Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

lucas7911

Niestabilne działanie po aktualizacji do W10

Rozwiązany

lucas7911   
Otrzymana reputacja: 0
lucas7911

Witam, przedwczoraj kupiłem tablet Asus T100TA po pierwszym uruchomieniu okazało się że został wgrany system W10 i ukazały się ekrany do początkowej konfiguracji, wszystko poszło bez problemu i po instalacji kilku programów chciałem przeczyścić partycję systemową, usunąłem ( choć nie w całości ) folder Windows.old poprzez oczyszczanie dysku, po próbie ponownego uruchomienia tablet zawieszał się na kręcącym się kółku ( ekran ładowania ), nic nie działało, ani odświeżanie , ani przywracanie systemu ani tryb awaryjny, ściągnąłem wszystkie sterowniki i obraz systemu W10 (x86) poprzez Microsoft Creation Tool i wgrałem na pendrive, z poziomu pendrive zainstalowałem na nowo W10, podczas instalacji przy wyborze partycji pokazało się że jest kilka m.in 700MB-partycja odzyskiwania; 100MB-partycja odzyskiwania; 100MB-partycja o nazwie System oraz partycja z dużą pojemnością ( około 26GB ). Tą ostatnią sformatowałem i zaznaczyłem do instalacji W10, instalacja przebiegła bezproblemowo, podczas pierwszego uruchomienia pokazało mi ekran wyboru systemu ( W8.1 oraz W10) wybrałem W10 i ponownie skonfigurowałem system (zdziwiłem się tylko że żadnych sterowników nie musiałem wgrywać ponieważ wszystko działało) po około 3 godzinach po ponownym restarcie zaczął wariować dotyk ( używam myszki wi-fi z odbiornikiem wpiętym do USB ) u góry ekranu pojawiły mi się 4 jasne kółeczka tak jakby reakcje na dotyk, wskaźnik myszy wariował , mrugał, ogólnie tablet jest jakiś zamulony i teraz pytanie chcę zainstalować jeszcze raz W10 ale tym razem usunąć wszystkie partycję nawet tą z odzyskiwaniem ( bo i tak mi ich nie widzi przy odzyskiwaniu czy przywracaniu ) czy mogę je usunąć????

Tak aby na czysto wgrać system i potem ewentualnie zainstalować sterowniki jeśli będą potrzebne.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dawid Stankowski   
Otrzymana reputacja: 17
Dawid Stankowski

Tablet nowy, używany? Gwarancja jest?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lucas7911   
Otrzymana reputacja: 0
lucas7911

Tablet używany brak gwarancji

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
Otrzymana reputacja: 213
baca01

@lucas7911

Pewnie już rozwiązałeś problem ale następnym razem wiedz że ściąga się wszystkie partycje, włącznie z ukrytymi.

Mówię o Twoim przypadku, kiedy na partycjach odzyskiwania miałeś częściowo W8.1 a plik .old odszedł w niepamięć, natomiast w przygotowaniu był Win10.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.