Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Cort123

Bootloop po próbie aktualizacji

Rozwiązany

Cort123   
Otrzymana reputacja: 0
Cort123

Witam wszystkich w moim skromnym temacie. Kupiłem telefon Meizu M2 Note na popularnej stronie z aukcjami od nieoficjalnego sprzedawcy. Wszystko było z nim w porządku, ale gdy postanowiłem zmienić wersję Flyme'a, za każdym razem trafiałem na problem "Firmware corrupt". Za namową internetów spróbowałem zrobić upgrade przez terminal (słynna 2 metoda). Niestety coś poszło nie tak, choć trzymałem się instrukcji. Teraz telefonowi dolega bootloop, ale Recovery Mode i Fastboot działają. Przez Recovery przepuściłem wiele wersji Flyme zarówno chińskich jak i globalnych (I/G) - zawsze kończy się to komunikatem "Firmware corrupt". Dodam, że w desperacji zainstalowałem sterowniki do M2N na komputerze "wspomagające" flashowanie, ale efekt jest żaden.

Po przeczytaniu wielu polskich i angielskich forów pokładam nadzieję w trybie Fastboot, choć nie wiem jak się nim posługiwać. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy przed awarią telefon miał włączony tryb debugowania oraz czy bootloader jest odblokowany. Prawdopodobnie sprzedawca wcisnął system międzynarodowy na domyślnie chiński, więc różnie może z tym być. Gdy telefon był jeszcze na tym świecie, miał wersję 4.5.2.1I czy coś podobnego.

Czy jest możliwość, żeby w tej sytuacji przepchnąć instalację przez podłączenie do komputera? Jak to zrobić? Dziękuję

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Rambdal   
Otrzymana reputacja: 435
Rambdal

A masz możliwość zrobienia factory reset?

Wysłano z Walkman-a

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cort123   
Cort123

Nie wiem, czy o to Ci chodzi, ale mam możliwość zaznaczenia Clear Data w trybie Recovery i odpalenia czyszczenia przez "Start". Robiłem to już i nic ciekawego się nie stało. Proces czyszczenia przebiega sprawnie, po czym telefon wraca beztrosko do pętli. Wydaje mi się, że ratunkiem jest zrobienie czegoś, żeby Recovery przyjął jakikolwiek rom, albo wymusić instalację w jakiś agresywny dla telefonu sposób. Tylko nie wiem jak to zrobić.
Jeszcze nie skreśliłem tego kawałka elektroniki, bo przy wielu podobnych problemach bez rozwiązania mało kto miał dostępne 2 tryby Rceovery i Fastboot.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tymcio   
Otrzymana reputacja: 56
Tymcio

Musisz zainstalować chińską wersję systemu, bo zapewne taki model sprzedał Ci ten od kogo kupiłeś. Pobierzesz ją stąd: www.flyme.cn
Potem wykonaj czynności opisane na forum Polskiego Centrum Meizu, by zmienić region/id telefonu i wtedy będziesz mógł zainstalować wersję globalną :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cort123   
Cort123

Dzięki za odpowiedź. Postąpiłem wg Twojego zalecenia i ściągnąłem wersję 4.5.4.2A stąd. Wcześniej próbowałem z kilkoma wersjami A, ale nie bezpośrednio z chińskiej strony flyme. Efekt jest niestety ten sam, czyli "firmware corrupt". Jeżeli dobrze zrozumiałem, a z chińskim u mnie słabo, to z oficjalnej strony mogę ściągnąć tylko 3 wersje A dla tego modelu. Sprawdziłem tylko 4.5.4.2, bo 5 i 6 nie zmieści się na dysku Recovery (mają ponad 1000MB). Są dostępne jeszcze jakieś bety 5(...) A i oprogramowania Q, U, M. Jest sens to wszystko ściągać i próbować? Podobno A powinny pójść na każdym telefonie. Uprzedzając ew. pytanie, próbowałem z zaznaczonym i odznaczonym Clear Data, odłączałem kabel, rozładowałem i naładowałem telefon. Wszystko kończy się Firmware corrupt.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tymcio   
Tymcio

Pobierz wersję Flyme OS 5.1.3.0A, robisz z recovery zaznaczając "clear user data".

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cort123   
Cort123
Napisano (edytowane)

Hmm... Jeśli cały czas mówimy o czerpaniu ze "źródła", to na flyme.cn nie znalazłem dla siebie 5.1.3.0A. Ostatni na liście jest 5.1.4.0.

58bc6c7322aaa_Beztytuu.thumb.png.972b8ef58c247a9c4af16caffb2c9b92.png

Ściągać, czy musi być koniecznie 5.1.3.0?

Ciekawostka - znalazłem instrukcję jak wgrywać firmware przez Fastboot, ale po uruchomieniu przygotowanej procedury otrzymuję komunikat "Permission denied". Chodzi zapewne o nieodblokowany bootloader.

Edytowane przez Cort123

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tymcio   
Tymcio

Ściągnij więc 1.4.0A :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cort123   
Cort123

Tego systemu też nie łyknął. Jak zwykle jest pasek "Checking firmware" i kiedy dojdzie do końca, to na ułamek sekundy pojawia się upgrading i błąd Firmware corrupt. Dowiedziałem się, że w serwisie będą próbowali robić to samo, czyli wgrywać systemy i modlić się, żeby załapało. Dziwne, ze nie ma jakiejś specjalistycznej metody na wstawienie nowego softu.

Źle to wygląda i zastanawiam się, czy nie powinienem pozwolić mu odejść do miejsca, gdzie diody zawsze świecą. Niemniej, jeśli masz jeszcze jakieś pomysły, to będę wdzięczny.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tymcio   
Tymcio

Ciekawe...masz może pudełko? Jak tak, to pokaż mi zdjęcie naklejki, która jest na pudełku (mówi o wersji, nr IMEI, SN, etc...)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.