Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Nitomen

Power bank Huawei 13000 mAh, przewod zasilania, różne prądy. ..

Polecane posty

Nitomen   
Otrzymana reputacja: 1
Nitomen

Witam

Dostałem w prezencie power bank Huaweii 13000 mAh , w zestawie jest plaski przewod ładowania, tylko bardzo krotki bo ma z 15 cm ledwie. Ładowanie na tym kablu dołączonym do power banku jest wrecz wzorcowe, 1.2A do 1.8. Ale gdy wepne inny kabel , to robi sie lipa , oryginalny przewod samsunga i prąd w granicach 500 mA , inny 3 metrowy kabel dobrej firmy i okolo 800 mA..na ladowarce sieciowej z gniazdka i w samochodzie każdy kabel ma 1.2 do 1.8A...Jaki wiec kabel tam musi byc , aby wykorzystać pelna moc tego power banku ?

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
baca01   
Otrzymana reputacja: 213
baca01

@Nitomen

Na długich i kiepskich kablach są odpowiednio większe straty. Powerbank ich nie rekompensuje a telefon "jak widzi" napięcie poniżej 5V to "myśli" że:

- coś jest nie tak ze źródłem energii

- słaba moc dostarczana

- nieoryginalne źródło podające

...i zwyczajnie ładuje w trybie bezpiecznym

Najlepszy kabel do ładowania to kabel najkrótszy :)

Nie wspomnę że być może kable którymi wcześniej ładowałeś są tzw "pełne" czyli mogące służyć jako do ładowania ale i podłączenia do komputera celem kopiowania danych.

W połączeniu z kiepskim napięciem telefon zinterpretuje to jako "połączenie USB". Kabel dostarczony z ładowarką nie jest kablem pełnym. Masz tam używane PINy tylko do ładowania (najprawdopodobniej), możliwe też że w takim kablu są zmostkowane PINy data, przez co telefon na pewno nie "weźmie" takiego kabla jako powód do ładowania w trybie USB.

Generalnie kwestia z kablami to temat rzeka.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nitomen   
Otrzymana reputacja: 1
Nitomen

Zmieniłem na chwile kabel USB od lenovo, nofka sztuka wyjety z kartonu 1 m długości i też bardzo ładnie ładowalo....dziwne bo samsungowski byl prawie nowy , uzyty ze 3 razy i ładowanie słabe. ..aczkolwiek ten od lenovo byl znacznie grubszy.

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.