• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
luzikseba

Flagowiec dla motocyklisty robiący najlepsze zdjęcia

30 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witajcie, poszukuję flagowca który robi najlepsze zdjęcia. Pod uwagę biorę najczęściej polecane na forum:

- iPhone 7 Plus
- Samsung S8
- LG G6
- Sony Xperia XZ Premium
- Huawei P10

Byłem mocno nastawiony na iPhone 7 Plus, jednak po całym dniu przeglądania testów, dochodzę do wniosku, że lepszym wyborem byłby Samsung S8. Już prawie się na niego zdecydowałem ale poczytałem trochę na forum i znalazłem kilka jego bolączek (różowe podświetlanie, które niektórzy kalibrują), problemy z trafiającymi się wolniejszymi pamięciami, czy chociażby problem z założeniem foli ochronnej na wyświetlacz, trochę mnie to ostudziło.
Byłem posiadaczem LG G1 i byłem bardzo zadowolony z flagowca LG tak samo jak i z poprzedniej Sony Xperii Z2, dlatego z sentymentem spoglądam w stronę najnowszego Sony oraz LG. (Ich proste i bardzo funkcjonalne softy do mnie trafiały)

Dodam, że telefon często jeździ ze mną na kierownicy motocykla, więc niejednokrotnie zakurzy się, zamoczy, nagrzeje i zmarznie, dobrze by było, aby dzielnie to znosił jak G1 czy Z2. Jednakże najważniejszym wyznacznikiem jest zrobienie najlepszego zdjęcia. Telefon będę brał na abonament w któreś z polskich sieci, tylko doradźcie który byłby najlepszy. 

Edytowane przez luzikseba

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Moim zdaniem kupno S8 w tym momencie jest kompletnie nieopłacałne, bo jego wartość niedługo spadnie o dobre 40%, natomiast zakup ajfona 7 plus to moim zdaniem kupowanie złotego kibla. No chyba, że Cię stać i chcesz przyszpanować ;)

Bierz Galaxy s7 i ciesz się dobrą ceną i świetnym aparatem. Moim zdaniem to sprzęt lepszy od jabłuszka z większymi możliwościami. A aparat wcale nie jest gorszy niż ten w S8.

Edytowane przez Hexia

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zgodzę się.

Samsungi bardzo dobrze trzymają cenę, daleko nie trzeba szukać, wystarczy sobie przypomnieć sytuacje z s7, chyba że nie uda się rozwiązać problemu z poświatą ekranu aktualizacjami, ale to już raczej nie będzie sensu kupować tego modelu.

Problem z pamięciami występuje póki co tylko w wersjach ze Snapdragonem, czyli rynek Amerykański. W Europie na razie brak takich przypadków.

G6 i P10 to największe porażki tego roku, jest dużo tematów na forum, nie ma sensu rozpisywać tego ponownie.

O dziwo całościowo najlepiej broni się Xperia, jednak warto by zaczekać na jakieś sensowne recenzje.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To już coś mi naświetliliście, a więc zawężam wybór do:

- Samsung S7 (chyba że coś się wyklaruje z S8)
-  Sony Xperia XZ Premium

Przekopałem jeszcze forum i widzę, że ludzie podniecają się HTC U11. Jakoś przez ostatnie lata byłem sceptycznie nastawiony do HTC, myślicie, żeby też wziąć go pod uwagę ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, luzikseba napisał:

Już prawie się na niego zdecydowałem ale poczytałem trochę na forum i znalazłem kilka jego bolączek (różowe podświetlanie, które niektórzy kalibrują), problemy z trafiającymi się wolniejszymi pamięciami, czy chociażby problem z założeniem foli ochronnej na wyświetlacz, trochę mnie to ostudziło.

Różowe zabarwienie ekranu to rzadkość, jak się zdarzy jest bardzo delikatne i wystarczy jedno przesunięcie suwaka żeby to zniwelować. Wolniejsze pamięci dotyczą wyłącznie rynku amerykańskiego (wersja ze Snapdragonem), w Europie na 100% jest najszybsza pamięć UFS 2.1. Faktycznie zakrzywione wyświetlacze nie przepadają za szkłami i foliami ochronnymi.

