• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
todomnie28

Nougat 7.0 dla S6 T-Mobile PL z CSC [TPL] i [DPL]

87 postów w tym temacie

Dziś wgrywałem DPL na karcie z Orange. Niestety nie przeczytałem wpisu na pierwszej stronie. Karta nie działa na sofcie 1 i 4 plikowym. Nie pomaga też smartswich i przywracanie ustawień fabrycznych. Na chwilę obecną moim rozwiązaniem było wgranie 4 plikowego XEF. Działa wszystko, karta czyta od razu. 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Prześledziłem wątki związane z wgrywaniem ROMów na Galaxy S6, jednak nie znalazłem podobnego przypadku/problemu do mojego.

Mam telefon bez brandu, zakupiony w normalnym sklepie, więc z CSC XEO. Ostatnio przedłużałem umowę bez telefonu w T-Mobile, i w ramach tej umowy zostały uruchomione usługi VoWIFI i VoLTE, z których chciałbym skorzystać. Z tego co przeczytałem wynika, że muszę mieć soft od T-Mobile z brandem z CSC TPL i najlepiej to zrobić poprzez wgranie softu wieloplikowego.

Pobrałem najnowsze oprogramowanie dla T-Mobile według tego poradnika:

Uzyskiwanie romu wieloplikowego narzędziem Samfirm, flaszowanie, kompendium wiedzy

Program SamFirm pobrał najnowsze oprogramowanie dla kodu CSC TPL - na ten moment jest to Android 7.0. Wgrałem ROM czteroplikowy, uwzględniając plik PIT wyciągnięty z pliku CSC zgodnie z poradnikiem. Niestety CSC, które się ustawiło to DPL, opcje związane z VoWIFI i VoLTE nie są widoczne.

Kod "*#272*62826#" podany w tym wątku na stronie 6 nie działa. Po wpisaniu w dialer nic się nie dzieje, po wywołaniu zieloną słuchawką dostaję komunikat o wywołaniu kodu USSD, po czym pojawia się tekst o niedostępnej funkcjonalności. Być może to działa w wersji z androidem 6.0.

Przywracanie oprogramowania przy pomocy Smart Swtich wspomniane w tym wątku także nie rozwiązuje mojego przypadku, ponieważ u mnie oryginalnym ROMem jest XEO, nie brand TPL.

Czy jestem w stanie coś jeszcze zrobić żeby otrzymać kod CSC TPL? Chciałbym jedynie skorzystać z funkcji VoWIFI i VoLTE - w szczególności z tej pierwszej w momencie pobytu za granicą.

Telefon jest na gwarancji jeszcze z pół roku, ale ostatecznie nie zależy mi na niej, więc opcja z ROOTem mogłaby wchodzić w grę, tylko tutaj pojawia się kolejny problem - mam aktualnie androida 7.0, i nie znalazłem za bardzo informacji odnośnie instrukcji rootowania na tej wersji androida. Oczywiście preferowałbym jeszcze jakieś rozwiązania bez roota.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jakaś metoda na rollback do 6.0 ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Też jestem ciekaw. Wgrałem dzisiaj czteroplikowca z csc  tpl  a potem xef i żadnego rezultatu. Nadal nie czyta simki  z orange...

Edytowane przez aTomic90

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

czy mozna go wgrac na brand play?

Edytowane przez mareczekk93
pomylka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Telefon wrócił z serwisu z wgraną aktualizacją do nougat TPL,.

Oczywiście SIM orange nie działa...

Po konsultacji kazali mi wgrać cokolwiek niebrandowanego.

Wgrałem XEF za pierwszym razem wysypał się jakiś process i musiałem zrobić wipe, factory reset i ponownie wgrałem XEF.

SIM z orange działa, ale nie działają np żadne kody serwisowe... Nawet *#06#, nie działa...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojawiło się nowe info jak odblokować SIM Orange.

" Odin3 V3.11 I potrzebny android 6.0.1 XEO oraz android 7.0 TPL.
Downgrade do 6.0.1 XEO aktywujemy telefon z kartą orange, ważne wyciągamy kartę orange robimy WIPE DATA/FACTORY RESET oraz WIPE CACHE. instalujemy android 7.0 BEZ ŻADNEJ KARTY. po skończeniu robimy konfiguracje bez karty wkladamy kartę cieszymy się z androida 7 na telefonie z t-mobila"

Nie sprawdzałem. Nie wiem czy działa.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.