Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Wielka amnestia Android.com.pl! Kasujemy ostrzeżenia :)

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyświetlić kontakty zapisane na karcie SIM?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   vBB

• 2115 postów

Napisano 30 październik 2011 - 15:47

Witam, otóż jak dobrze wiemy, w SGS2 nie ma opcji wyświetlenia kontaktów zapisanych na karcie sim. Nie pamiętam czy w SGS1 było, ale chyba tak, w "dwójce" Samsung pozbył się tego ficzera. Moje pytanie brzmi, jak mogę przejrzeć kontakty z karty sim, czy jest od tego zewnętrzny program? Chciałbym skasować wszelkie kontakty z SIM. Z góry dzięki za każde info, pozdrawiam.

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 Gość_xxyz_*

Napisano 30 październik 2011 - 16:01

Nie ma?A jak wejdziesz w kontakty,ustawienia,opcje wyswietlania?

Wysłano z GT-I9100 z użyciem Tapatalk

#3 OFFLINE   vBB

Autor tematu
  • 2115 postów

Napisano 30 październik 2011 - 17:04

Sardoid, to miejsce o którym napisałeś było pierwszym które sprawdziłe, mam tam opcje: Telefon, Google, Facebook i ChatON (którego zainstalowałem).

#4 Gość_xxyz_*

Napisano 30 październik 2011 - 17:29

A jaki masz rom?Ja póki co siedzę na Cyjanie i tu jest taka opcja...wgrałem czystego KI4 i od razu jak wchodzę w kontakty pokazuje mi te z SIM...a wejdź w kontakty\menu\więcej\ustawienia wyświetlania i tu mam do wyboru:Telefon i SIM

Użytkownik xxyz edytował ten post 30 październik 2011 - 17:44

#5 OFFLINE   vBB

Autor tematu
  • 2115 postów

Napisano 30 październik 2011 - 18:16

A jaki masz rom?

Stockowy rom KF2.

Ja póki co siedzę na Cyjanie i tu jest taka opcja

Ostatnio kiedy potrzebowałem tej opcji, to własnie na CM 7.0 i Desire HD, tam ona była na 100%.

wgrałem czystego KI4 i od razu jak wchodzę w kontakty pokazuje mi te z SIM

Właśnie wydaje mi się, że też kiedyś pokazywało mi kontakty z SIM, niestety miałem sporo telefonów z Androidem w ostatnim czasie i nie pamiętam gdzie właśnie tak mi pokazywało...

wejdź w kontakty\menu\więcej\ustawienia wyświetlania i tu mam do wyboru:Telefon i SIM

No własnie tam mam tylko te opcje, które podałem, tj.: Telefon, Google, Facebook i ChatON.

Aż głupio mi, że nie mogę takiej prostej opcji znaleźć... Zawsze mam wszystko obcykane, a tego nie mogę znaleźć... Albo może tego nie ma na tym romie, albo ja wyłączyłem to jakoś...? Szukając w sieci rozwiązania tego problemu, natrafiłem na recenzję w której autor też wspominał, że w SGS2 nie ma opcji przeglądania kontaktów z karty SIM. Postanowiłem więc napisać na forum, może ktoś podrzuci jakąś aplikację. Przypomniałeś mi Sardoid o tym, że właśnie ta opcja powinna być w USTAWIENIACH WYŚWIETLANIA...

#6 OFFLINE   cvxcvx

• 332 postów
  • Telefon:I9100 & I5700

Napisano 30 październik 2011 - 19:38

Hej. Spróbuj aplikacją contact2sim. Link do marketu https://market.andro....happydroid.c2s
Simlock kodem, zdalnie, naprawa imei / EFS , naprawa bootloadera http://forum.android...680/#post911425
GG 9832515

#7 OFFLINE   vBB

Autor tematu
  • 2115 postów

Napisano 30 październik 2011 - 21:16

Cvxcvx, dzięki wielkie za tę aplikację ;)
Co do jej działania (możesz odpisac na PW w sumie, żeby nie robić OT tutaj), to czy w zakładce SIM card (0) mając właśnie 0 w nawiasie, oznacza zero skopiowanych kontaktów na kartę sim podczas pracy programu czy oznacza ilość aktualnie JUŻ zapisanych kontaktów na karcie SIM?

#8 OFFLINE   cvxcvx

• 332 postów
  • Telefon:I9100 & I5700

Napisano 30 październik 2011 - 23:02

Zero oznacza że nie masz żadnych kontaktów na karcie sim. Dla pewności spróbuj wybrać ten numer 1#
Powinien wywołać numer zapisany na pozycji pierwszej na karcie sim, o ile istnieje.
Simlock kodem, zdalnie, naprawa imei / EFS , naprawa bootloadera http://forum.android...680/#post911425
GG 9832515

#9 OFFLINE   Bartas18

• 2167 postów
  • Telefon:Nexus 4

• Tablet:Asus Transformer TF300T + Dock

• Firmware:4.2.2

Napisano 30 październik 2011 - 23:54

A w ustawieniach ksiazki adresowej niema przypadkiem: importuj/eksportuj ?

Wytapatane z Galaxy Ace:D

| Mój Twitter: @WitkowskyB | Mój Instagram: @witkowsky_ | Mój Blog: niespokojny |
| Asus Transformer TF300T | Samsung Galaxy Ace | Sony Xperia Neo V | Samsung Galaxy 551 | Nexus 4 |

#10 OFFLINE   vBB

Autor tematu
  • 2115 postów

Napisano 31 październik 2011 - 09:09

Zero oznacza że nie masz żadnych kontaktów na karcie sim. Dla pewności spróbuj wybrać ten numer 1#
Powinien wywołać numer zapisany na pozycji pierwszej na karcie sim, o ile istnieje.

Dzięki wielkie, zapomniałem o tym sposobie z # ;) W każdym razie wychodzi na to, że żadnych kontaktów nie mam na SIM, być może dlatego ta opcja się nie wyświetla ;)

A w ustawieniach ksiazki adresowej niema przypadkiem: importuj/eksportuj ?

Taka opcja jest, aczkolwiek jak jej sama nazwa wskazuje, służy do pobrania z karty sim lub wrzucenia na nią kontaktów z telefonu/na telefon. Jakbym zaimportował kontakty z sim do telefonu to zrobiłby się bałagan, a ja chciałem tylko skasować kontakty z sim, bez ich importowania ;)