Skocz do zawartości

 • Facebook
 • Google Plus
 • Twitter
 • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com


Oddałeś już swój głos? [konkurs]


Zdjęcie
- - - - -

[Poradnik] Łaczenie urządzeń przez Wifi

i9100 kies air problem sgs2 transfer plików udostępnianie internetu wi-fi wifi

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   thorgalito

 • 912 postów
 • Telefon:Xperia Z1

 • Tablet:Galaxy Note 10.1 2014 WiFi

 • Skąd:Chester

 • Firmware:4.2.2JB 14.1.G.2.252

Napisano 28 październik 2011 - 21:16

Witam. Zauważyłem że dużo osób ma problemy z łącznością WiFi na SGS2 a mi się nudziło więc postanowiłem napisać taki poradnik.

Po przeczytaniu tego poradnika dowiecie się:
 • Jak połączyć się z Routerem {Rozdział I}
 • Jak przeglądać zasoby urządzeń będących w Sieci WLAN Routera {Rozdział IV}
 • Jak stworzyć siec WLAN i sieć LAN przez kabel USB by połączyć telefon z Komputerem. A tym samym udostępnić z telefonu internet GSM i internet z sieci WLAN dla komputera {Rozdział III}
 • Jak użyć Telefonu jako anteny WiFI lub modemu GSM za pośrednictwem kabla USB {Rozdział III}
 • Jak szybko wysłać pliki z telefonu na inny telefon przez sieć WLAN. Ja z moim SGS2 jestem w stanie w ciągu 4 sec udostępnić wszystkie pliki w sieci WLAN jako router lub w stworzonej sieci AD-HOC {Rozdział IV & II}
 • Jak udostępnić foldery i pliki na komputerze by były widoczne w sieci LAN i WLAN {Rozdział VI}
 • Jak za taniochę i szybko wyposażyć komputer stacjonarny w Wi-Fi {Rozdział V}Łączymy się przez WiFi w celu przesyłania internetu lub transferu plików. Po co bawić się z kablem USB jeśli chcemy przenieść dane nie większe jak 200 MB (przy większym transferze polecam kabel)
W celach korzystania z internetu na telefonie możemy łączyć się z routerem lub komputerem za pośrednictwem połączenia WiFi. Możemy także udostępniać też internet z telefonu na komputer i odwrotnie.

[/HR]
Rozdział I: Łączenie się z siecią

Przy łączeniu z routerem możemy konfigurować połączenie kilkoma sposobami:

1. [Wi-Fi Router] Konfiguracja automatyczna WPS - Wchodzimy w Ustawienia>Komunikacja>Ustawienia WiFi>Autom. łączenie WPS i pokaże nam się ekran z odliczaniem podczas którego musimy wcisnąć na routerze przycisk do łączności WPS ( u mnie przycisk jest z boku i jest na nim narysowana ikonka odświeżania) i wtedy router sam skonfiguruje połączenie na telefonie żebyśmy mogli się bez problemów łączyć z nim i nasze urządzenie. Niektóre routery wymagają by pierwsza konfiguracja urządzenia za pomocą WPS była ręczna gdzie wtedy nasze urządzenie jest dodawane do pamięci routera i każda następna konfiguracja tego urządzenia jest już możliwa przez automatyczne konfigurowanie WPS.

2. [Wi-Fi Router] Manualna konfiguracja WPS - Wymaga ona zalogowania się do panelu administratora routera z komputera będącego w jego sieci. Wymagane jest by siec była widoczna.

a) Wpisujemy w przeglądarce internetowej na komputerze adres naszego routera który możemy zobaczyć w szczegółach połączenia sieciowego Brama domyślna. Standardowo to: 192.168.0.1 i logujemy się jako administrator (szczegóły w instrukcji routera). Ja mam router D-Link więc na jego przykładzie tłumaczyć będę dalej ale inne routery mają te same możliwości tylko menu może się różnic więc w razie problemów radzę się wspierać instrukcją obsługi lub pisać w tym temacie.

