Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

wdzieg

rom MXQ PRO + 2/16 BT, S905 - Custom Firmware

Polecane posty

WSZ   
Otrzymana reputacja: 4
WSZ

Do showmaxa wlasnie roota nie chce.
W tvboxie root zbedny.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
souacz   
Otrzymana reputacja: 33
souacz
Napisano (edytowane)

@WSZ  One są fabrycznie zrootowane. Zainstaluj Xposed  i potem moduł RootCloak, pozwala na ukrywanie roota przed wybranymi aplikacjami. To dobre rozwiązanie bo pozwala zachować root a jednocześnie likwiduje ograniczenia aplikacji. Daj znać czy zadziałało.

Xposed do Androida 5.1 i 6.0: Pobierz z XDA

Pamiętaj żeby zaktualizować framework po instalacji Xposed i zrobić restart. potem w modułach z pozycji Xposed szukasz RootCloak, instalka, restart, ustawienia (musisz przypisać w ustawieniach RootCloak Showmaxa jako do ukrycia) i znów restart. I powinno działać.

Robisz to na własną odpowiedzialność bo Xposed na niektórych ROM-ach powoduje bootloopa (zgłaszane były wyłącznie niektóre romy Samsunga, Sony i Dell ale małe ryzyko jest, w razie czego będziesz musiał fleszować ROM). Ja tego nie robiłem bo nie potrzebuję Showmaxa.

EDIT: wygląda na to, że na MXQ sie da ale trochę inna metoda instalacji (na youtube w opisie filmu masz linki do softu):

Spoiler

Edytowane przez souacz
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WSZ   
WSZ

Pytanie czy poleci to na mxq 4k 2gb/16gb

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wdzieg   
Otrzymana reputacja: 7
wdzieg
21 godzin temu, WSZ napisał:

Do showmaxa wlasnie roota nie chce.
W tvboxie root zbedny.

3 godziny temu, WSZ napisał:

Jak kolegi nie rozumiem, najpierw w sofcie brakowało roota bo showmax nie działa, podałem link do softu z root-em to teraz root nie jest potrzebny do showmaxa. Najlepiej wgrać i sprawdzić to nie aids ani syfilis nic złego się nie złapie, troszkę odwagi. Wszystko działa co ma działać.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
souacz   
Otrzymana reputacja: 33
souacz
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, WSZ napisał:

To jest metoda dla procka s905x czyli takiego jak masz. Ja nie spróbujesz to się nie przekonasz ale na filmie widać, że działa. Ryzyko jednak jest zawsze.

Godzinę temu, wdzieg napisał:

Jak kolegi nie rozumiem, najpierw w sofcie brakowało roota bo showmax nie działa, podałem link do softu z root-em to teraz root nie jest potrzebny do showmaxa. Najlepiej wgrać i sprawdzić to nie aids ani syfilis nic złego się nie złapie, troszkę odwagi. Wszystko działa co ma działać.

Kolega @WSZ od początku nie chciał roota, Showmax nie działa na zrootowanych urządzeniach. Pewno chodzi im o to żeby nie było możliwości nagrywania materiałów.

Edytowane przez souacz
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WSZ   
WSZ

To który rom od siebie polecasz ?

Juz przez te kilka dni miałeś mozliwość ich testowania pod względem użytkowania, czy nie ma zwiech itp itd.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wdzieg   
wdzieg
Dnia 17.02.2017 o 19:40, wdzieg napisał:

Ja wgrywałem, z treści mojego postu chyba to wynika. Znalazłem jeszcze jeden soft który działa chyba lepiej i też jest z rootowany. Pamietać tylko by skopiować ze swojego softu z /system/etc/ plik remote.conf tu jest link do repozytorium 

https://mega.nz/#F!F9xjTSSa!R0vJfTC2U6Qc2skNMrr1iQ!59xX1JzY soft z Nexboxa A5 sprzętowo to samo co MXQ Pro + (4K) 2/16 Bt. Fajnie działa z klawiaturką i8 no i po wgraniu swojego remote.conf działa włączanie i wyłączanie z pilota (standby).
Ładniejszy interface - ale to już kwestia gustu, Kodi w wersji  16.1 yarvis. Soft wgrywasz przez USB (gniazdy obok SPDIF).

