym tu się zastanawiać, soft bardzo stabilny, kodi działa wyśmienicie nie miałem jeszcze zwiechy na tym sofcie, czasami tylko przy wychodzeniu z kodi wisi na zamknij przez jakiś czas ale się nie zawiesza i program po czasie się zamyka.

IMG_20170219_182714.jpg

IMG_20170219_182743.jpg

dodana zawartość

Tu masz jeszcze screen shoty

Screenshot_20170218-164921.png

Screenshot_20170219-104502.png

Screenshot_20170219-182337.png

Screenshot_20170219-182351.png

dodana zawartość

A tu masz komunikat z Supersu

Screenshot_20170219-190146.png

dodana zawartość

Tu http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/593147-rooting-the-nexbox-a5-amlogic-s905x-2g-16g

jest coś na temat roota do tego softu. Z tego co zrozumiałem to jest już root tylko trzeba podmienić pliki w folderach systemowych by supersu dzialalo

dodana zawartość

A tutaj http://freaktab.com/forum/development-area/rom-hacks-and-mods-development/592494-root-on-a-nexbox-a5-2-16 masz link do softu zrootowanego do nexbox A5, Wgrał bym sam ale ten co mam działa dobrze jak dla mnie, jak by się ktoś zdecydował i efekt by był zadawalający to proszę o info. Sprzętowo MXQ PRO + jest zgodny z wieloma urządzeniami ale występują w nich różne karty sieciowe w mojej jest AP6330 a spotkałem się z softami z chipem RT8... Wgrałem tego sporo i żaden nie uwalił boxa jedynie mogła nie działać wifi lub bt działały też softy po urządzenia z pamięcią 2/8. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WSZ   
WSZ

Mi zalezy na showmacie.
du*y dali co ma root do aplikacji eh.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wdzieg   
wdzieg

Tu masz https://mega.nz/#!B8Yx0QBC!6bI34IknH8IJtf2l2NPMTKQjI7jtVIfYe9SjwgLDxUk do Nexbox A5 z rootem działającym w 100% dodatkowo imig wyczyszczony ze zbędnego softu (w archiwum są wszystkie aplikacje w dodatkowym folderze, które zostały usunięte z imiga). Mam zainstalowany i działa jak poprzedni, ale z rootem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.