Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Muszczu

Gdzie pewnie zakupić Galaxy S8+?

Rozwiązany

majcher73   
Otrzymana reputacja: 1
majcher73

Akt zgonu + dowód dziedziczenia spadku+ cesja umowy pewnie też. :)

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
EsEight   
Otrzymana reputacja: 31
EsEight

jest to o tyle dziwne, że gwarancja nie jest "imienna" na użytkownika tylko na urządzenie i przechodzi na kolejnego właściciela w przypadku sprzedaży/darowizny urządzenia. To nie wiem jak to się ma do takiej wymiany z potrzebnym pierwszym właścicielem urządzenia.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zuli007   
zuli007

Zakładam, że problem jest z powodu kupna telefonu na raty - w skanach jest dokument z płatnością ratalną. 

W takim przypadku w zasadzie nie ma w tym niczego dziwnego, że Orange nie chce wymienić sprzętu. 

Dzięki za trafne spostrzeżenie. 

dodana zawartość

@majcher73  Z ciekawości - jak się sprawa skończyła ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pagolik   
Otrzymana reputacja: 277
pagolik
Napisano (edytowane)

Gdyby ktoś miał wątpliwości w sprawie blokowania telefonów przez Plus w przypadku niepłacenia rat przez kupującego:

http://pokazywarka.pl/plusblokuje/#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=www.wykop.pl

Nie wiem ja kto działa kiedy zdebrandujemy telefon, bo pewnie takie okno jest zaszyte w ROMie z brandem PLUSa, ale no - opcja działa i jest wykorzystywana.

Dodatkowo trzeba uwazac co sie kupuje - wg informacji z linku, telefon po hardresecie dziala do momentu wlozenia kart sim i polaczenia sie z siecią badz wifi. Sprzedawca pokazuje nam telefon bez karty sim, wszystko dziala, kupujemy, wkladamy simke i mamy drogi przycisk do papieru.

Edytowane przez pagolik

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldorm   
waldorm

Tamten telefon sobie odpuściłem mam następny za 2600 nówka ze sklepu, faktura vat 23% wystawiana na moje dane, klientka mówi, że telefon jest prosto od dystrybutora, czy nie ma problemu w tym przypadku z gwarancja?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
EsEight   
EsEight

jeśli jest tak jak piszesz to nie będzie żadneg problemu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
waldorm   
waldorm

Nie wiem co ja mam już o tym myśleć. Zadzwoniłem do samsunga i stwierdzili, że to na pewno nie będzie faktura uprawniająca do naprawy gwarancyjnej bo taka faktura, która uprawnia do takiej naprawy to tylko faktura od operatora lub sieci sklepów takich jak komputronik, meda markt itd. Ogólnie potwierdzili, że jest to dystrybucja polska ale, że niby od operatora Play. Ta pani ze sklepu upiera się, że sprzedają od 10lat telefony (ta firma nazywa sie Martel GSM) i nikt nigdy nie miał żadnych problemów z naprawami gwarancyjnymi. Upiera się także, że telefon ten maja od firmy Samsung, a nie z play. Podała mi numer IMEI i wszystko... Nie wiem co wy uważacie? Nie chciałbym się wpakować a minę...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pekin   
Otrzymana reputacja: 218
Pekin

Szukaj po prostu sztuki z Orange albo Play. Będzie pewnie, "legitność" wszystkiego będzie można poświadczyć w każdym salonie i już. Trafiają się takie sztuki, sam swojego tak kupiłem - nówka z Playa + etui Samsunga za 2350 zł

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
majcher73   
majcher73
Dnia 15.11.2017 o 09:04, zuli007 napisał:

@majcher73  Z ciekawości - jak się sprawa skończyła ?

Sprzedałem ten uszkodzony tel z tymi dokumentami uprawniającymi do wymiany pewnemu serwisowi GSM.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
skarżyski   
Otrzymana reputacja: 17
skarżyski

Czy telefon kupiony na raty w Media Markt powinien mieć numer IMEI na paragonie? Jest tylko model podany, cena na paragonie to prawie 4 tys. złotych i adnotacja że zakup ratalny oraz że towar wydany. Czy to starczy do naprawy gwarancyjnej?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.