• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
morfikov

Jak usunąć parametry z kernel command line w TWRP?

1 post w tym temacie

Od jakiegoś czasu próbuję rozwiązać bardzo dziwny problem polegający na niezbyt przyzwoitym zachowaniu się trybu recovery, który zdaje się ignorować ustawienia określone podczas kompilacji samego obrazu TWRP. Generalnie to tutaj jest drzewo urządzenia pod budowę TWRP. Zbudowany obraz działa bez problemu ale tylko gdy się go odpali przez fastboot boot recovery.img . Natomiast, gdy się ten sam obraz wrzuci na smartfona via fastboot flash recovery recovery.img , to już zaczynają się problemy i np. nie można zmienić jasności ekranu, bo ta się utrzymuje ciągle na full czy po zgaśnięciu wyświetlacza nie da rady go już włączyć.

Udało mi się ustalić, że problematyczny jest parametr w linii kernela, a konkretnie rr=2 .Ten parametr nie jest widoczny w /proc/cmdline gdy się załaduje obraz recovery bezpośrednio do pamięci RAM ale jest on dodawany, gdy się odpala tryb recovery z partycji /recovery/ . Można ten parametr przepisać np. rr=0 przy konfiguracji obrazu TWRP ale żadne ustawienie nie naprawia problemu. Jedyna opcja to usunięcie tego parametru. No i w zasadzie mam kilka pytań:

1. Czy ktoś wie za co odpowiada ten parametr rr,?
2. Co może dodawać ten parametr do linijki kernela?
3. Jak usunąć ten parametr?
4. Dlaczego ten parametr jest dodawany jedynie przy ładowaniu trybu recovery z partycji /recovery/ ?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.