Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

00raq00

Android O 8.0 Developer preview

Rozwiązany

adnet   
Otrzymana reputacja: 12
adnet

Fajnie, że jest. Osobiście wolę posiedzieć na 7.1.2 i przeskoczyć jak będzie DP2 lub DP3, bo  wtedy większość błędów będzie wyeliminowana i nie powinno być problemów z aplikacjami. 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mastefix   
Otrzymana reputacja: 70
mastefix

na chwilę obecną nie ma co się podniecać, bo i tak stabilna wersja, która będzie puszczona przez OTA, będzie miała dużo innych/nowych rzeczy która obecna wersja jeszcze nie posiada i na odwrót, wiele rzeczy które tu widzimy może nie być w wersji oficjalnej. Było juz tak kilka razy np. z dzieleniem ekranu czy DOZE w developer pr...były w wersji oficjalnej już nie. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
00raq00   
Otrzymana reputacja: 3
00raq00
Napisano (edytowane)

Zauważyłem że jest nowy renderer OpenGL, będę musiał sprawdzić jak wpływa na wydajność 😀

Spoiler

Screenshot_20170404-224439.png

Edytowane przez Araa
Spoiler

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
00raq00   
Otrzymana reputacja: 3
00raq00
Napisano (edytowane)

Jest nowy build. Przez ota po rejestracji w programie beta można go pobrać.

Screenshot_20170517-205155.png

Edytowane przez Daniel.
Zdjęcia i grafiki umieszczamy w tagu spoiler, pkt 4.11 regulaminu. Proszę o tym pamiętać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
damlan   
Otrzymana reputacja: 0
damlan

Jakie nowości/co poprawili? Instalowałeś już? Możesz coś więcej powiedzieć?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MikiGry   
Otrzymana reputacja: 61
MikiGry
Napisano (edytowane)

Ja jestem na ostatnim 8.0. Dzisiaj zainstalowany.

System chodzi ciężej niż 7.1.2 , ale może się dotrze.

Ikonka WI-FI i siesci komórkowej (H+ , LTE a oto) została przesunięta za siłę sygnalu

Aplikacja Disc Info jest nieuruchamialna

Starsza wersja Messengera jest nieużywana (i co jakichś czas pojawiają się komunikaty o jej zatrzymaniu) (problem rozwiązał się sam) (już nieaktualne)

LTE Discovery zacina się zaraz po uruchomieniu

Mój ulubiony launcher HTC Sense , którego zainstalowałem na 6.0 zawiesza się , gdy użyję opcji szukania aplikacji.

Temperatura pracy telefonu zdecydowanie wzrosła w porównaniu do 7.1.2

Być może za kilka dni Nexus się przyzwyczai do nowego systemu i będzie to trochę lepiej chodzić

Prędkość internetu mobilnego poleciała na łeb na szyję. Widzę , że zdjęcia w tapatalku wczytują się wolniej , więc to nie jest placebo (już nieaktualne)

df1e6fa9d4371991f8ece3bbedc2ec98.jpg

Czy to H+ , czy LTE prędkość kręci się koło 1,1mb/s. Po WI-FI jest ok. (Już nieaktualne)

Kiedy telefon leży w stanie spoczynku trzyma bardzo dobrze (z włączoną lokalizacją po sieci + LTE na 7.1.2 jadł +/-3% na godzinę , gdzie teraz jest to 0,4% na godzinę) , natomiast kiedy jest używany , to % znikają w oczach

Dodano animację pojawiania się powiadomienia. Na 7.1.2 ikona po prostu pojawiała się (przesuwają przy tym inne powiadomienia) , teraz jest szybka animacja

Dźwięk niskiego poziomu baterii został powiązany z dźwiękiem powiadomienia - wcześniej był odrębny

Menu ostatnich aplikacji od czasu do czasu lubi lagować

Gdy oglądamy filmik na YT i zmniejszymy okno , to scrolowanie filmów bardzo laguje i glitchuje
Poprawiono coś apropos streamowania.

Na 7.1.2 co kilkanaście minut stream radia z Google Chrome zacinał się (buforowanie) lub crashował. Na 8.0 takie problemy nie występują :)

[/img]

Edytowane przez Daniel.
Zdjęcia i grafiki umieszczamy w tagu spoiler, pkt 4.11 regulaminu. Proszę o tym pamiętać.
  • Lubię to! 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
damlan   
Otrzymana reputacja: 0
damlan

...ooo - dzięki za streszczenie :) To oznacza, że jeszcze nie warto, poczekam ...a co.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MikiGry   
Otrzymana reputacja: 61
MikiGry

@dalman

Posta będę aktualizował na bieżąco , w miarę rozwiązywania napotkanych problemów lub pojawianiu się nowych

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
adnet

Ode Mnie:

- na pasku szybkich powiadomień bateria uruchamia oszczędzanie energii, żeby przejść do informacji o zużyciu energii, należy dłużej przytrzymać palec na ikonie.

- w opcjach wifi pojawiła się opcja automatycznego włączania wifi w miejscach, gdzie mamy zapisaną sieć,

- tło belki z przełącznikami jest szare i jak dla mnie w słoneczne dni jest mniej czytelne, niż ciemne z 7.0, ale zato menu ustawień jest ładniejsze, ale to kwestia gustu

- zużycie energii w idle jest bardzo niewielkie, w normalnym użytkowaniu bateria jest (jak dla mnie) równie kiepska jak w 7.o czy 7.1 - SOT na poziomie 3-3,5h,

- aplikacje w większości działają prawidło i nie ma z nimi problemu,

- google maps przestawiły mi się na j. angielski i nie wiem jak to zmienić t.z. język menu i komunikaty głosowe są po angielsku, 

- reboot działa chyba szybciej niż na 7.1.2,

- działa root z SuperSU oraz custom kernel Franco z DP1 - dla mne ważne, gdyż bardzo często w słoneczne dni korzystam z moda High Brightness Mode

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adnet   
adnet

Aktualizacja

Po dłuższym użytkowaniu wersji DP2 system zwolnił. Animacje, multitasking wyraźnie wolniejsze od Nugata.

Aktualizacja do DP3 poprawiła płynność systemu. Działa zdecydowanie lepiej. Aplikacje działają bez problemów, czasem tylko Google + się wysypie.

Ogólnie wersja DP3 nadaje się do normalnego

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.