• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Olleo

Potrzebuję zainstalować ROM z którym będzie współpracować Xiaomi Mi Band 2

12 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Potrzebuję zainstalować na żony i9100 ROM, z którym będzie współpracować Xiaomi Mi Band 2. Przykładowy działający, to Slim Bean (ale nie mogę znaleźć działających Google Play Services i Google Play Store) i Slim Kat. Ten drugi próbowałem Build 9 (nie działa w nim przycisk Home) i Build 5 - tutaj działa wszystko, ale żre baterię, jak zwariowany - niby deep sleep, niby brak wakelocków, a 10%/h idzie w gwizdek.

Jakie inne lekkie ROMy obsługują BLE?

Oczywiście wszystko inne też musi działać - żonie funkcjonalność stock pasuje.

Edytowane przez camdell
Tytuł został zmodyfikowany

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Olleo nie pomyliło Ci się coś? Przecież SGS2 ma Bluetooth v3.0..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@the_naturat_com
Nie, nie pomyliło. HW ma na miejscu, tylko Samsung w firmware tego nie udostępnił. Slim już ma odpowiedni F/W, tak samo CyanogenMod, bodajże od CM11. Ale, jak czytam, ten drugi też ma problem z battery drain.

Edytowane przez Muszczu
Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6]

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To, że chip Broadcom BCM4330 obsługuje Bluetooth v4.0 jeszcze "wiosny nie czyni". Niby chwalą się, że uzyskują Low Energy na customach, ale zawsze jest coś nie tak i nie działa to tak jak ma działać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@the_naturat_com

Ale mi to działa - tzn. łączy się z Xiaomi Mi Band 2 itd.

http://stackoverflow.com/questions/15594209/bluetooth-low-energy-discovery-on-android

A tutaj wątek na XDA:
https://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/help/sgs2-bcm4330-bluetooth-4-0-t1565551

Problem jest z czym innym, a mianowicie battery drain.

Edytowane przez Muszczu
Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6]

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Olleo właśnie sam sobie zaprzeczyłeś. Działa, ale nie działa. Drenaż baterii jest dowodem na to, że jednak te "nowe" sterowniki Broadcom BCM4330 nie działają jak należy. Twierdzisz, że nie ma wakelock'ów? A czym sprawdzasz?

Wiem jak powinna wyglądać praca BLE, gdyż od prawie roku do mojego Note mam podpięty zegarek (najpierw Gear 2 Neo, a teraz Gear S). Urządzenia są sparowane 24 godziny na dobę. Bez BLE nie było by to możliwe.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie, czy to te sterowniki, czy inne drenują baterie? Tego nie wiemy, a wątki o CM i SlimKat wskazują, że drenarz jest bardzo w nich popularny - pojawia się często wyjaśnienie "open source drivery nie są tak dopracowane, jak drivery Samsunga".

Wakelocki sprawdzam Wakelock terminate oraz w systemowej apce baterii - aktywność zero.

Z tego, co czytam, to API do BT 4.0 dostępne jest od Androida 4.3, a w 4.4 powinno działać "out of the box". Czytam też, że najmniej bateriożerny jest NeatROM bazujący na ROMie samsunga - pytanie, czy korzysta z tego API i BLE będzie działać?

http://forum.android.com.pl/topic/147513-aosp-neatrom-kk-444-v80st-25092014/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Olleo ten Neat bazuje na SlimKat 4.4.2. To nie jest ten "najmniej bateriożerny".

Co do monitorowania systemu jedyne godne uwagi narzędzie to Better Battery Stats.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

@the_naturat_com

To który jest najmniej bateriożerny?

Do better battery stats musiałbym zmienić usera z żony na swojego, bo płatny jest i nie chce mi się drugi raz wydawać kasę tylko na chwilę :)

Edytowane przez Muszczu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NeatROM, ale oparty na STOCK'u. A to jest 4.1.2.

Better Battery Stats jest tutaj: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.