Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

zielony28x

[Xperia X Compact] Bateria - statystyki, opinie, ...

Rozwiązany

Johnny69   
Otrzymana reputacja: 27
Johnny69
Napisano (edytowane)

@zielony28x - coś te "Usługi Google" są u Ciebie często wysoko w statystykach pożerania baterii. Może coś z nimi jest na rzeczy? Chcielibyśmy Ci na pewno wszyscy pomóc, ale kwestie baterii chyba zawsze są bardzo problematyczne, jeśli chodzi o jakieś podpowiedzi etc. Korzystasz z tel. poza tym trochę inaczej niż ja wydaję mi się, ale to i tak nie powinno się przekładać na tak drastycznie odmienne rezultaty... Zawsze jest szansa, że akurat z Twoją baterią jest coś nie tak i wymaga wymiany/naprawy. Ale życzę Ci, aby tak nie było - multum rzeczy jest tak naprawdę możliwych... Jeśli jesteś już zdesperowany, to zrób tak:
- zresetuj cały tel., przywracając do ustawień fabrycznych - najlepiej bez żadnego przywracania potem kopii zapasowych
- przy pierwszym uruchomieniu odznacz wszystkie niepotrzebne zgody/opcje ala "Wysyłaj raporty do Google w celu ulepszenia niezawodności" etc.

- po pierwszym uruchomieniu nie instaluj nic ze sklepu Play - dosłownie nic

Ustaw wszystko pod siebie, ale zostaw tryb stamina w spokoju - niech będzie na domyślnym ustawieniu, czyli chyba po prostu wyłączony. Miej też wyłączoną lokalizację na stałe. Włączaj ją dopiero, kiedy korzystasz z nawi (może nawet tak też robisz normalnie, ale na wszelki wolałem to zaznaczyć). Miej też stale włączone WiFi - kiedy jesteś w domu, niech Ci sam się na nie przełącza automatycznie. A poza domem włączaj transmisję danych najlepiej dopiero wtedy, kiedy będziesz chciał odświeżyć maila/sprawdzić coś w necie.

Robiąc wszystko, co powyżej, zbliżysz się znacząco do tego jak ja użytkuję telefon i co mam poustawiane. Oczywiście będzie to od Ciebie wymagało sporo "poświęcenia", m.in. zrezygnowania z Facebooka jako oddzielnej aplikacji i jego odświeżania na bieżąco - ja korzystam tylko z przeglądarki i tam wchodzę sobie na fejsa kilka razy dziennie. Jeśli przez kilka pełnych cykli baterii w ten sposób na tym tel. podziałasz i nie będziesz wyciągać przynajmniej jednego pełnego dnia/półtora, to może warto jednak będzie się przejść do Sony i ewentualnie zareklamowania u nich telefonu. Naprawdę nie wiem jak Ci pomóc... Zobacz moje statsy w załącznikach.

Spoiler

Screenshot_20170429-000326.png

Spoiler

Screenshot_20170429-000351.png

Spoiler

Screenshot_20170429-000437.png

Edytowane przez Johnny69

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zielony28x   
Otrzymana reputacja: 1
zielony28x

Udało mi się ogarnąć baterię. Jak się okazało i nie wiem czemu to lokalizacja nawet na oszczędzaniu energii zżerała bardzo baterię - a w zasadzie to usługi Google Play zżerały gdy lokalizacja była włączona. Gdy ją wyłączyłem to cały dzień na jednym ładowaniu wytrzymuje mistrzowsko.

Ale... Muszę już telefon oddać na gwarancji po lewej stronie na 1/5 wysokości wyświetlacza pojawiła się żółta plamka. W z3c wcześniej były to wypalone piksele albo odchodzący wyświetlacz od obudowy a w x compact żółta plamka 😊

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przemogronn   
Otrzymana reputacja: 8
przemogronn

Samej lokalizacji nie ma sensu wyłączać. Ja mam u siebie na stałe włączone: lokalizacja, dane komórkowe, wifi oraz bluetooth i nigdy ich nie wyłączam, a bateria spokojnie trzyma dwa dni (oczywiście nie mam facebooka i messengera). 

Ważne jest przy tym zestrojenie usług google play. Najważniejsze to wyłączenie historii lokalizacji w ustawieniach. Po kolei: ustawienia>lokalizacja>historia lokalizacji google>wył. 

Nastepnie przejrzyj dokładnie ustawienia map google, one też szpiegują i sugerują dodanie np. zdjęć jak wejdziesz to jakiegoś punktu który jest na mapie. Po kolei: mapy>ustawienia>powiadomienia>twój wkład> i poodznaczaj to co nie potrzebne (u mnie wszystko) i tak samo w zakładce ludzie i miejsca. Okienko z kartami now wysuwanymi z lewej strony jak i same karty now również mam wyłączone.

Oczywiście te zabiegi maja sens jak nie korzystasz z tych wszystkich opcji, mi do szczęścia one potrzebne nie są, a ich wyłączenie nie ogarnicza w żaden sposób działania funkcji smartfonowych. Dodatkowo nie czyszcze ostatnich aplikacji w ramie bo android i tak je włączy, a do tego potrzebuje prądu. Jedyne co robie regularnie to raz na dwa -  trzy tygodnie czyszczę pliki pamięci podręcznej i restartuje telefon. Takie zabiegi stosuje na trzech telefonach w rodzinie i w każdym bateria sprawuje się rewelacyjnie.

I jeszcze jedno, jak pisał kolega wyżej, wifi ciągle włączone bo jest bardzo laskawe dla baterii i korzystaj z niego w domu. Najlepiej wszystko włączyć i zapomnieć. Ważny jest jeszcze zasięg. We Wrocławiu mam rewelacyjny i bateria dwa dni spokojnie trzyma, a jak wyjadę na wieś to leci w oczach, domyślam się że zasięg masz OK skoro tylko w tym telefonie masz problem. 

Pozdrawiam

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.