Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

carmel

Xperia XA1-dyskusja ogólna

Rozwiązany

Jakb   
Otrzymana reputacja: 6
Jakb

Posiadałem dwa egzemplarze. Nie było problemów z dotykiem. Za to w pierwszym grzała się latarka (dioda flash) i z tego powodu został wymieniony na nowy (z pudełkiem, akcesoriami i nową gwarancją).

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kris555777   
Otrzymana reputacja: 79
kris555777

Up może zależy z jakiej partii produkcji je posiadasz, jednakże 18 stron komentarzy dotyczących problemu z nie działającym dotykiem na krawedziach  to chyba poważny problem tego modelu.Nadmienić należy że występuje to zjawisko dopiero po jakimś czasie użytkowania.Znalazłem apke touchscreen repair która nieco poprawiła responsywnosc dotyka i teraz u mnie jego  brak występuje  górna prawa krawędź przy rogu wyświetlacza, co już nie jest mocno uciążliwe w użytkowaniu Natknolem się też na filmiki na yt gdzie rzekomo za pomocą potraktowania ekranu iskrą elektryczna z elektycznej zapalniczki można naprawić brak responsywnosci dotyku. 

https://youtu.be/DZwrG2NZpwY

Jak sądzicie faik czy warto to wypróbować? 

dodana zawartość

Drugi filmik pokazują identyczną naprawę 

https://youtu.be/iFNAomLnECc

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
direct39   
Otrzymana reputacja: 2
direct39
Napisano (edytowane)

Problem z dotykiem na krawędziach wychodzi w czasie testu z wbudowanej aplikacji do diagnostyki? Bo ja ten test z diagnostyki robię, mogę pomazać po całym ekranie bez problemu, puknięcia w same rogi też dają zawsze elegancko efekt, a mimo to czasem "lupka" z prawego górnego rogu Gmaila reaguje mi dopiero za drugim czy trzecim razem. To samo z przyciskiem do wysłania maila umiejscowionym w tym samym miejscu.

EDIT

Poprawka. To chyba kwestia samej aplikacji Gmaila, bo w ogólnym menu aplikacji telefonu też są w rogu trzy kropeczki i je mogę bez problemu nacisnąć. Także mój egzemplarz problemu z dotykiem nie ma, przynajmniej na razie :).

Edytowane przez direct39
  • Piwko! 1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kris555777   
kris555777

Sprawdź w menu serwisowym, są 2 testy touch lub w apce skech do rysowania. Może to jest jakiś nieduży procent wadliwych xa1,a na forum  Sony pewnie piszą tylko ci co ten problem mają. Wysłał bym na serwis ale mam obawy że wróci z adnotacja serwisu iż mój egzemplarz owej wady nie posiada. Jest jeszcze druga rzecz która nieco drenuje baterie a mianowicie w statystykach baterii pojawia się zwiekszajace w miarę upływu czasu użycie nadajnik w telefonie aktywny a pojawia się to gdy przełączam preferowany typ sieci np z tylko gsm na preferowany LTE. W mieszkaniu mam slaby zasieg na LTE i korzystam z gsm, chyba że muszę skorzystać z transmisji danych po za domem i wtedy przełączam na LTE. Często w takich sytuacjach pojawia się to właśnie użycie nadajnika które jest aktywne do restartu fona, bo tylko tak daje się tą aktywność zatrzymać. Aktywność ta dopóki nie zrestaruje fona jest tak dużą iż jest jedynym użyciem w statystykach baterii szczególnie niedługo po jej naładowaniu.Raczej w innym moim z poprzednich fonow taniego buga nie było, może to wina softu. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
direct39   
direct39
12 minut temu, kris555777 napisał:

Sprawdź w menu serwisowym, są 2 testy touch

Wszedłem w menu serwisowe kodem *#*#7378423#*#* i jest tam nawet 5 różnych testów dotyku, wszystkie wychodzą idealnie. Pozostaje mi cieszyć się sprawnym egzemplarzem :).

Co do baterii - u mnie taki problem nie występuje. W mieszkaniu zasięg LTE mam zwykle na poziomie 1 z 4 lub ew. 2 z 4 "kresek" (karta Play). W przedpokoju zasięg potrafi spaść z LTE na H+, ale ani nie czuć tego w zużyciu baterii, ani w statystykach nie widać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kris555777   
kris555777

A sprawdź włączając tryb samolotowy bo mi wtedy też się nadajnik w telefonie aktywny aktywuje  i w użyciu czas oraz obliczone zużycie w mAh wzrasta. Wygląda że dzieje się tak gdy jest brak zasięgu sieci. Jak będę miał możliwość to wrzuce zrzut ekranu z tym użyciem 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
direct39   
direct39

A na jak długo ten tryb samolotowy włączyć i kiedy?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kris555777   
kris555777

Sprawdziłem włączając tryb samolotowy o 22 na chwilę i jak dotąd w statystykach jest jak było wiec sam już nie wiem co powoduje ten bug z nadajnikiem

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jakb   
Otrzymana reputacja: 6
Jakb

No to jeszcze kilka pytań.

Po jakim czasie u was wystąpiły problemy z dotykiem? Na jakiej/jakich kompilacjach występuje u was ten bug z nadajnikiem?

@up Kup ładowarkę z pump express. Quick charge to do Snapdragonów.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kris555777   
kris555777

Ja kupilem xa1 nieco używany, kilku tygodniowy i dopiero później zauważyłem problem z dotykiem, ale on występuje po różnym czasie użytkowania.sprawdziłem egzemplarz wystawowy w media expert który nie miał problemu z dotykiem. Podejrzewam że problem dotyczy pierwszych partii produkcyjnych i taki mi się trafił. Ostatnio ten bug z nadajnikiem przestał występować i nie bardzo wiem co go powodowało może coś z nadajnikami sieci tmobile 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.