Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

WerkezugePL

Bardzo kiepska bateria - bardzo duży pobór energii / koniec baterii?

Polecane posty

WerkezugePL   
Otrzymana reputacja: 0
WerkezugePL

Witam wszystkich użytkowników!

Mam dosyć istotny problem ze swoim Nexusem. Posiadam go półtora roku (już na samym początku zauważyłem dziwne zachowanie jesli chodzi o energię telefonu, ale myślałem że "ten typ tak ma") i w ostatnim czasie bateria jest wręcz niemożliwa. Wyszedłem do pracy mając jakieś 85%, przez 8 godzin bardzo sporadycznie go używałem, a jakieś 30 minut przed końcem telefon mi padł. Czasem uzytkuje telefon przez 20-30 minut, a bateria traci po 10-15 procent - i to przy zwykłym przeglądaniu sieci. Nie, powodem nie są aplikacje w tle bo telefon jest czysciutki - świeży system. Od samego początku odkąd kupiłem Nexa zauważyłem, iż podczas podpiętej ładowarki i jednoczesnym użytkowaniu telefonu bateria zwyczajnie się nie ładuje. W sensie, procent stoi w miejscu, a nawet spada bardzo powoli. Lubię ten telefon i naprawdę chciałbym móc na nim polegać, lecz tak kiepska bateria po prostu to uniemożliwia. Nie mogę się nigdzie ruszyć bez powerbanka. W statystyce baterii najwięcej zjada "system operacyjny Android". Aplikacje są na samym końcu, więc zużywają najmniej. Próbowałem wszystkiego w ciągu ostatnich miesięcy, więc porady "wyłącz to, ściemniaj ekran, etc" są kompletnie niepomocne. Nic nie działa.

Rozważam wymianę baterii. Czy to dobre posunięcie? Jeśli tak, jaką konkretnie baterie możecie polecić do 5X? Nie chce jakiejś podroby, która mi się wysadzi po tygodniu.

A może to sama elektronika świruje i pobiera znacznie więcej energii niż rzeczywiście potrzebuje? Nie mam pomysłu, jestem strasznie zmęczony tym tematem.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bxx3   
Otrzymana reputacja: 76
bxx3

System operacyjny na samej górze? to jakiś drain powodowany aplikacją (najprawdopodobniej) u mnie on jest na ostatnim miejscu w statystykach. 30min i 10% zużycia to dobry wynik, sam osobiście uzyskuje ok 35-40min. Szkoda że nie masz roota można by było zobaczyć co powoduje drenaż baterii. 

Osobiście na twoim miejscu postawił bym jeszcze raz najnowszego stocka przez NRT, a po wgraniu przejść w tryb download mode>recovery>wipe data/cache i zobaczyć czy nadal drenuje, jeżeli tak no to rzeczywiście musi to być bateria, ale nie wydaje mi się.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WerkezugePL   
WerkezugePL

@bxx3 Android góruje w statystykach odkąd tylko pamiętam, od samego początku. System wiele razy reinstalowałem, szukałem różnych metod na rozwiązanie problemów, ponieważ myślałem, że problemem może być coś w software - bez skutku. Dlatego uważam, że winowajcą jest raczej hardware. Sam fakt, że bateria się praktycznie nie ładuje, gdy mam podpiętą ładowarkę i jednocześnie używam telefonu już o czymś świadczy. Roota mogę zrobić, aż tak wiele na tym nie stracę. Polecasz jakąś konkretną aplikację do monitorowanie procesów na roocie?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bxx3   
bxx3
Napisano (edytowane)

wakelock detector i better battery stats, zainstaluj i wrzuć screeny po godzinie, albo jeszcze lepiej jak bateria będzie miała z 20% od pełna

Edytowane przez bxx3

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WerkezugePL   
WerkezugePL

@bxx3 Okej, tutaj są zrzuty ekranu z Wakelock Detector oraz GSam Battery Monitor. Jak widać, jądro i sam system (mam Lineage, ale na stockowym sytuacja jest dokładnie taka sama. Wgrałem nawet ElementalX z myślą o ograniczeniu nieco CPU, aby wydłużyć baterię) górują na liście. Czy to system stockowy, czy Lineage, sytuacje jest dokładnie taka sama. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bxx3   
bxx3

Wybudzenia, spróbuj Zabezpieczenia>Działania aplikacji jeżeli Los tego nie ma, pobierz jakiś app opps. 

Znajdź Google app/Fit/Kalendarz/McDonald/Usługi GP i wyłącz Wybudzanie i podtrzymywanie aplikacji, żadnych błędów nie będzie. Druga sprawa snapchat, pożeracz baterii, na ostatni ruch możesz zainstalować greenify niech usypia appki i zobacz rezultaty. możesz wrzucić screeny po pełnym cyklu

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RalliArt   
Otrzymana reputacja: 23
RalliArt

Polecam PowerNap. Bardzo ładnie działa, a nie ogranicza zbytnio powiadomień.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
karolow12345   
karolow12345

Mam dokładnie tą samą sytuację. Próbowałem z ElementalX, było trochę lepiej, ale nieznacznie. Praktycznie zawsze Android na 1 miejscu w użyciu baterii. Teraz nie mam roota więc nie mam konkretniejszych statystyk. Nie mam zainstalowanego insta, snapa. Tylko fejs lite i messenger lite. Lokalizacja ustawiona na "Tylko urządzenie". Czy przyczyną może być Mi Band? Również nie mam pomysłów co z tym zrobić. 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
WerkezugePL   
WerkezugePL

Nic nie działa, telefon dalej drenuje baterie jak wcześniej. Obawiam się, że to może być problem z elektroniką i po prostu żre za dużo baterii. Jakieś spięcie na płycie głównej może?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
karolow12345   
karolow12345

Spróbuj jeszcze takiej opcji: Ustawienia -> Bateria -> w prawym górnym 3 kropki -> Optymalizacja baterii -> znów prawy górny -> Resetuj ustawienia aplikacji.

Wyczytałem gdzieś że to pomaga, zastosowałem i widzę lekką poprawę, może szału nie ma, ale zawsze coś.

Tylko pamiętaj że każda apka będzie pytać ponownie o uprawnienia.

Do tego zauważyłem że synchronizacja z Google Fit mega dużo zjada, więc wyłączyłem.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.