Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

ArmenVanLasso

Jak instalować watch faces i apps na No 1 d7?

Polecane posty

ArmenVanLasso   
Otrzymana reputacja: 1
ArmenVanLasso

Jak się instaluje watch faces i aplikacje dla tego modelu? Trzeba go sparować najpierw z telefonem czy jak to się robi? Pierwszy raz w życiu mam smartwatcha i nie za bardzo nie wiem jak to zrobić. Proszę o jakąś poradę. 

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
NLJ   
Otrzymana reputacja: 0
NLJ
Napisano (edytowane)

Popatrz na D7 jak na telefon opakowany w okrągłą obudowę z paskiem do przymocowania do ręki :) Instalujesz na nim aplikacje dokładnie tak samo jak na telefonie (Google Play, file manager, adb install itp)

Co do skórek to "natywnie" obsługuje format zwany Clockskin. W katalogu głównym pamięci telefonu (tam gdzie jest Download, Music itp) zrób katalog o nazwie ClockSkin (jestem prawie pewien, że wielkość litere nie ma znaczenia). ClockSkiny są rozpowszechniane w postaci archiwów (przeważnie zip). Rozpakowujesz zipa w/w katalogu i właściwie tyle (każda skórka powinna być w osobnym podkatalogu w ClockSkin). Po wrzuceniu może być konieczny restart żeby zauważył skórki.

Same skórki można znaleźć np na Round Android Smartwatches-Custom Faces. Pamiętaj, że D7 jest nowością (ma ekran mniejszej rozdzielczości niż większość innych zegarków z androidem). Nie wszystkie skórki mogą wyglądać poprawnie.

Jak chcesz możesz się sam pobawić w tworzenie skórek korzystając np z Clock Skin Maker beta (uwaga wymane konto na forum; sam soft jest też w którymś poście na w/w Round Android Smartwatches; ewentualnie starsza ciut wersja tutaj

Edytowane przez NLJ

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ArmenVanLasso   
ArmenVanLasso

Dziękuję za odpowiedź. Udało mi się zainstalować kilka tarcz zegarka. Zainstalowałem 2 aplikacje w tym endomondo,ale po uruchomieniu wygląda to tak jak na telefonie, a nie jak np na samsung gear s. Instalowałem z google play bezpośrednio w zegarku. Może trzeba zainstalować inaczej? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
NLJ   
NLJ

A czemu miałoby wyglądać inaczej?
To nie jest urządzenie Android Wear to jest urządzenie z pełnym Androidem 5.1 na pokładzie (fakt dość ostro zmodyfikowanym żeby nie powiedzieć pociętym). Z punktu widzenia instalowanych aplikacji to po prostu telefon z małym wyświetlaczem. Sposób instalacji nie ma tu nic do rzeczy.
Na Gear S może wyglądać inaczej z dwóch powodów:
1. Gear S działa pod kontrolą Tizena
2. Jest silnie powiązany ze sparowanym telefonem - trochę jak dodatkowy wyświetlacz
D7 I podobne mu zegarki są samodzielnymi urządzeniami.

Just a friendly Jedi Knight from Tau'ri

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pawelt   
Otrzymana reputacja: 48
pawelt

Tak na marginesie Gear s może działać oddzielnie bo ma wejście na własną kartę sim i jest sposób by działał całkowicie autonomicznie. Ale co fakt to fakt niektóre apki a właściwie rozszerzenia są pisane specjalnie na tizena i są ściśle powiązane z właściwą aplikacją na komórce zupełnie jak na andku wear.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ArmenVanLasso   
ArmenVanLasso

Rozumiem. A czy da się tak zrobić, żeby jakaś apka sportowa odczytywała wskazania pulsometru z tego modelu w czasie kiedy chodzę albo biegam? 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
NLJ   
NLJ

Z tego co wiem to nie.
Popytaj na forum które wskazałem wyżej przy okazji ClockSkinMakera

Just a friendly Jedi Knight from Tau'ri

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.