B) Po zalogowaniu się wybieramy zakładkę Setup a potem wchodzimy w Wireless Settings i tam szukamy funkcji Add Wireless Device WITH WPS, wybieramy auto i klikamy dalej i pokaże nam się miejsce gdzie będziemy musieli wpisać pin z telefonu o którym będzie dalej.
Spoiler


c) W telefonie wchodzimy w Ustawienia>Komunikacja>Ustawienia WiFi> Szukamy naszej sieci routera i klikamy na niej a potem zamiast wpisywać hasło klikamy na WPS PIN. Pin który nam się pokaże wpisujemy w komputerze a potem czekamy aż router skonfiguruje nam połączenie sieciowe na telefonie (trwa to około 15 sekund)

3. [Wi-Fi Router & AD-HOC] Konfiguracja standardowa, czyli wyszukujemy siec i łączymy się z nią podając Hasło. Najczęściej stosowana metoda łączenia się z Routerami, telefonami, komputerami i innymi urządzeniami mogącymi stworzyć sieć jako wirtualny router lub siec AD-Hoc. Na androida jest kilka aplikacji mogących tworzyć wirtualny router a Android 2.3.3 ma to wbudowane w system, tak samo jest apka do tworzenia na andku sieci AD-HOC jak i włączenie widoczności tych sieci.
Włączamy Wi-FI w naszym telefonie i pokaże nam się komunikat że znalazło sieć, wybieramy ją i pokaże nam się zapytanie o hasło które wpisujemy a następnie wciskamy połącz. To najprostsza metoda ale w przypadku sieci ukrytych lub problemów z DHCP urzywamy tych sposobów:

a) Konfiguracja sieci ukrytej.
Jest możliwa poprzez Ustawienia>Komunikacja>Ustawienia WiFi>Dodaj sieć WiFI. Wpisujemy SSID czyli nazwę sieci, wybieramy typ zabezpieczenia oraz wpisujemy hasło połączenia sieciowego WiFi.

B) Konfiguracja ręczna w przypadku problemów z DHCP (protokół dynamicznego konfigurowania węzłów).
W przypadku Łączenia się Androida do sieci AD-HOC wymagana jest konfiguracja ręczna gdyż Andek nie potrafi odebrać konfiguracji DHCP. Telefony z wgranymi Custom Romy z serii MIUI widzi sieci AD-HOC ale oryginalny Android na telefonach widzi tylko routery. Gdy łącze się z siec
DHCP protokół komunikacyjny umożliwiający komputerom uzyskanie od serwera danych konfiguracyjnych, np. adresu IP hosta, adresu IP bramy sieciowej, adresu serwera DNS, maski podsieci, czyli wszystkiego czego potrzebuje nasz telefon by poprawnie funkcjonować w naszej sieci WiFi.
Więc w tym wypadku jest konieczne ręczne wpisanie tych ustawień w zaawansowanych ustawieniach WiFi. Zaznaczamy Użyj statycznego adresu i wpisujemy tam wszystkie te dane.
Ja na zdjęciu pokazuje na własnym przykładzie wprowadzone te dane gdzie brama to adres urządzenia na którym jest utworzona siec.
Spoiler[/HR]
Rozdział II: Tworzenie sieci
Tworzenie Sieci Wi-Fi zgodnych z urządzeniami Android:
Android wspiera tylko połączenia Wi-Fi z Routerem. (W nowszych urządzeniach Wi-Fi Direct ale tylko do transferu plików)
Możemy stworzyć Wirtualny Router na urządzeniach mobilnych i komputerach za pomocą programów.
Androidy 2.3.3 i wyżej nie potrzebują aplikacji bo mają tą funkcję udostępnioną w ustawieniach systemowych.
Spoiler

