Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

supermichalpol

Telefon na kartę Internet 10gb + Reszta NoLimit

Polecane posty

supermichalpol   
Otrzymana reputacja: 7
supermichalpol

Witam

Mam dylemat jaką sieć wybrać, otóż teraz jestem w Virgin Mobile i a niedługo kończy mi się pakiet 3w1 i zastanawiam się nad przejściem do innej sieci i mam kilka faworytów na kartę (na abonament czy mix nie chce): Mobile Viking (za 29zł), T-Mobile (za 25zł), Orange (za 28zł), a2mobile (za 25zł) i Play (za 26zł).

Dlatego mam do was pytanie którą sieć wybrać? Którą sieć polecacie? Która sieć ma najszybszy internet w pakiecie? I która sieć ma najlepszy zasięg w podróży (np. pociągiem)? I które sieci mają ciekawe funkcje typu zawieszanie rozmów, wifi calling czy 4g ultra?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
matisi   
Otrzymana reputacja: 33
matisi

Jeżeli nie jesteś zadowolony z zasięgu Play w Virgin Mobile, to wybierz Orange.
Internet działa najszybciej, +1 GB co miesiąc, zasięg bardzo dobry. Dodatkowo GB z bonusu (10 GB za 30 zł) kumulują się.
Przeniesienie numeru do nich obecnie odbywa się kurierem, a nie w salonie, dużo prościej.
W T-Mobile w tym pakiecie jest lejek 15/15 Mbps
Jeżeli jednak masz dobry zasięg Play, bierz Mobile Vikings. Najlepsza obsługa klienta, kumulacja internetu, MMSy nolimit.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
supermichalpol   
supermichalpol

@matisi

Z zasięgiem nie ma problemu Play i Orange w domu, bo sam byłem w Orange ale odszedłem od nich bo tam nie było tak fajnej oferty jak w virgin + w końcu miałem w virgin zawieszanie rozmów i w ogóle tam było lepiej niż w orange :D dlatego nie chce tam za bardzo wracać. I właśnie myślałem nad Mobile viking (15gb co miesiąc, zasięg play i t-mobile) lub t-mobile (10gb i słyszałem, że mają najlepszy zasięg w podróży) lub play (zasięg 4 sieci 4g lte ultra) lub a2mobile (wifi calling).

Też widzę że jesteś w Mobile Vikings, mam do ciebie pytanie w ofercie standard np. 29zł co można robić ze środkami na koncie? Czy za te środki można dzwonić w roamingu za granicą? Czy za te środki można kupić kolejny pakiet np. no limit 29zł?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
matisi   
matisi

Za środki w ofercie Standard możesz dzwonić w Polsce, w roamingu za granicą czy wysyłać SMSy premium. Korzystasz z innych normalnie, bo jest to konto główne. Dodam, że one są ważne 365 dni od ostatniego doładowania.

Z tych środków możesz wykupić pakiet nielimitowanych połączeń na komórki i stacjonarne za 29 zł (ten pakiet jest głównie przeznaczony dla osób doładowujących zdrapkami Play, aby mogli mieć ofertę Nolimit) lub dodatkowe paczki internetu. SMSów i MMSów nolimit nie kupisz, musisz doładować konto.

Pamiętaj, że w ramach oferty Standard 29 otrzymasz połączenia nolimit do Play, SMSy/MMSy nolimit i 15 GB (na 31 dni) oraz 29 zł na koncie.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
supermichalpol   
supermichalpol

@matisi

A co do tych zdrapek play to wiem, że jeśli doładuje się ją za np. 30 zł to się aktywuje standard 29 ale słyszałem, że da się to zmienić, i jak się doładuje konto zdrapką za 30 to zamiast aktywować standard 29 aktywuje no limit 29. Czy to prawda? Pytam się bo zdrapki są tańsze niż doładowanie zwykłe a warto sobie oszczędzić parę groszy 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
matisi   
matisi

Nie słyszałem o automatycznej zmianie na Nolimit 29. Jednak możesz w aplikacji lub na stronie aktywować pakiet nielimitowanych rozmów na kom i stac za 29 zł.
Ale najlepiej zapytać się w Helpdesku, może oni coś poradzą.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrzet23   
Otrzymana reputacja: 168
piotrzet23

Jeśli chcesz bez problemu korzystać z internetu to tmobile i ta oferta za 25 zł 10 GB neta rozmowy nolimits i sms. Play ma ograniczenie w roamingu krajowym do 3 Mb/s pobieranie i 1 Mb/s  wysyłanie a niestety jest tak słaba infrastruktura że z tego korzystasz przez większość czasu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zigino   
Otrzymana reputacja: 3
zigino

W sumie trochę odkopie ale ja w Krakowie mam teraz a2 i jestem pozytywnie zaskoczony :) 

(porównuje do Orange Play i T-mobile)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
supermichalpol   
supermichalpol

@zigino

Ja też myślałem nad a2 bo plusem tam jest tania cena i wielkim plusem jest WiFi Calling które jest za granicą (a nie jak w orange tylko w polsce)

Na razie wybrałem Mobile Viking gdyż tam jest mnóstwo internetu zasięg Play i T-Mobile i sumujący się internet.

Ale za to jak możesz napisz jak tam w a2 :). Może przejdę tam jeśli mi się nie spodoba u Vikingów

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zigino   
Otrzymana reputacja: 3
zigino
Napisano (edytowane)

Internet najszybszy z operatorów których wymieniłem wyżej, zasięg naprawdę imponujący (myślałem, że będzie dużo gorzej). Byłem parę lat w play a jak skończyła mi się umowa to tak wędruje po sieciach i sprawdzam jak zasięg i jakość. U mnie w domu co ani jednej kreski nie mam zasięgu (w każdej sieci nie ma zasięgu) wifi calling jest zbawienny bo wreszcie mam w nosie zasięg :P nie jest drogo, lte+ raczej wszędzie w Krakowie jest w a2 prędkości netu to 60 Mb/s - 90 Mb/s (wiadomo, zależy od miejsca) ale w porównaniu do lte+ od play to tam chodzi to ledwo czyli mamy lte+ a net np 5 Mb/s xD lub faktycznie będzie te 70 Mb/s w jednym miejscu na polu (na zewnątrz xD) przy nadajniku. W pracy mam neta z play i chodzi dobrze, ale czasem mam chęć wywalić go przez okno bo zaczyna mulić prędkość 5-10 Mb/s a w a2 w tym samym miejscu mimo, że jest jeden nadajnik a nie 10 jak w play mamy 60 Mb/s. Jeżeli chodzi o orange to mam drugi telefon orange i w Krakowie jest nie za ciekawie i czekam tylko aż się umowa skończy NEVER AGAIN ORANGE, gdyby nie dobra oferta na telefon(lg g3) od nich to bym nic od nich nie wziął xD. Jak będziesz miał jakieś konkretne pytania to dawaj :)

Ps. 

minusy w a2:

brak apki do zażądania kontem

brak na chwilę obecną możliwości wysyłania mms (mi to nie przeszkadza od tego mam FB)

Edytowane przez zigino

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz