• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
jedras-87

Lenovo Vibe k5 - Aplikacje nie startuja

Pytanie

Napisano (edytowane)

kupilem lenovo vibe k5 i mam problem, poniewaz chyba cos jest z softem. 

nie uruchamia mi wszystkich aplikacji np. viber, rso itp.

musze je uruchamiac z reki, ale jak je ubije to wogole nie uruchamiaja sie procesy az do ponownego recznego uruchomienia

jest to wkurzajace bo komunikatory wlasciwie nie dzialaja, powiadomienia itp.

dopoki nie wlacze ponownie aplikacji.

pomaga tylko wlaczenie wszystkich aplikacji i trzymanie je na wlaczonych procesach

we wszystkich wczesniejszych tel mialem tak, ze te wszystkie aplikacje, ktore maja powiadomienia allegro, rso viber messanger itp. nawet po wylaczeniu uruchamialy sie samodzielnie.

wogole sciagnelem aplikacje menadzer urzadzen i jak tam ubije to aplikacje te sie ponownie uruchamiaja, no ale musze po wlaczeniu tel kazda aplikacje z reki uruchamiac bo jak tego nie zrobie to nie bedzie powiadomien.

jeszcze jedna sprawa, sciagnelen inny luncher i ustawilem go jako startowy, po wlaczeniu tel uruchamia luncher standardowy i przywraca standardowe kolory ( co dziwne zaznaczone sa moje ustawienia)

czy moze ktos ma ten sam problem?

prosze o pomoc.

Edytowane przez jedras-87

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

• 0

K5 z T Mobile czy Chin ?

Kompletne przywracanie do ustawień fabrycznych było wykonane ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

tak, niestety jest to samo:(

telefon z plusa

dodana zawartość

jest mozliwe ze to wina softu?

Edytowane przez jedras-87

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Jest w tym ROMie jakiś program typu Security? Może te aplikacje mają zablokowany autostart?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

program typu secure czyli jakis proces systemowy secure czy aplikacja np. avast? tego drugiego na 100% nie ma

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Secure it, albo coś takiego. Nie chodzi o zewnętrzną aplikację, tylko o program od Lenovo. Np. u mnie nazwa się Security. Można w nim ustalić które aplikacje uruchamiają się podczas startu systemu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

jest secure id service, ale co mam  z tym zrobic. jest to jakas aikaja wbudowana w soft i nie da sie jej wylaczyc albo zmienic ustawien. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Przypuszczam, że to o czym piszesz to jakaś aplikacja do kontaktu z serwisem. Ja miałem na myśli program, w którym możesz ustawić aplikacjom np. uprawnienia do autostartu. Jeśli dobrze zrozumiałem, Twój problem polega na tym, że aplikacje nie wysyłają powiadomień, bo są wyłączone? A może działają, tylko nie mają uprawnień do wyświetlania powiadomień? Sprawdziłeś to?

Dnia 13.03.2017 o 20:18, jedras-87 napisał:

we wszystkich wczesniejszych tel mialem tak, ze te wszystkie aplikacje, ktore maja powiadomienia allegro, rso viber messanger itp. nawet po wylaczeniu uruchamialy sie samodzielnie.

Z aplikacji tego typu mam tylko Messengera (facebookowego). Nie bardzo rozumiem, co to znaczy że ma uruchamiać się automatycznie. Uruchamiam go wtedy, gdy chcę z niego skorzystać. Gdy przychodzi wiadomość, Messenger wyświetla powiadomienie. Tak samo jest z klientem poczty. Jeśli u Ciebie jest inaczej, to sprawdź uprawnienia, j.w.

Jeśli telefon jest na gwarancji (i masz rękojmię), to odradzam grzebanie w sofcie. Niech martwi się sprzedawca.

Edytowane przez awygo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Autorze można się dowiedzieć czym to się skończyło w Twoim przypadku? 

Mam podobny problem. 

Mój pracodawca uszczęśliwił mnie telefonem służbowym Lenovo Vibe K5, prywatnie korzystam z Xperii Z1, ale do rzeczy. 
Odpaliłem, podpiąłem do swojego konta gmailowego itd, pobrałem aplikacje, których używam i nagle jest problem. Nie pojawiają się powiadomienia z aplikacji np. tapatalk nie pokazuje, że ktoś skomentował wątek, który śledzę itd. Gmail jak ma kaprys to pokaże, że dostałem maila, a jak nie to nie dostanę żadnego powiadomienia. Takie rzeczy nie działy się na Sony, czasami wręcz musiałem blokować aplikacje żebym nie został zasypany powiadomieniami. Przegrzebałem ustawienia i nigdzie nie mogę znaleźć ustawień od powiadomień w tym telefonie. Telefon jest z T-Mobile. 

Zrobiłem w nocy test z powiadomieniami. Podpiąłem i Lenovo i Sony do tego samego wątku na forum z tymi samymi ustawieniami tapatalka żeby sprawdzić czy pojawią się nowe posty i czy przyjdą powiadomienia. Rano co się okazuje? Na Sony 2 powiadomienia o nowych postach, a na Lenovo nic... :/ W tym momencie wykluczam problem po stronie tapatalka. 

Oszczędzanie baterii wyłączone. W aplikacjach uruchomionych pokazuje mi się proces "Zarządzanie aplikacjami w tle" i mimo wymuszenia zamknięcia i tak jest uruchomiony. 

Jest taka magiczna zakładka w ustawieniach jak "zarządzanie aplikacjami w tle" i jest opis: "Wybrane aplikacje nie będą automatycznie uruchamiane po włączeniu urządzenia ani w tle. Po wyłączeniu ekranu te aplikacje zostaną zamknięte, jeśli są nieaktywne w tle." Czyli jeżeli dobrze rozumiem, nie zaznaczać żadnej aplikacji jeśli chcę żeby pracowała w tle (i m.in. przychodziły powiadomienia)....? Próbowałem zaznaczyć jakąkolwiek aplikację, która generuje powiadomienia np. tapatalk, facebook i nie było efektu odwrotnego.. 

Resetowanie do ustawień fabrycznych było robione i dalej nic, nie ma żadnych aktualizacji systemu itd. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

W sumie to nic z tym nie zrobilem. Szykuje sie do reklamowania tel, bo uzazam ze to cos z softem. niech wgrywaja cos co bedzie dzialac. 

narazie w sumie u mnie nie jest to tak uciazliwe bo telefonu raczej nie wylaczam a aplikacji nie wylaczam tylko minimalizuje i dzialaja w tle.

mozesz jeszcze zobazyc ustawiania>aplikacje i po wybraniu aplikacji mozesz wyslaczyc ograniczenie uruchamiania i moze tam masz wylaczone powiadomienia.

daj znac jaki jest efekt.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Właśnie tam mam ustawione domyślnie włączone powiadomienia. Ograniczenia uruchamiania odznaczylem w razie co

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.