1. [Wi-Fi Router] Tworzenie Wirtualnego Routera Wi-Fi na Androidzie.
Utworzyć router na naszym telefonie możemy w Ustawienia>Komunikacja>Udostępnianie Internetu>Ust. przen. punktu dost. Wi-Fi(można tam też wybrać udostępnianie przez USB)>Zaznaczamy router Wi-Fi a potem wchodzimy w Skonf. router Wi-Fi i możemy tam zmienić nazwę sieci SSID, rodzaj zabezpieczenia i hasło które jest standardowo już wpisane i można je zobaczyć zaznaczając zobacz hasło lub zmienić na takie jakie chcemy pamiętając o wymogach tupu zabezpieczeń jakie wybierzemy (chodzi o znaki jakie muszą być użyte w haśle)
Spoiler


2. [Wi-Fi Router] Tworzenie Wirtualnego Routera Wi-Fi na Komputerze z Windows 7
Do stworzenia wirtualnego routera jest to możliwe z użyciem wiersza poleceń. Poradnik jak to zrobić jest w artykule - PC Format lub użyć prostego programu:
Virtual Router Manager 0.9 Beta lub Connectify » Your Hotspot, Your Way]Connectify
Spoiler


3. [Wi-Fi AD-HOC] Tworzenie Sieci AD-HOC na Androidzie 1.5 lub nowszy
Android wspiera tylko obsługę routera więc nie ma normalnie możliwości się połączyć z sieciami AD-HOC ale jest na to sposób.
Instalacja apki z Marketu Barnacle Wifi Tether rozwiązuje ten problem.
Spoiler

Jest to bardzo użyteczne dla osób z komputerami bez systemu Windows 7 i Windows 2008 Serwer które nie mogą stworzyć Wirtualnego Routera
Spoiler


4. [USB] Tworzenie sieci przez połączenie kablem USB
Potrzebujemy kabel USB umożliwiający nam podłączenie telefonu do komputera.
1. Podpinamy telefon kablem do komputera
2. Wchodzimy w Ustawienia>Komunikacja>Udostępnianie Internetu>Ust. przen. USB
Utworzy nam się połączenie sieciowe które będzie Udostępniało internet z telefonu (GSM, WLAN)
Spoiler[/HR]
Rozdział III: Udostępnianie internetu z jednego urządzenia na drugie

Udostępnianie internetu z Komputera dla innych urządzeń:

1. Uruchamiamy Wirtualny Router programem który ma funkcję udostępniania internetu

2. Udostępniamy połączenie internetowe naszego komputera dla bezprzewodowej sieci AD-HOC poprzez właściwości połączenia internetowego w których włączamy funkcję udostępnianie internetu tego komputera dla naszego połączenia bezprzewodowego.Udostępnianie internetu z Urządzenia mobilnego dla komputera:

1. [Wi-Fi Router] Uruchamiamy w telefonie z Androidem 2.3.3 i wyżej w Ustawienia>Komunikacja>Udostępnianie Internetu>Ust. przen. punktu dost. Wi-Fi>Zaznaczamy router Wi-Fi

2. [Wi-Fi AD-HOC] Uruchamiamy darmową aplikacje z Marketu Barnacle Wifi Tether, klikamy na Start i od momentu pojawieniu się napisu Running... Mamy utworzoną sieć którą jest udostępniany internet GSM z naszego telefonu

3. [USB] Podłączamy telefon kablem do USB komputera i w telefonie wchodzimy w Ustawienia>Komunikacja>Udostępnianie Internetu>Ust. przen. USB
Udostępnia internet GSM oraz WLAN do którego ma dostęp telefon. Przydaje się gdy komputer nie ma Wi-Fi a jesteśmy w zasięgu Wi-Fi z udostępnionym internetem.

