Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

marcinadd

tutorial Snapchat i Android Pay na Zrootowanym Urządzeniu i/lub Custom Romie.

Polecane posty

marcinadd   
Otrzymana reputacja: 168
marcinadd
Napisano (edytowane)

Witam w dzisiejszym krótkim poradniku zaprezentuję sposób na korzystanie z Android Pay i Snapchata(i innych aplikacji wymagających SafetyNet) na zrootowanym urządzeniu(oraz Custom Romie). Sztuczka jest stara(nawet kiedyś pojawiła się na blogu), ale nie każdy wie o niej więc postanowiłem, że podzielę się z wami moją wiedzą w tym temacie).

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność!!!

Co nam będzie potrzebne?

• Urządzenie z Wgranym Custom Recovery(np. TWRP).
  • Paczka Magisk.

(Załączam link do tematu na xda, pobierzemy w dziale „Attached Files")

• Aplikacja Magisk Manager.
  • (Ewentualnie) Paczka unrootująca(w zależności od systemu).

Do rzeczy :D.

1) Dokonujemy unroota z naszego obecnego SU(o ile go posiadamy). (Jeżeli mamy SuperSU od Chainfire odznaczamy opcję w ustawieniach). Unroot można też dokonać poprzez skorzystanie z paczki „unrootującej" w TWRP.

2)Uruchamiamy urządzenie w trybie Recovery(Przypominam, że nie może to być Stock Recovery).

3)Opcjonalnie robimy Backup.

4)Flashujemy paczkę z Magisk(po wgraniu paczki zalecam jeszcze zrobienie wipe cache).

5)Uruchamiamy ponownie urządzenie i pobieramy aplikacje Magisk Manager.

6)W nowo pobranej aplikacji zaznaczamy opcję „Magisk Hide" i uruchamiamy ponownie urządzenie.

7)Magisk automatycznie dodaje aplikację Android Pay do ukrywanych, jeżeli jednak potrzebujemy dodać inną aplikację to wchodzimy w:  Menu aplikacji--->Magisk Hide i zaznaczamy opcję przy interesującej nas aplikacji.

To by było na tyle. Teraz Android Pay i tym podobne aplikacje powinny działać.

Edytowane przez marcinadd

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzanas69   
Otrzymana reputacja: 0
dzanas69

Szkoda tylko że jest to metoda na Androida 5.0+, na starszych nie pójdzie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kidler   
Otrzymana reputacja: 12
kidler

Faktycznie działa, na 1+3 z OxygenOS 4.0.3 "safetynet pass OK" :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
trawel   
Otrzymana reputacja: 22
trawel
Napisano (edytowane)

A czy opcja zadziała z custom kernelem na OP3? Kiedy należałoby sflashować kernela?

Tak samo, czy sflashowanie frameworka (framework do obsługi aplikacji google phone) nie popsuje działania AP?

Edytowane przez trawel

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marcinadd   
marcinadd
Napisano (edytowane)

@trawel Nic mi na ten temat nie wiadomo(nie mam takiego urządzenia). Po prostu zrób Backup w TWRP i spróbuj. Tylko pierw wgrywasz Custom Kernel i inne modyfikacje, a potem dopiero flashujesz paczkę Magisk(myślę, że paczka ingeruje coś w kernel). Powinno działać :D.

• Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
devil3998822   
Otrzymana reputacja: 0
devil3998822

W ostatnim podpunkcie pisalo ze raczej instalacja magiska usunie starego roota a mozesz mi powiedziec czy wszystko u mine OK. Na poczatku wgralem cf auto root potem przez twrp ta paczke magiska I zgadza sie wszystko pieknie gra apki takie Jak snapchat dzialaja ale Nadal mam zainstalowane super su tak samo Jak przy roocie with magisk manager pisze root dostepny 2.74:SUPERSU czy to nic zlego ze super su I magisk beda zainstalowane I to ze magisk ma roota z supersu nie wywola to zadnych bledow?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marcinadd   
marcinadd

@devil3998822 A przechodzi Ci SafetyNet Test?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Karls   
Otrzymana reputacja: 492
Karls
Napisano (edytowane)

Mam w tej chwili root w trybie systemless. Czy mogę w związku z tym po prostu przez magisk manager zainstalować całość zamiast ręcznie przez TWRP? Na XDA pierwszy post twierdzi, że tak ale wolał bym się upewnić ;).

Edit:

Sprawa na XDA się wyjaśniła, podaje tutaj, może komuś się przyda. Jeśli instalujesz Magisk bez uprzedniego unroot, to pozostawi superuser taki jaki był. Czyli jeśli masz SuperSu od Chainfire'a to taki zostanie a ten nie jest kompatybilny z Magisk hide, przez co AndroidPay i podobne aplikacje nie będą działać. Należy więc przed instalacja wejść w SuperSu->Ustwienia->Sprzątanie->Pełny unroot lub w inny sposób usunąć root. Dopiero potem puścić paczkę Magisk i zainstalować jego root. Proponuję poprawić pierwszy post bo wprowadza w błąd informacją by Magisk miał usuwać poprzedni root. Tyle teorii, jeszcze tego nie testowałem ale zapowiada się na całkiem przydatną opcję.

Edytowane przez Karls

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bartolinio   
Otrzymana reputacja: 323
bartolinio

To daj znać jak już przetestujesz ;)

Oneplus 3 via Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marcinadd   
marcinadd
Napisano (edytowane)

@Karls Niby jest taka opcja instalacji więc podejrzewam, że tak. A masz tylko roota? Nie masz Custom Recovery? Ogólnie przynajmniej u mnie Custom Recovery nie wpływa na wynik Safety Testa. Ogólnie z tym usuwaniem Roota to też pewien nie jestem. Nie będę się zbytnio wypowiadał na ten temat bo nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, ale w tym kluczową rolę odgrywa niejaki plik "su". Przecież nie mogą działać naraz dwie aplikacje kontrolujące su, bo to jest niemożliwe.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.