• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
PabloGFX

Nieudana próba wgrywania ROM

Pytanie

Walczę od dłuższego czasu z moim Edge'm. Problem zaczął się gdy ściągnąłem apkę TeamWin z Play Store (telefon był już zRootowany), by wrzucić sobie przez "customowe" Recovery Nougat'a 7. Niestety po rebocie telefon już nie wstał (prawdopodobnie przez blokady Knox, lub blokady bootloaderów) . Pobrałem ROM z Nougat z sammobile.com (wersja Cypr), przy kolejnyh próbach w Odin niestety nie udawało się nic zrobić. Recovery zniknęło (nieda się wejść) w Odin nie da się wgrywać poprzez przycisk "BL" (pobierałem "G925FXXU1AOCV_OXE1AOD1_v5.0.2_Repair_Firmware.rar" - gdzie miałem Roma podzielonego na poszczególne "BL+AP+CP+CSC" nawet plik pit.) i niestety wpadłem w błędne koło praktycznie od dwóch dni próbuję dojść do sedna i wyprowadzić telefon żeby znów śmigał.

Obecnie działa tylko download Mode:

pobrałem Firmware Play (mój operator) - taki jaki miałem wcześniej zainstalowany przed awarią. Przy nim z kolei wrzuca mi w logu Odin następujący błąd:

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Removed!!
<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin engine v(ID:3.1205)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> SingleDownload.
<ID:0/003> boot.img
<ID:0/003> cache.img
<ID:0/003> cm.bin
<ID:0/003> FAIL!
<ID:0/003> 
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Odzyskiwanie przez SmartSwitch też nie działa :(

Jeśli ktokolwiek miałby sugestię co poczynić dalej by przywrócić moją cegłę do życia, będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Dziekuję za podpowiedzi udało się :) telefon znów działa, nawet z Nougat'em na pokładzie :) wskazówki były pomocne. Doszedłem do momentu gdy przy wrzucaniu softu wywalało się na hidden.img, rozpakowałem plik MD5 winrarem wyrzuciłem hidden.img, zapakowałem z powrotem do tar i już jako tar wrzucałem w Odin na AP. Udało się co ciekawe był stockowy soft z Play - być może przez to że nie zamieniłem pliku hidden.img - może on zawiera ten blootware od operatora.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Jeżeli wgrywałeś androida 7.0 to nie wgrasz nic starszego niż android 7.0, ponieważ to aktualizuje bootloadera, a samsung zabezpiecza się w ten sposób, że nie wgrasz nic z starym bootloaderem. (Oczywiście jeżeli wgrywałeś wersje cypr to musisz pobrać paczkę 7.0 dla cypru i wyciągnąć PIT z pliku "CSC" Bo również nie wgrasz innej wersji, jeżeli nie wyjdzie jakaś aktualizacja do innych wersji np "XEO". Pobierz program SamFirm wpisz CSC dla cypru, Twój model telefonu i zaznacz wszystkie opcje w SamFirm, aby pobrał Ci 4 plikowca, aby wyciągnąć plik PIT, kopiujesz gdziekolwiek plik CSC, zmieniasz rozszerzenie z md5 na zip, wypakowujesz i tam masz plik PIT.

Musisz poprostu wgrać wersję odpowiednią dla Twojego aktualnego kodu CSC

Edytowane przez Votius

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@PabloGFX

W SamFirm zaznacz ,,Binary Nature'', aby program rozbił ściągany soft na wieloplikowca:

Spoiler

pWMX.png

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.