[/HR]
Rozdział IV: Udostępnianie plików miedzy urządzeniami w sieci WLAN

Wymiana plików miedzy Komputer<-->Telefon lub Telefon<-->Telefon jest możliwa przy użyciu aplikacji z marketu. Aplikacje udostępniają sdcard i external_SD

1. Eksploratory plików z możliwością przeglądania zasobów Sieci Lokalnej oraz mających funkcję FTP Klient i FTP Serwer co poniżej opiszę:
ES File Explorer jest darmowy i ma możliwość przeglądania udostępnionych plików i folderów w sieci oraz obsługuje Funkcję klient FTP
Eksplorator plików w Custom Rom GalnetMIUI posiada funkcję FTP Serwer którą można włączyć jednym kliknięciem i inny telefon ma szybki dostęp do naszych plików.
a) Aplikacje które przeglądają zasoby udostępnione przez Komputer
B) Aplikacje które obsługują funkcję Klient FTP oraz Serwer FTP. Nie wszystkie Aplikacje obsługują funkcję FTP Serwer.

2. Aplikacje udostępniające zasoby telefonu jako strona WEB.
Opisze 2 takie aplikację:

Kies AIR bo jest w stockowym romie i daje możliwość przeglądania i modyfikowania zasobów telefonu takich jak kontaktów, spis telefonów, rejestr połączeń, wiadomości SMS/MMS/Email, plików w pamięci telefonu oraz na karcie pamięci. Działa w Javie i Flashu więc tego programu nie użyjemy do udostępnienia zasobów telefonom mającym słabsze przeglądarki Internetowe.

WiFi File Explorer jest płatny w Markecie ale bardzo przydatny do udostępniania pamięci wewnętrznej telefonu oraz karty pamięci dla telefonów z bardzo słabymi przeglądarkami internetowymi. Skutecznie udostępnił pliki przez WLAN Noki N95 z 2006r
Tym programem możemy bardzo szybko udostępnić pliki 2 telefonowi przez Wi-Fi gdyż aplikacja może wysłać link przez Bluetooth lub email i na 2 telefonie wystarczy odebrać i wybrać by otworzyło ten adres WLAN.


WEB Host - w demonstracji użyje Kies AIR gdyż ma go każdy stockowy SGS2 ale można używać także AirDroid o podobnych funkcjach i jest dostępny za darmowy dla androidów 2.1 lub nowszy
Ta metoda działa przy bezpośrednim połączeniu Android<--Komputer, Android<--Telefony różnych producentów oraz przy pośrednim połączeniu Android<--Router<--Komputer gdzie każde urządzenie w tej sieci wpisując ten adres i po zaakceptowaniu na telefonie będzie mogło przeglądać i modyfikować zasoby telefonu a także wysłać za pośrednictwem tej strony pliki i foldery na telefon hostujący stronę WEB.
Telefon Hostujący nie może wybierać zawartości udostępnianej oraz sam nie może pobrać plików 2 urządzenia bo on tylko udostępnia zasoby.
W niektórych Custom Romach nie trzeba autoryzować urządzeń i każdy w sieci od razu ma dostęp
Spoiler


3. SMB - Pliki i foldery udostępnione w sieci - w demonstracji użyję ES File Explorer gdyż posiada wszystkie niezbędne funkcje i jest darmowy
Ta metoda działa przy bezpośrednim połączeniu Android-->Komputer oraz przy pośrednim połączeniu Android-->Router-->Komputer gdzie urządzenie z androidem może przeglądać i modyfikować udostępniane zasoby w sieci ale sam ich nie udostępnia dla innych urządzeń
Spoiler

4. Udostępnianie jako serwer FTP
Jest to metoda dająca najszybszy bezprzewodowy transfer bo aż 77% szybsza od jakichkolwiek innych metod bezprzewodowego transferu. Plik o wielkości 156 MB przesyła się w 45 sekund
Spoiler

Znane mi aplikacje z obsługą FTP:
 • eShare - najlepszy program do tworzenia serwera FTP na telefonie z jakiego korzystałem MUST HAVE
 • ES File Manager - Posiada funkcję Klient FTP MUST HAVE
 • Astro - Posiada funkcję Klient FTP
 • DoMobile FTP share - tworzy Serwer FTP wraz z uruchomieniem programu a adres jest wyświetlany na ekranie. Prosty i skuteczny z brakiem możliwości konfiguracji.
  Spoiler
 • SwiFTP FTP Server - Rozbudowana darmowa aplikacja którą tworzymy Serwer FTP, istnieje możliwość konfiguracji: Login, Hasło, port, wybrać folder do udostępnienia...
  Spoiler
 • AndFTP Pro - Rozbudowany Klient FTP
 • Ghost CommanderRozbudowana Darmowa aplikacja posiadająca między innymi funkcję Klienta FTP
 • FtpCafe FTP Client
 • FTPServer
 • My FTP Server
 • FTP File Transfer Manager Free
Nie testowałem wszystkich tych programów i jeśli ktoś któregoś używał to fajnie y było jakby napisał coś o nim

