tomeckiis

LG G6 - Dyskusja na luzie...

88 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Za chwilę premiera, a tutaj żadnego wątku dotyczącego G6?

Jako zboczeniec LG (G3,G4,G5) oczywiście będę miał i G6. Pytanie kiedy cena spadnie do akceptowalnej...

Brak przycisku fizycznego z przodu, czytnik palca z tyłu, wąskie ramki, ekran 5,7 i naprawdę nie robi mi, że nie będzie nowego procesora...

Ktoś jeszcze jest już na niego zdecydowany? ;)

Edytowane przez dszymek
Korekta nazwy tematu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@tomeckiis

Ja jestem zainteresowany :D Zobaczymy ja będę miał go w rękach. Na chwilę obecną wrażenia WOW na mnie nie robi. Nic o nim nie wiemy praktycznie a cena z kosmosu.. Więc czekamy tydzień na targi MWC ...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znając LG to w zestawie użytkownicy dostanę bootloopa jak w poprzednikach i V10.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

No to już po premierze. 

Najbardziej istotna nowość to ekran o proporcjach 18:9 (niestety brak amoleda). Jednak jak pisze gsmarena "Just like the G5 and V20 before it, only not quite - the G6 packs two 13MP shooters, now in 4:3 aspect, instead of the 16MP+8MP 16:9 configurations of previous models.", co w pewnym sensie czyni te proporcje ekranu bezużyteczne dla zdjęć i filmów robionych samym telefonem. Ja tu żadnej logiki nie widzę.

Do tego ekran o przekątnej 5,7" i proporcji boków 2:1 ma niecałe 65 mm szerokości a sam telefon 72 mm ? Czyli boczne ramki po 3,5 mm (identycznie jak w mojej 2 letniej Alphie). Nie mówię, że to zły telefon ale tak w zasadzie nie wiem dlaczego miałbym go wybrać zamiast jakiegoś zeszłorocznego flagowca z standardowym ekranem 16:9, amoled i może nawet fizycznym przyciskiem pod ekranem.

EDIT: Gsmarena twierdzi, że dwa aparaty to IMX258 od Sony, raczej specyfikacją nie powalają... są już w wielu dużo tańszych średniakach. To mniejsza matryca niż w G5. Myślałem, że jak się wprowadza flagowca z starym prockiem to wypada przynajmniej zadbać o resztę.

Edytowane przez notsure

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Spoiler

Można sobie obejrzeć konferencję. Fakt już się skończyła ale można od początku obejrzeć ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jak wrażenia ?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli będzie się cieszył takim samym zainteresowaniem kupujących jak ten wątek to pewnie będzie gwóźdź do trumny dla LG :D

A tak na poważnie to wygląda całkiem ładnie ale to chyba za mało aby uszczknąć większy fragment rynku. Niby wcześniej LG zarejestrowało znak "G6 Compact" ale przy takiej specyfikacji flagowca nie wiem czy będzie na co czekać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LG ma naprawdę własny styl jak zawsze. Nie tak jak inne marki upodobniają się do Samsunga czy Iphona. Rozczarowałem się wyglądem Huawei P10 - następny telefon upodobniony do Samsunga. LG próbuje stworzyć coś innego ,nowego i to mi się podoba.Chociaż nie zawsze jest super odebrane to i tak ma swoich zwolenników. Jeżeli by mnie było stać na telefon flagowy wybrałbym LG G6. Świetnie wygląda ,ten duży ekran w kompaktowej obudowie. Dolby Full Vison , square camera, tryb panoramy 360 stopni ,tryb gifow ,quad dac robią na mnie naprawdę pozytywne wrażenia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W europejskiej wersji nie będzie Quad DAC. Do tego nie będzie też bezprzewodowego ładowania, które natomiast znajdzie się tylko w wersji amerykańskiej.
Poczekam do maja, aż stanieje i zaopatrze się w G6.

Wysłane z mojego Galaxy S7

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie będzie też IR Blastera czyli pilota na podczerwień, w zasadzie pozostaje tylko Mate 9 :(

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.