• 0
Kolbaa7

Uszkodzony przycisk

Pytanie

Hi, znalazłem stary telefonik w domu. Niestety jest zablokowany z powodu zbyt wielu prób logowania. Z racji iż posiadam go baaardzo długo nie pamiętam już danych ze starego konta email. Chciałem wykonać hard reset/wgrać nowy soft, cokolwiek. Niestety przycisk HOME jest tak jakby "wciśnięty" lub nie da się go w ogóle wcisnąć. Próbowałem rozebrać go, lecz jedynie udało mi się dojść do TEGO momentu. Oczywiście nic mi to nie daje, bo przycisk jest z drugiej strony. Jest jakiś sposób na wykonanie hard resetu bez tego przycisku? Lub jego własnoręczna naprawa bez dodatkowych kosztów? Nie chciałbym wydawać pieniędzy na ten telefon jeśli nie będzie to konieczne. Pozdrawiam.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Napisano (edytowane)

@Kolbaa7 Zależy czy przednia część telefonu jest na zatrzaskach czy na kleju osobiście nie wiem. Można szukać filmików na youtube.

Edytowane przez marcinadd

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@marcinadd w jaki sposób mógłbym sprawdzić czy jest na zatrzaskach czy na kleju? I czym to się będzie różnić? Wiesz no, telefon pewnie jak go nie zrobie, to wyrzucę, więc w sumie wszystkie chwyty dozwolone. :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@Kolbaa7 Popatrzylem na Internecie no i jest na klej, a więc trzeba by było podgrzać czymś i odkleić. Masz Hot-Air? (Chałupniczo można i suszarką :D:D:D )

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@marcinadd Hot-Air niestety nie posiadam. Zaś suszarka znaleźć się gdzieś powinna :D A jeśli odkleję ten przód, to później będzie można założyć tą ściągniętą część czy trzeba nową?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@Kolbaa7 Tego to ja nie wiem :D. Jeżeli znalazłbyś taki klej(albo tam coś zostało) to na upartego powinno być git.

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@marcinadd Hmm, ciekawe czy kropelka podoła wyzwaniu :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@Kolbaa7 Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Udało mi się dostać do przycisku. Tak to WYGLĄDA. Po wciśnięciu w ten dinks pomarańczowy telefon nie reaguje. :/ @marcinadd

Edytowane przez Kolbaa7

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

@Kolbaa7 No to nie dobrze jedyne co mi przychodzi na myśl to jakoś sztucznie zwierać ten przycisk na czas uruchomienia do Recovery i wgrywania Romu, a następnie włączyć w Custom Romie pasek nawigacji.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

@marcinadd Powiem Ci, że zależy mi tylko na tym aby chociaż na czas wgrania romu jakoś uruchomić ten przycisk. Potem to już mi tam lotto, obejdzie się bez niego. Jakieś porady w jaki sposób go jakoś zrobić aby chwilowo zadziałał?

//tak teraz patrze jeszcze, to tej pomarańczowej blaszki w ogóle nie da się wcisnąć. ;/

Edytowane przez Kolbaa7

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.