:arrow:Poradnik jak krok po kroku przesyłać pliki z telefonu na PC z użyciem tylko aplikacji na telefonie eShare oraz Eksploratora Windows
(działa również na komputerach MAC)
Potrzebujemy pobrać darmową aplikację eShare

 • Łączymy się z siecią Wi-Fi
 • Uruchamiamy eShare na telefonie i klikamy Start share
 • Na PC który jest w tej samej sieci Wi-Fi wpisujemy w Eksploratorze Windows adres który pokazał się na ekranie telefonu i klikamy enter i cieszymy się plikami telefonu na PC :banan: (działa również w przypadku transferu miedzy telefonami)

  Spoiler


  Spoiler

[/HR]
Rozdział V: Szybka rozbudowa komputera o sieć WLAN

Często spotykamy się z sytuacją że jesteśmy gdzieś i chcielibyśmy zrzucić zdjęcia na stacjonarny komputer a nie mamy kabelka USB który zazwyczaj jest w domu podpięty do kompa domowego
Kiedyś było rozwiązaniem nosić czytnik kart micro SDHC ale teraz są małe karty sieciowe WLAN podłączane przez USB do których nie potrzebujemy najczęściej sterów (XP i starsze systemy mogą jeszcze potrzebować)

KARTA wifi USB NANO WINDSTARS 150Mbps 802.11n 2,4GHz 150Mbps, 4dBi 38,50 PLN razem z wysyłką
Spoiler

Spokojnie możemy ją nosić w małej kieszonce spodni :)

Poniżej pokazuje kolejne karty USB WLAN

Nie pokazałem zdjątek kart z antenkami bo uważam że jest to bez sensu gdyż traci taka karta na mobilności a jeśli nie chcemy mobilnej karty to już lepiej kupić AC z prawdziwego zdarzenia


[/HR]
Rozdział VI: Udostępnianie Zasobów na komputerze
Wytłumaczę na przykładzie PC z OS Windows Vista SP2.
Klikamy PPM na dysku który chcemy udostępnić i wybieramy Udostępnianie. Następnie klikamy tak jak pokierowałem na zdjęciach.
Spoiler

Teraz możemy się cieszyć wygodną wymianą plików.


Spoiler

Poradnik napisany w oparciu o:
Telefon: SAMSUNG GALAXY S2 [GT-I9100] przy współpracy z PC Windows Vista, Nokia N95, Samsung Omnia 2
ROMY: i9100XXKH3-->KH4 GINGERBREAD / Glanet MIUI 1.10.28 / Rarity 3.85 / MIUI PL 1.9.16Jeśli będziecie mieli jakieś problemy z tym co jest tu opisywane to piszcie w tym temacie.
Tak samo jeśli ktoś znajdzie błąd w poradniku lub myśli że czegoś w nim brakuje to też prosze niech pisze w tym temacie a ja to uwzględnię edytując poradnik. Jeśli chodzi o estetykę i czytelność tego co napisałem to będę to z czasem poprawiał
Jak pomogłem postaw :piwo:

Użytkownik VOLFEN edytował ten post 25 maj 2014 - 18:22
dodanie spoilerówZaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   thorgalito

  Autor tematu
 • 912 postów
 • Telefon:Xperia Z1

 • Tablet:Galaxy Note 10.1 2014 WiFi

 • Skąd:Chester

 • Firmware:4.2.2JB 14.1.G.2.252

Napisano 04 listopad 2011 - 03:31

Odświeżam gdyż uaktualniłem Poradnik o sieci AD-HOC i sieci LAN za pośrednictwem kabla USB. Oraz jak szybko wysłać pliki na inne telefony przez Wi-Fi
Także zmieniłem cały poradnik do formy bardziej czytelnej. Dużo schowałem w spoilerach które można otwierać.

