Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

mikuss

Czy jest możliwość wyłączenia roamingu krajowego w Note 5 Dual Sim?

Rozwiązany

mikuss   
Otrzymana reputacja: 0
mikuss
Napisano (edytowane)

Hej,

panowie mam takie pytanie, czy jest możliwość wyłączenia lub zablokowanie w Note 5 Dual Sim roamingu krajowego? jak wiecie Play obniżył jeszcze drastyczniej prędkości internetu w roamingu krajowym korzystając z infrastruktury innych operatorów, a co za tym idzie irytujące jest to strasznie jak tel ciągle przełącza sie właśnie w roaming, a później już nie wraca automatycznie do macierzystej sieci i trzeba się bawić w wyszukiwanie sieci itp

Przeszukałem wszystkie opcje w tel i nie mogę wypatrzyć opcji ustawienia na sztywno aby korzystał tylko z macierzystej sieci lub tylko z LTE, macie jakieś pomysły co z tym poradzić ?  

Edytowane przez Camulos
doprecyzowanie tematu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
GRIZZLY1   
Otrzymana reputacja: 93
GRIZZLY1

W ustawieniach sieci komórkowych jak wybierzesz na sztywno operatora to działa to tylko na chwilę czy w dual simie nie ma takiego wyboru?

Sent from Galaxy Note

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mikuss   
mikuss

@GRIZZLY1 jak dam wyszukiwanie operatorów i wybiorę macierzysty PLAY, to oczywiscie przełącza sie, ale za jakiś czas z automatu znowu zmieni na innego z roamingu jeśli tylko PLAY będzie miał czkawkę ze swoim zasięgiem 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
farba   
Otrzymana reputacja: 1
farba

wystarczy że wyłączysz w ustawieniach Roaming danych 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mikuss   
mikuss

@farba niestety ale to nie jest rozwiązanie, gdyż on i tak przełączy sie na działanie w roamingu, a wtedy całkiem tracę internet, a mi chodzi o to aby wyeliminować w telefonie możliwość przełączania sie na roaming krajowy, albo na sztywno skutecznie ustawić tylko siec macierzysta,

oczywiscie mógłbym napisać do operatora aby mi to wyłączył, no ale może sie kiedyś przydać i co wtedy  :-/

jest jeszcze sposób, aby wymusić na nim aby działał tylko w 4G, wtedy sie nie przełączy, ale jak to znowu zrobić, w ustawieniach nie ma takiej możliwości, jest ustawienie 4G/3G/2G (auto) i koniec, może jakaś apka by to wymuszała ?  

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jeronimo   
Otrzymana reputacja: 2082
jeronimo

@mikuss

Czy czasem nie masz tak, że co chwile przerzuca na roaming T-Mobile?

Jesli ustawisz sobie tylko LTE to nikt do ciebie nie bedzie mógl sie dodzwonić.

Ja miałem ten sam problem i odkąd poprosiłem o wyłaczenie roamingu z T-Mobile nie mam już tego kłopotu.

Pozostał mi tylko roaming z Plusem i przerzuca mnie tylko wtedy jak naprawde nie mam zasiegu w Play.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mikuss   
mikuss

@jeronimo Hej, no właśnie najczęściej przerzuca na t-mobile, choć i na plusa zdarzy sie, może i masz racje, może warto od tego zacząć :) 

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jeronimo   
Otrzymana reputacja: 2082
jeronimo
Napisano (edytowane)

@mikuss

Ja miałem non stop z tym problem nawet będąc w centrum Warszawy i odkąd mam przez operatora zablokowany roaming na T-Mobile nie mam juz tego problemu. T-Mobile ma silniejsze nadajniki i dlatego ta sie dzieje.

Edytowane przez jeronimo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
GRIZZLY1   
Otrzymana reputacja: 93
GRIZZLY1

Do tego t-mobile ma drugi po play priorytet jeśli chodzi o logowanie do nadajników

Sent from Galaxy Note

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.