Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

rakers

Moto Z Play - nie działa transmisja danych w roamingu Play

Rozwiązany

andrus75   
Otrzymana reputacja: 40
andrus75

Witam. Czy sprawa roamingu krajowego i zagranicznego nadal nie jest rozwiązana na Moto z? Niedługo będę zmieniał telefon i jest to dla mnie istotne. Na Moto x style krajowy mi działa, za granicą podobno nie ( nie wiem bo zaktualizowałem do 7-ki po powrocie z wakacji). Pzdr

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
Otrzymana reputacja: 266
rakers

Na Moto Z i Z Play zadziałał sposób (roaming krajowy) opisany w wątku. Natomiast po aktualizacji do 7.1.1 jak będzie to się okaże czy będzie działał.

7.1.1 na Moto z rozwiązał ten problem ale czy na Moto z Play rozwiążą go ....

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zdzich44   
Otrzymana reputacja: 51
zdzich44

Roaming zagraniczny u mnie na 7.0 jak i na 7.1.1 działa normalnie. Bez stosowania "sposobow"... 

Edytowane przez zdzich44

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rakers   
Otrzymana reputacja: 266
rakers

Z krajowym są cyrki.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Edi999   
Otrzymana reputacja: 31
Edi999
11 godzin temu, rakers napisał:

Z krajowym są cyrki.

Ale tylko u jednego operatora Play.

dodana zawartość

Dnia 31.07.2017 o 21:24, Kerto2 napisał:

Też mam Lenovo P2 i podany sposób u mnie nie zadziałał. Kupiłem telefon niecały tydzień temu w Komputroniku. Tam na żadną pomoc nie można liczyć. Dzwoniłem na infolinię. Ale to taki sklep. Napisałem też zgłoszenie na Play24 i dzisiaj mnie zbyli. Zadzwonił konsultant a potem rozmowa zastała w jej trakcie rozłączona a pod zgłoszeniem napisał, że wszystko zostało omówione. Rozmawiałem też dzisiaj z infolinią Lenovo. Podaję telefon, gdyż na ich stronie go nie ma: tel. +48 22 395 64 76 (infolinia dot telefonów Motorola i Lenovo). Konsultantowi problem jest znany i powiedział, że zgłaszany już od około marca tego roku. Zgłaszali go do Lenovo, ale na razie nie ma rozwiązania. Co robić?

Zwróć do sklepu i po problemie.

dodana zawartość

Dnia 2.08.2017 o 22:27, Kerto2 napisał:

Otrzymałem odpowiedź z Play. Obszerną informację wraz z danymi konfiguracyjnymi. I doszedłem do wniosku, że problem leży po stronie Lenovo. Dlaczego. Prosty test. Jestem na zakładce "sieci komórkowe" i na pierwszym miejscu opcji mam "Roaming Danych". Włączam roaming. Wyskakuje pytanie czy włączyć. Naciskam Tak. Następnie przyciskiem z boku obudowy wygaszam monitor i zaraz ponownie go włączam. Na moich oczach przesuwka włączania roamingu danych przesuwa się samoczynnie na pozycję wyłączony. Więc wyciągam wniosek, że to wina producenta. Piszcie o tym na ceneo i innych portalach. Bo tylko w ten sposób możemy zmusić Lenovo do przygotowania poprawki. Jeśli nie spadnie im sprzedaż i zyski to niczego nie zrobią.

A ustawiłeś że ma być cały czas aktywny?

dodana zawartość

Dnia 29.06.2017 o 23:03, rakers napisał:

Wyjmij 2 SIM. Nie wiem za bardzo co mam napisać. Ja mam telefon z Sferis.

Sferis ma z zagranicznej dystrybucji.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.