Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

pavlikdc

rom [ROM - TWRP BACKUP] X92 - tylko dla modelu z 3GB RAM - mój MOD portu z Ugoos

Rozwiązany

pavlikdc   
Otrzymana reputacja: 65
pavlikdc
Napisano (edytowane)

UWAGA tylko dla wersji z 3GB ramu!

2 gigowe pudełka się uceglą!

Nie odpowiadam za nieumiejętne posługiwanie się plikami jak również Rashr / recovery.

Wgrywając TWRP oraz inny soft niż oryginalny tracisz gwarancję.

Właściwości MODu:

- wyrzucona duża część systemowych (dla mnie bezużytecznych) aplikacji oraz plików wliczając wideo na starcie.
- Nova Launcher 5.0.1 (nowsze źle interpretują wielkość ekranu),

- ogromnym plusem jest w tym romie menu zasilania / rebotu, screenshot oraz ustawiane w opcjach temperatura procka, net monitor, zajętość ramu itp.
- Greenify (hibernacja aplikacji),
- root + SuperSU
- SD Maid (cleaner),
- Titanium Backup (kopie aplikacji),
- Xtreme Booster (RAM cleaner),
- ES (przeglądarka plików),
- DZIAŁAJĄCY YouTube (nie można go aktualizować bo będzie wiecznie buforował - kredyty dla SADME z 4PDA),

- nie ma problemu ze znikającym kursorem, ekran w połowie nigdy nie znika,
- zhakowana java - możliwość instalacji apek w starszej wersji,
- brak klawiatury ekranowej (zainstalowana NullKeyboard) co powoduje błędy w Options/Language przy wyjściu ale język ustawia sie tylko raz. W przypadku braku klawiatury fizycznej polecam chwilowe zarządzanie klawiaturą USB a później apką RemoteIME na smartfona ze sklepu.
- naprawiony klawisz Enter w fizycznej klawiaturze oryginalnie powodujący zatwierdzanie aktualnego pola na klawiaturze ekranowej,
- Xposed Framework + RootCloak (ukrywanie roota) + AdBlocker Reborn (blokowanie reklam) + XInternalSD (pliki gier data/obb moga znajdować się na dowolnym nośniku USB/SD) - w taki sposób mam 75GB gier współpracujących z gamepadem (w większości) oraz myszką.
- busybox,
- init.d,

W pierwszym rozruchu mozliwe błędy w aplikacjach: Xposed, Youtube oraz Greenify (nie trzeba się tym zbytnio przejmować). Greenify trzeba zahaczyć w modułach Xposed by miała dostęp do trybu boost.

Do pełnego przeprowadzenia operacji wymagana jest myszka chociażby pod USB ze względu na zatwierdzanie swipe'owaniem.

Download:

Pobieramy wszystkie 3 pliki do jednego folderu i rozpakowujemy klikając pierwszy nowszym rarem lub 7-Zipem.

1 - http://www71.zippyshare.com/v/IbZWQWkS/file.html
2 - http://www85.zippyshare.com/v/rqERCsv5/file.html
3 - http://www118.zippyshare.com/v/TkbPHCIp/file.html

Rootowanie pudełka na obecnym sofcie:

- jeśli pudełko nie jest zrootowane nalezy pobrać supersu z https://download.chainfire.eu/696/supersu/ i wrzucić na pendrive'a.

- zrebotować pudełko do jeszcze oryginalnego recovery - wyłączyć pudełko z zasilania, czymś cienkim wcisnąć guzik (i trzymać) "wchodząc przez gniazdo AV i trzymać podłączając zasilanie aż do odpalenia recovery.

307d67a2a02d6349gen.jpg

W recovery należny wskazać i zainstalować pobrany plik zip po czym odpalić androida (reboot)

4bb501abb7f7fff5.jpg

d3dd07f51735afb2.jpg

91c19530890b8fc5.jpg

Flashowanie recovery:

- zainstalować Rashr ze sklepu Play

- wrzucić na pamięć urządzenia naszą TWRP czyli customowe recovery - http://www96.zippyshare.com/v/xyy70iZb/file.html

- odpalić rashr i wskazać plik.

a30bb97c1fcc73e4.png

a25bb1aa57c2f9d9.png

UWAGA: Po wgraniu TWRP, w przyszłości po wybraniu z menu zasilania Rebot to recovery będzie widniała błędna informacja o przywracaniu pudełka do ustawien fabrycznych. Tu bez strachu bo nic sie nie wyczyści.