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   wierus7

 • 3 postów
 • Telefon:HTC HD2

Napisano 20 listopad 2011 - 22:32

Witam,
Mam pytanie, zainstalowałem Barnacle Wifi Tether, przycisnołem pozycje start. Na koputerze okazała mi się sieć "Barnacle"
Uzyskałem dostęp do internetu, problem w tym, że nnie mogę tej sieci zabezpieczyć hasłem. Mogę prosić o pomoc?
Pozdrawiam

#4 OFFLINE   thorgalito

  Autor tematu
 • 912 postów
 • Telefon:Xperia Z1

 • Tablet:Galaxy Note 10.1 2014 WiFi

 • Skąd:Chester

 • Firmware:4.2.2JB 14.1.G.2.252

Napisano 20 listopad 2011 - 22:57

Rozdział II podpunkt 3 otwierasz spoiler i tam pisze: Wireless Encryption - Jeśli chcemy hasło to zaznaczamy WEP a potem wybieramy kodowanie miedzy ASCII a HEX i wpisujemy hasło wedle wytycznych wybranego szyfrowania a potem OK
To hasło będzie wymagane do połączenia się z stworzoną siecią przez Barnacle Wifi Tether
Jeśli zaznaczysz WEP Enabled to tam będziesz mógł wpisać hasło
Dołączona grafika
A jeśli zaznaczysz show password to będziesz widział aktualne hasło

Użytkownik thorgalito edytował ten post 20 listopad 2011 - 23:06


#5 OFFLINE   wierus7

 • 3 postów
 • Telefon:HTC HD2

Napisano 22 listopad 2011 - 11:49

Witam,
Może coś źle robię bo nie mogę skonfigurować, krótko opiszę :wyszukuję tą aplikację (autor szym.net) ukazuje się komunikat zainstaluj. Później widzę na pulpicie komunikat zaakceptuj i pobierz oraz uprawnienia. Akceptuję, aplikacja się instaluje i mam komunikat otwórz , odinstaluj.
Otwieram. Pokazuje mi się panel Barnacle ... (pozycje start i associate - które jest nie aktywne) Przyciskając START aplikacja prosi o prawo dostępu do ROOT zezwalam. pokazuje się info że przyznano mi prawa administratora. Pozycja ASSociate staje się aktywna. Na wyświetlaczu widzę komunikaty Starting, data network, .ini file prepared, WIFI:driwer loaded, WIFI:wpa_supplicant started, WIFI: wpa_supplicant connected, Connected to NAT, Runing... łączy ze siecią. W HTC HD wchodzę w ustawienia>system>sieci Wi-Fi.Pokazuje się Ustawienia Wi-FI.
Próbuję włączyć. Mam komunikat skanuję który co chwilę znika lub nie można włączyć pokazuje się komunikat błąd, lub aplikacja ustawienia (w procesie com.andreoid.setting) nie odpowiada. (zamknij czekaj). Piszesz: otwierasz spoiler (a gdzie to jest?) jeżeli tam gdzie taskbar w WM to mam tylko inf o programie, kiedy tąpne to widzę panel programu.
Może to być wina romu?
Bardzo proszę o próbę rozwiązania tego problemu i pisać metodą łopatologi. Mam nadzieję że uda się ten problem.
Inaczej będe musiał wrucić do WM :(
Z góry dziękuję

