Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Miki1972

GPS - Endomondo - zacina się, zrywa połączenie.

Rozwiązany

Miki1972   
Otrzymana reputacja: 0
Miki1972
Napisano (edytowane)

Witam, zmieniłem samsunga z S4 and A5 i mam problem z GPS-em. Przyszła ładna pogoda zacząłem jeździć na rowerze i zawsze jeździłem z Endomondo. Na S4 generalnie nie było problemu, owszem co jakiś czas może raz na tydzień traciłem sygnał GSM ale to nie wpływało na pracę programu. Na A5 sygnał GPS rwie się cały czas, Endomondo głupieje są zakłócenia w dźwiękach trenera, program sam się zawiesza a co ciekawe telefon też potrafi się sam zresetować. Instalowałem już GPS Tools, resetowałem ustawienia AGPS, ustawiłem  Endomondo  bez oszczędzania baterii - nic nie pomaga!

Może ktoś ma / miał podobny problem. Jakies rady, jest na to jakieś lekarstwo ????

Android 6.0.1, Galaxy A5 (2016) SM-A510F

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez Muszczu
Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3]

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
provayder   
Otrzymana reputacja: 3
provayder

Witaj

Po pierwsze sprawdź czy masz wyłączone oszczędzanie energii dla endomondo.

Mam podobny problem. Na 16 przejazdów 6 razy endomondo przerwało 'rysowanie' trasy. Za każdym razem uruchamiając endomondo sygnał GPS był OK. Utrata sygnału następowała bardzo różnie, czasem po 2km, czasem po 8km a czasem po 30km jazdy. Z A5 jeżdżę od wakacji 2016 i do końca roku każdy przejazd był rejestrowany bez utraty sygnału GPS. Ja na tą chwilę nie jestem do końca przekonany czy gubienie sygnału GPS to wina endomondo. Ostatnio jak sprawdzałem to wyglądało to tak jakby GPS zawiesił się. Po odpaleniu GPS Status&Tolbox telefon w ogóle nie widział satelitów. Wystarczyło wyłączyć lokalizację i włączyć ją ponownie i od razu pojawiły się satelity i fix był złapany w kilka sekund. Podobnie zresztą zachowało się endomondo, po restarcie lokalizacji zaczęlo ponownie 'rysować' trasę. Od zeszłego roku były dwie aktualizacje systemu i chyba dwie aktualizacje endomondo, czy to mogło wpłynąć na pracę GPS w telefonie? Niestety nie mam pojęcia jak jednoznacznie stwierdzić czy to endomondo blokuje GPS, czy GPS blokuje się sam i dlaczego?

Pozdro

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miki1972   
Miki1972

Dzięki za info.

Tak wyłączyłem oszczędzanie energii dla endomondo. Poczytałem wszystko co udało mi się znaleźć w necie na ten temat i to była pierwsza rada, potem resety AGPS, Ustawienia dla endomondo pracy w tle (co prawda nie wiem jak to zrobić ustawiłem wszystkie możliwości dla tego programu) itd.... Mam takie objawy jak Ty, totalnie nie wiadomo kiedy zrywa, co ciekawe jak słucham muzyki to się muzyka przycina, głos trenera się rwie przy komunikatach, miałem też takie sytuacje że telefon mi się sam resetował. Wyłączałem wszystkie inne programy, bluetootha, zamykałem wszystkie inne programy w tle i nic nie pomaga. Jak stanę i włączę i wyłączę lokalizację działa OK, GPS z FIX na zielono przy starcie, niby wszystko w porządku i nagle boom, nie wiadomo o co chodzi.

Ale mam teorię, że to jednak jest problem telefonu albo Androida, bo próbowałem używać programu S HEALTH, to jest przecież apka Samsunga i miałem dokładnie takie same objawy co przy endomondo!!!!! Próbowałem jeździć rowerem, tam w s health jest taka możliwośc i nawet jednego kilometra mi nie zmierzył - stawałem włączałem i wyłączałem i chyba było jeszcze gorzej niż z endomondo !

Nie wiem czy A5 ma za słaby odbiornik GPS, tak słyszałem, ze to wersja odchudzona i metalowa obudowa tłumi sygnał a odbiornik za słaby????

Kurcze lubiłem jeździć z czymś co mi mierzy prędkość i rysuje trasę a tu kicha - zastanawiam się czy nie oddać telefonu do serwisu???

Jeżeli miałbyś jeszcze jakieś rady lub uwagi to z przyjemnością wysłucham jestem zwykłym użytkownikiem i nie wnikam w zawiłości Androida itd.. 

:(

Pozdrawiam

Miki

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
yotshimitsu   
yotshimitsu

Panowie czy udało się wam rozwiązać ten problem z endomondo i GPS ?

U mnie podczas biegania z endomondo oraz słuchania muzyki telefon zachowuje się bardzo niestabilnie. Gubi sygnał GPS, tnie się muzyka a w efekcie reset telefonu. 

Co dziennie używam Yanosika przejeżdżając rano 50km w około 1h, popołudniu tyle samo i nie zauważyłem żadnych problemów.

Endomondo nie potrafi przepracował czasami 5 minut bez zgubienia sygnału.

Dzisiaj Endo wywaliło się po 300m które biegłem rzekomo 9 minut po tym czasie telefon sam się zresetował, po resecie już bez muzyki zmierzył 1160m i zgubił fixa a czas leciał dalej.

Dziwna sprawa nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim czymś. Poprzedni telefon Samsung S4 spisywał się bardzo dobrze a tutaj ...

Myślę że to problem z samą aplikacją Endomondo. W najbliższych dniach chce spróbował z Runtastic może ta aplikacja będzie pracować lepiej.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Miki1972   
Miki1972

Witam,

Ja już próbowałem innych aplikacji również Runtastic i co ciekawe nawet na fabrycznym S Health Samsunga jest ten sam problem. Moim zdaniem to jest problem GPS w A5, czytałem, że obniżenie ceny tego telefonu poszło niestety w parze z obniżeniem jakości niektórych komponentów w tym lokalizatora GPS, może to problem wersji Androida nie wiem, ale co ciekawa mam w domu starego Samsunga Core i zacząłem go używać jako GPS z Endomondo i nie ma problemu, nawet bez kary sim chodzi bez problemu, rysuje szlak, mierzy dobrze czasy i nawet muzyki można słuchać. Wywaliłem z niego wszystkie możliwe apki i Endomondo działa super na starej wersji Andrioda i bez karty sim, tylko z WiFi musi miecz połączenie w domu, żeby wysłać informacje i zapisać treningi !!!!!

Nawet ostatnio spróbowałem znowu A5 użyć z Endomondo, bo mi się aplikacja aktualizowała i na 5 km spacerze po lesie, telefon gubił sygnał GPS i nie mierzył odległości, więc po prostu kicha :( Odpuszczam używam starego telefonu, chyba, że Android będzie aktualizowany może coś poprawi nie wiem.....

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.