Kopia zapasowa aktualnego systemu:
- zrebotować pudełko do TWRP - wyłączyc pudełko, wypiąć z zasilania, czymś cienkim wcisnąć guzik który znajduje się w porcie AV - wsadzić do portu, podłączyć zasilanie i trzymać do odpalenia recovery.

- wbić do wipe/advanced wipe, zaznaczyc i potwierdzić: davlik/ART, cache,

d9a09a1151956543.jpg

bd96d9fac94e6aa7.jpg

d045b1946009da06.jpg

- wychodzimy i wchodzimy do backup, wybieramy nasz nośnik i tworzymy kopię bez cache bo ta partycja i tak została przed chwilą wyczyszczona

b80f51926c55d350.jpg

- możemy zaznaczyć kompresję danych (istotne w przypadku posiadania dużej ilości aplikacji) oraz zrezygnować ze sprawdzania sum kontrolnych (przydatne w procesie przywracania kopii w przypadku uszkodzenia kopii)

152f0273e39cbf12.jpg

- na koniec rebot i czekamy dłuższą chwilę,

Instalacja:
- Rozpakować pliki MODu na pendrive ze strukturą TWRP: 

[TWRP/BACKUPS/xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx/X92_2017_04_17/pliki] gdzie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx to numer seryjny Twojego pudelka. Łatwo to sprawdzić w SPMC/Kodi w Ustawienia/Architektura. W przypadku gdy robiliśmy wcześniej backup swoich danych taki folder już istnieje na nośniku - wystarczy skopiować pliki MODu z folderem obok naszego katalogu z wcześniej utworzoną kopią zapasową (backupem),
- zrebotować pudełko do TWRP
- wbić do wipe/advanced wipe, zaznaczyc i potwierdzić: davlik/ART, system, data, cache,

dacb9ed8d054355b.jpg

6b356973c9822663.jpg

85fddacad64cea80.jpg

- po akcji wychodzimy i przechodzimy do restore, wybieramy nasz nośnik, folder z kopią, po wybraniu zaznaczamy co chcemy przywrócić - w tym przypadku  tylko BOOT i SYSTEM bo DATY (danych użytkownika) nie posiadamy i uruchamiamy,

01acc2ae166181b0.jpg

5008a0c8aaebab4c.jpg
66a35189d8ae6508.jpg

- na koniec rebot i czekamy dłuższą chwilę,

Ewentualny powrót do oryginalnego recovery i softu:

w ramach gwarancyjnych odbywa się tak samo jak z TWRP.

Plik: http://www49.zippyshare.com/v/tNpAP8ko/file.html

Oryginalne recovery różni się tym iż w odróżnieniu od TWRP nie można w nim zapisać kopii bezpieczeństwa partycji system oraz boot.

Z drugiej strony w TWRP nie uda się wgrać czystego, oryginalnego romu.

Linki do dwóch wersji org softu: https://yadi.sk/d/zPKztpVpzwPej  /  https://cloud.mail.ru/public/DZcZ/rquzzoJ4q/05.02.17_RGB/q201-ota-X92_3-32_05.02.17.zip

Oryginalne softy wgrywamy tylko z oryginalnego recovery identycznie jak w przypadku supersu. Wszystkie dane użytkownika z pamięci urządzenia zostaną wtedy wyczyszczone. Kopie bezpieczeństwa też nie są względem siebie kompatybilne.

Fotki:

Nie należny traktować poniższych fotek z pulpitu oraz drawlera za bardzo serio (szczególnie ikon) bo Nova jest rozbudowanym launcherem i na dobrą sprawe u każdego może wyglądać zupełnie inaczej.

89519853e9662f6f.png

d0253e5e8716bb4e.png

b6320fdf675682a9.png

57554745a9a17c8e.png

80d76658a39a56e8.png

Aplikacja RemoteIME do sterowania na smartfony:

http://www54.zippyshare.com/v/sXeUKCuq/file.html

b7fd6637640819fegen.png

b798e178a1667855gen.png

1d9306cc650fe23fgen.png

18f97d13dbee5ee6gen.png

2916dae46898e9begen.png

Edytowane przez pavlikdc
  • Lubię to! 2

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dudek81   
Otrzymana reputacja: 3
dudek81

Hej.

To jest MOD na wersję z 3GB RAM, ale na 16 czy 32 GB pamięci wbudowanej (czy bez różnicy)? Bo posiadam 32GB.

Powiedz mi, jak zrobić pierw całkowity Backup (w razie niepowodzenia czegokolwiek lub chęci powrotu do oryginały)?

