• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
kamilp2p

Stworzony kernel ze źródeł nie bootuje - Redmi 3S

2 posty w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam. Chcę stworzyć custom kernel dla miui z działającym wifi, ale mam problem z kernelem skompilowanym z tych źródeł. Jedyna zmiana w defconfig to "CONFIG_PRONTO_WLAN=Y" na  "CONFIG_PRONTO_WLAN=m".[podpatrzone z radon kernela dla kenzo, wtedy powinno zadziałać wifi]. Pięknie się kompiluje za pomocą UBER Toolchain, ale brakuje Device Tree Image. 

Bootowanie z fastboot: komunikat "failed (remote dtb not found)"

W logach kompilacji wszystko pomyślnie. Ostatnia linijka to CAT coś tam... Tworzy plik Image.gz-dtb. Tylko on rozmiarem nie różni się od Image.gz

Gdy chcę stworzyć za pomocą narzędzia dtbTool "Device Tree Image" mam errory "skip, failed to scan for 'qcom,msm-id = <' tag"

Wyciągnąć DTB z kernela CM13 by Fedosis nie daję rady.

Jakieś pomysły?

 

cat arch/arm64/boot/Image.gz arch/arm64/boot/dts/qcom/*dtb > arch/arm64/boot/Image.gz-dtb

ta komenda dodała dtbs do kernela, ciekawe tylko dlaczego automatycznie to nie działa?

Edytowane przez kamilp2p
znalazłem rozwiązanie

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

[  30.625350] wlan: module is from the staging directory, the quality is unknown, you have been warned.

[  30.642843] module wlan: overflow in relocation type 261 val ffffffbffc2317a8

Jak to naprawić, ma ktoś pomysł?

Widzę, że na tym forum można otrzymać pomoc w każdej kwestii... 

"CONFIG_WLAN_OFFLOAD_PACKETS=y" ten wpis powoduje konflikt z sterownikami fingerprints, trzeba to usunąć z defconfig i skompilować od nowa. 
Teraz mam problem, że wszystkie rdzenie są cały czas aktywne, tak jakby brakowało CPU Hotplug... 
Ktoś coś powie?
Edytowane przez kamilp2p
znalazłem rozwiązanie

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.