• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
Hubert Sadowski

bluetooth się wyłącza [lineage os 14.1]

Pytanie

witam,

Od momentu gdy zainstalowałem na swojej motce lineageos mam problem z wyłączającym się bt. Wcześniej gdy miałem stockowego andr 6.0.1 nie było problemu telefon łączył się z zegarkiem (moto 360 1gen) i nie przerywał. Próbowałem zainstalować starszą wersją android wear, ale nic to nie dało. Czytałem też gdzieś że to może być wina NFC wyłączyłem i nic problem nadal występuje. Kombinowałem też z smart lock'iem (takie coś w ustawieniach, że odblokowuje się telefon gdy zegarek jest w pobliżu) włączałem wyłączałem i nic. Zauważyłem jeszcze, że bt wyłącza się głównie wtedy gdy gdzieś wyjdę (do szkoły itp) a tam nie ma zasięgu, może jest to związane z zasięgiem? czym to może być spowodowane? jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o rady.

pozdrawiam

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

• 0

@Hubert Sadowski

1. Podana metoda przez ciebie na Youtubie jest jak najbardziej bezpieczna.

2. Metoda z CyanDeltą jest prosta czyli .zip wrzucony luzem na wewnętrznej pamięci wybierasz w tej aplikacji i następuje weryfikacja .zip. Potem jak przychodzi aktualizacja to klikasz po prostu w pobierz i za Ciebie zbuduje .zip z nowymi zmianami. Możesz też jeśli chcesz żeby dodatkowo wgrać jakiś kernel lub inną rzecz, to możesz wrzucić do folderu CyanDelta i wybierasz w ustawienia -> Dodaj dodatkowy zip.

3. Osobiście aktualizuję TWRP i zawsze to coś daje. Sam mam TWRP 3.1.0 :) Możesz aktualizować TWRP za pomocą TWRP Officiall i tam masz pole podpisane TWRP Flash -> Select a file to flash... i wybierasz którąś pamięć czy to zewnętrzną czy wewnętrzną, na której masz uprzednio pobrany z netu plik .img i tylko klikasz na przycisk odpowiadający za zaflashowanie TWRP i tyle :) 

Jak widzisz ani to trudne nie jest, ani też niebezpieczne dla telefonu i tak sobie trzeba radzić :) Widget div

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Może to bug softu? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Bug softu, bo na XDA też o tym ktoś wspomniał.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

dzięki

to teraz pozostaje mi hard reset lub instalacja os od nowa. 

ale czy da się to zrobić inaczej? tzn czy da się zaktualizować lineage (?) by to działało bez utracenia danych?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Oczywiście, że się da zaktualizować system bez utratu danych. Można to zrobić przez OTA, aczkolwiek ja bardziej zalecałbym bezpieczniejszą drogę poprzez instalację CyanDelta, ponieważ jest globalny problem nie występujący u wszystkich, ale się objawia. Ten problem to po aktualizacji przez OTA jest Bootlop czy to na tej Motce czy innej. Dlatego zalecam bardziej bezpieczniejszą CyanDeltę.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

mógł byś bardziej opisać te metody?- (nie jestem znawcą w dziedzinie androida:-)) głównie chodzi o metodę z CyanDeltą .

w odległych zakątkach internetu znalazłem coś takiego film można tak robić? jest to bezpieczne?

dodam że moje recovery to TWRP 3.0.1 r5

no i podstawowe pytanie czy ta cała aktualizaja naprawi bug w systemie i bt nie będzie się wyłączał? (czy to wina gapps'ów? :-D)

dodana zawartość

dodam jeszcze że przeczytałem na XDA że w TWRP 3.1 będzie można wykonać aktualizacje OTA. (dobry to pomysł?)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

dzięki!

problem został rozwiązany, zaktualizowałem os CyanDeltą i pomogło. 

Dnia 15.03.2017 o 21:41, adagio napisał:

Możesz aktualizować TWRP za pomocą TWRP Officiall i tam masz pole podpisane TWRP Flash -> Select a file to flash... i wybierasz którąś pamięć czy to zewnętrzną czy wewnętrzną, na której masz uprzednio pobrany z netu plik .img i tylko klikasz na przycisk odpowiadający za zaflashowanie TWRP i tyle :) 

spoko, już tak kiedyś robiłem flashify.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@Hubert Sadowski

Nie polecam używania Flashify, bo podobno niszczy telefony w sensie pernamentny niszczący bootlop albo zdechnie całkiem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

@up

powiem ci że chyba coś w wym jest. jakiś czas temu (może pół roku) postanowiłem wgrać recovery na tablet (bo je kiedyś przez przypadek usunąłem, długa historia) użyłem flashify i cały rozruch poooszedł. (ale miałem cały os na pc, zflashowałem i zakończyło się heppy endem, tablet ma się świetnie). 

i teraz właśnie skojarzyłem, że to nie musiał być "przypadek :-)"   

Edytowane przez Warn_Girl
Cytowanie poprzedzającego postu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@Hubert Sadowski

Dlatego bardziej polecam do aktualizowania TWRP aplikację TWRP Officiall :) 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.