Działa bardzo stabilnie!

Soft z tego mojego postu, działa bardzo dobrze jak podmienisz plik remote.conf to pilot działa idealnie po za przyciskiem kodi i home (ten z domkiem) pierwszy automatycznie uruchamiał KODI a drugi powodował powrót do ekranu startowego, ale to nie jest problem jak dla mnie. KODI nie zwiesił mi się ani razu. W ustawieniach softu nie ma możliwości ustawienia CEC, ale musi być coś zaszyte w sofcie bo gdy Box jest wyłączony pilotem i włączę TV i przełączę na źródło hdmi gdzie podpięty jest box to sam się wznawia z trybu uśpienia. Polecam. Soft ma roota.

dodana zawartość

Oglądnąłem na nim kilkanaście godzin filmu i mnie nie zawiódł. 

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WSZ   
WSZ
Napisano (edytowane)

@wdzieg To teraz przeprowadź mnie przez kompletna instrukcję instalacji :flower:

To jest 6.0 ?

Aktualnie fabrycznie mam stocka 6.0

Rozumiem że tego rara nalezy wypakować i wrzucić bezpośrednio w formie 3 plików czy jako folder ?

Bo zipa żadnego nie ma

Edytowane przez WSZ

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wdzieg   
wdzieg
Napisano (edytowane)

Tu masz dokładny opis: http://androidpcreview.com/how-to-use-the-amlogic-usb-burning-tool-to-manually-update-firmware/3749/, odpal z chrome i włącz tłumaczenie. Tak rar trzeba rozpakować plik firmaware jest objętościowo największy aml_upgrade_package.img .

Najpierw trzeba zainstalować poprawnie sterowniki (zalecane jest robić to z 64bit systemu z tego co pamiętam, ja taki mam ale pewnie z 32bit też sie da)

Ja to robię w ten sposób: 

- uruchamiam USB_Burning_Tool.exe

- zmieniam język na angielski (drugie menu od lewej)

- wybieram plik: File/Import image --------- aml_upgrade_package.img

- kabel podłączony do kompa - nie podpinasz póki co do urządzenia

- wciskam START (ważne stery musisz mieć wszystkie poprawnie zainstalowane stery)

- wkładasz drugi koniec kabla USB do urządzenia (w to jedno gniazdo USB od strony zasilania)

- wsadzasz zapałkę w otwór AV do końca aż usłyszysz delikatne pyk (wcisnąłeś właśnie Reset)

- instalacja powinna się rozpocząć automatycznie. 

- czekasz aż się zakończy, pierwszy start trwa dość długo (po podłączeniu na ekranie napis NAXBOX)

dodana zawartość

Po wgraniu softu o dziwo nie trzeba wciskać reset by przeprowadzić procedurę instalacji jak by się chciało wgrać coś innego. Czyli nie trzeba wsadzać zapałki i robić reset. Pewnie wgranie softu zmienia coś w bootloaderze a spowodowane to jest tym że sprzętowo NEXBOX A5 może nie mieć guzika reset.

Edytowane przez wdzieg
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WSZ   
WSZ
Napisano (edytowane)

@wdzieg To z poziomu kompa się to wgrywa ?

Myslałem że skopiować na pena i odpalić aktualizator z poziomu urządzenia na TV...Bo taka opcja jest

Czy Ty masz to samo urządzenie co ja ?

3PzCIxq_zq55ZNq2d9-a8a1iWC17pwh-M_t-dotw

Byłem pewny że robi się wszystko z poziomu pena i pod TV.

Nawet nie mam takie kabla USB-USB

Mini USB to tak ale usb usb to nie...

Edytowane przez WSZ

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.