#6 OFFLINE   thorgalito

  Autor tematu
 • 912 postów
 • Telefon:Xperia Z1

 • Tablet:Galaxy Note 10.1 2014 WiFi

 • Skąd:Chester

 • Firmware:4.2.2JB 14.1.G.2.252

Napisano 22 listopad 2011 - 19:24

Sam sobie komplikujesz hehe
Program Barnacle Wifi Tether przejmuje całkowicie kontrole na anteną i w momencie kiedy klikniesz start i pojawi się komunikat Runing... to już masz utworzoną sieć AD-HOC która udostępnia także internet dla innych urządzeń. Powinna pojawić się aby ikonka programu na pasku statusu i tyle. Nie będzie ikonki Wi-Fi ponieważ Barnacle Wifi Tether steruje anteną Wi-Fi a nie systemowa aplikacja i jakakolwiek próba uruchomienia aplikacji systemowej do sterowania Wi-Fi czy innego programu który może sterować Wi-Fi skończy się błędem.

Taka sama jest sytuacja przy SIXAXIS Controller który przejmuje kontrolę nad bluetooth i żadna inna apka nie może korzystać z anteny bluetooth.

Włączasz program i klikasz start i już możesz się łączyć innym urządzeniem z tą siecią AD-HOC:P
a i pamiętaj że normalnie urządzenia android nie widzą sieci AD-HOC więc jeśli będziesz chciał się z nią połączyć innym telefonem z andkiem to potrzebujesz żeby telefon miał wgraną modyfikację wpa_supplicant lub custom rom który widzi AD-HOC np MIUI

#7 OFFLINE   picco

 • 147 postów
 • Telefon:Nexus 4

 • Tablet:Nexus 7

Napisano 25 listopad 2011 - 15:39

Telefon ma problem ze znalezieniem komputera w ES file explorer>zasoby lan. Skanując w ogóle nie jest widziany, nie ma natomiast problemu z widocznością drugiego komputera(laptop). Wszystkie urządzenia podłączone do tej samej sieci wifi. Oczywiście komputer ma ustawione hasło, udostępniłem także foldery, ale i to nie rozwiązało problemu. Ręczne dodanie serwera z ip(ipv4) oraz konto i hasło też niestety nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc.

#8 OFFLINE   thorgalito

  Autor tematu
 • 912 postów
 • Telefon:Xperia Z1

 • Tablet:Galaxy Note 10.1 2014 WiFi

 • Skąd:Chester

 • Firmware:4.2.2JB 14.1.G.2.252

Napisano 25 listopad 2011 - 15:58

Hmm... dziwne że telefon nie widzi folderów udostępnionych komputera a laptop widzi będąc w tej samej sieci.
Korzystałem z tej metody przy PC z Vista i Win7 i wszystko grało a to pierwszy taki przypadek że nie działa.
Z jakiego systemu korzystasz na PC który udostępnia foldery ?
Sieć jest stworzona przez jakiś router, jak tak to jaki?
Próbowałeś bezpośrednio połączyć telefon z PC ?

#9 OFFLINE   picco

 • 147 postów
 • Telefon:Nexus 4

 • Tablet:Nexus 7

Napisano 25 listopad 2011 - 16:13

Chodziło mi o to, że telefon widzi laptopa i po wpisaniu hasła jego pliki, natomiast mój komputer nie jest widziany. Oba komputery śmigają na windows 7. Sieć jest udostępniana przez router(TP Link TD-w8901g) bezprzewodowo, stacjonarka także łączy się przez wifi. Przy bezpośrednim łączeniu komputer>telefon, także nie widzi go w es file.
A może jakaś opcja musi być zmieniona w systemie, ew. została zmieniona przeze mnie i to powoduje niewidoczność?

#10 OFFLINE   thorgalito

  Autor tematu
 • 912 postów
 • Telefon:Xperia Z1

 • Tablet:Galaxy Note 10.1 2014 WiFi

 • Skąd:Chester

 • Firmware:4.2.2JB 14.1.G.2.252

Napisano 25 listopad 2011 - 19:23

A masz na komputerze stacjonarnym włączone odnajdywanie sieci i udostępnianie plików? (patrz zdjęcie poniżej)
Dołączona grafika

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: i9100, kies air, problem, sgs2, transfer plików, udostępnianie internetu, wi-fi, wifi