2 godziny temu, Hexia napisał:

Moim zdaniem kupno S8 w tym momencie jest kompletnie nieopłacałne, bo jego wartość niedługo spadnie o dobre 40%

Tak samo jak spadła cena S7? Jego cena do dziś nie spadła o 40%, a minął dobrze ponad rok od debiutu. Jak na urządzenia z Androidem Samsungi bardzo dobrze trzymają cenę.

59 minut temu, luzikseba napisał:

-  Sony Xperia XZ Premium

Ma gorszy aparat niż S8.

59 minut temu, luzikseba napisał:

Przekopałem jeszcze forum i widzę, że ludzie podniecają się HTC U11.

Ludzie nie podniecają się U11, ten telefon po prostu zadebiutował kilka dni temu, lekki szum jest więc naturalny.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja z S8 bym się wstrzymał. Moim zdaniem mimo wszystko S8 jest mniej udanym modelem niż S7. Jeżeli chodzi o U11 to wszystkie informacje jakie na temat tego modelu są wskazują że jest to model naprawdę udany, a cenowo jest tańszy od Samsunga.
Myślę że jest to pierwszy model tej firmy który będzie mógł walczyć aparatami z najlepszymi.

Wysłane z Huawei Mate 9 pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tych telefonów, które podałeś najlepszym wyborem będzie albo XZ Premium albo S8. Plusem XZ Premium jest lepsza stabilizacja filmów w dzień i niższa cena natomiast S8 lepsze trochę zdjęcia nocne natomiast wyższa cena i mniejsza bateria reszta podzespołów identyczna i jeśli zależy ci na szybkich aktualizacjach to XZ premium ta już ma androida 7.1 i będzie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa co miesiąc

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym wziął Samsunga S7

5,1cala, nie edge, amoled wqhd

czytnik na froncie

czołówka pod względem zdjęć

świetne wykonczenie i design

norma ip68

slot mikrosd 

dobra bateria

wydajny exynos z 4gb ram

S8 jest dobry wyborem ale nie jest duzym przeskokiem wzgledem s7, glownie zmieniony wygląd

2 osoby postawili piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, penguino napisał:

Różowe zabarwienie ekranu to rzadkość, jak się zdarzy jest bardzo delikatne i wystarczy jedno przesunięcie suwaka żeby to zniwelować.

Jest taki wątek w dziale S8, który ma już 55 stron i traktuje o problemie różowego ekranu. Są ludzie, którzy wymieniali telefon kilkanaście! razy i nadal nie trafili na egzemplarz z porządnym ekranem. Zresztą sam Samsung się zdradził, na YT jest film pokazujący jak testują baterie w S8 i na kadrze widać dziesiątki S8, co trzeci różowy. I nie, zmiana suwaczka niewiele tu pomaga.

@luzikseba

Jak priorytetem są zdjęcia to raczej tylko Samsung. W G6 masz aparat gorszy niż w G5 - jest ok. ale umówmy się, że za te pieniądze kicha. W iPhone Moim zdaniem jest tez przeciętnie, zdjęcia są wyprane, brakuje im czegoś co przyciąga wzrok. No i mimo wszystko gorsze zdjęcia nocne.

XZ Premium ma ładne zdjęcia dopóki nie powiększysz. Na cropie wychodzi taka kaszana że aż oczy wypala, szumy nawet w dzień, brak detali... Pewnie na manualu potrafi więcej, no ale...

O aparacie w P10 nie wiem nic, ale o samym telefonie powinieneś wiedzieć tyle, że występuje loteria z pamięciami, przy czym nie tak jak w Samsungu tylko w Polsce też są słabsze warianty, na szczęście wygląda na to, że nie ma tych z eMMC. No i ekran nie ma warstwy oleofobowej.

I HTC U 11 - to jest nowość więc musiałbyś poczekać na jakieś testy. Ale aparat zapowiada się na wysokim poziomie. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie jeżeli to ma być dał motocyklisty to wszystkie modele że szkłem z tyłu odpadają.
Jeżeli chodzi o S8 to jest to podobno najdelikatniejszy telefon na rynku, więc szkoda by było przy było taki telefon uszkodzić.
G6 ma niby wojskową normę wytrzymałości ale też ma szkło na plecach. Poszukał bym czegoś z metalowymi plecami. Wgniecienie w razie upadku by zostało ale telefon nadal był by używalny.

Wysłane z Huawei Mate 9 pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.