Oraz jak (po instalacji) wchodzi się do TWRP?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pavlikdc   
pavlikdc
Napisano (edytowane)

@dudek81 Ważne aby było 3GB ramu bez różnicy w wielkości romu. Też akurat mam 32GB. Całkowity backup zrobisz najpierw zastępując org recovery na TWRP. Oczywiście dokładnej kopii oryginalnego systemu nie zrobisz bo będziesz musiał zrootować pudełko i dopiero wtedy móc wykonać kopię. Szczegóły masz wyżej w przed chwilą edytowanym tutorialu. Ważne też. abyś nie miksował backupu partycji systemowej jednego romu z danymi z innego. Co jakiś czas możesz sobie wykonywać kopię bezpieczeństwa całej zawartości pudełka oczywiście bez "karty sd" czyli pamięci urządzenia.

Edytowane przez pavlikdc
  • Lubię to! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dudek81   
dudek81
Napisano (edytowane)

@pavlikdc dzięki. Teraz wszystko wydaje się być dla mnie przejrzyste.

Biorę się za testowanie ;-) 

dodana zawartość

@pavlikdc  Sorry za post pod postem.

Wgrałem supersu, zrobiłem roota i zainstalowałem TWRP.

Zrobiłem Backup, ale przy próbie wgrania twojego MODa mam do wyboru tylko BOOT i DATA i cała akcja od razu jest przerywana i jest niepowodzenie.

Edytowane przez dudek81

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pavlikdc   
pavlikdc
Napisano (edytowane)

Chyba raczej tylko BOOT i SYSTEM. Tak mój błąd przy robieniu zdjęć. Zaznacz tylko te dwa i polec dalej.

Trochę wytłumaczę.

Boot - to taki "windowsowy bios" choć nie do końca bo mieści się tam system zarządzania czyli kernel.

System - to wszystkie aplikacje systemowe i początkowe ustawienia sprzętu.

Data - czyli to co twoje, zainstalowane aplikacje ich ustawienia (ustawienia systemowych apek również), ustawienia wifi, bt itp.

Data/media - w tym przypadku to pamięć urządzenia czyli wszystkie pliki jak pobrane fotki itp.

Cache - pamięć podręczna dla aplikacji, w której zapisywana jest "historia użytkowania" apek,

Dalvik - również pamięć dla apek ale ta konfiguracyjna.

Edytowane przez pavlikdc

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dudek81   
dudek81
Napisano (edytowane)

@pavlikdc  wiem o co chodzi. Próbowałem i nie szło wgrać twojego backupa. Ściągnąłem i zainstalowalem przez update soft UGOS.

Generalnie mam to, co chciałem. Wrzuciłem YouTube (wersje Android TV), Iple, Playera TVN i KODI.

Wszystko działa poprawnie ;-) 

EDIT:

U mnie TWRP lekko przycina boki ekranu. Nie da się tego ustawić lub nie znalazłem takiej opcji w ustawieniach screen w TWRP.

Możliwe, że tu jest problem, bo nie widzę tych okienek do zaznaczania przy SYSTEM, CACHE itp.

Robiłem to trochę na czuje, możliwe że nie zaznaczyłem którejś opcji, bo poprostu tego nie widać ;-) 

Edytowane przez dudek81

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pavlikdc   
pavlikdc
Napisano (edytowane)

Raczej coś zrobiłeś źle bo inni instalowali i na wschodzie i na zachodzie i nie zgłaszali problemów w dodatku sam teraz spróbowałem i przywróciło w 34 sekundy bez żadnych złych komunikatów. Spróbuj jeszcze raz nic nie klikając poza ewentualną zmianą nośnika bo standardowy soft od Ugoos ma się nijak w prędkości do mojego modu. Zanim zaczniesz zwipeuj partycję systemową i odznacz sprawdzanie sum kontrolnych MD5 bo w paczce ich nie ma.

Edytowane przez pavlikdc

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dudek81   
dudek81

@pavlikdc ok. Jeśli tak mówisz. Ściągnę jeszcze raz Twoją paczkę i będę próbował jutro. ;-) 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pavlikdc   
pavlikdc

Drobna aktualizacja do SPMC 16. Pojawił się poprawiony skrypt do automatycznego zmieniania wyświetlanych klatek dopasowujący się do aktualnie odtwarzanego materiału: http://www6.zippyshare.com/v/Nfm2ClN5/file.html

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dudek81   
dudek81

@pavlikdc  od 3 tygodni spełnia swoje zadanie.

Wywaliłem tylko zbędne (dla mnie) boostery itp., bo nie jestem ich fanem.

Wszystko działa jak należy.

Generalnie KODI wywaliłem. Korzystam tylko z Netflixa, YouTube, Ipli i TVN Playera.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.