Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Rozbity ekran

ekran htc htc wildfire s pomocy pęknieta pęknięty rozbity szybka wildfire zrobić

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kamil_f97

• 308 postów
  • Telefon:HTC Desire 500 / HTC Desire X

• Tablet:Samsung Galaxy Note 10.1

Napisano 07.11.2011 - 18:18

Czesć, kolega rozbił mi ekran w Htc Wildfire s. Jak jest z gwarancją ( na pewno nie uznają ale może się mylę) . opłaca się wymienić ekran?/

Stan jest taki : Szybka popękana ( dość mocno w wiele kawałków) , ekran ( TAPETa :) ) wyświetla ale w ogóle nie reaguje na dotyk ( nie moge odblokować ekranu chodzić po menu itd).

Co jest tego przyczyną , wystarczy wymienic szybkę czy "ekran" ???

SZybka a ekran to różnica ;|

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   lupus

• 950 postów
  • Telefon:Xperia Z3

• Sieć:Plus

Napisano 07.11.2011 - 18:25

szybka to digitizer czyli panel dotykowy. I to jego pobiłeś. Gwarancji nie masz już na pewno. Chyba, ze oddasz do serwisu htc (jako płatną naprawę) ale to nie bardzo się opłaca. Na allegro za 160-200 zł ale popytaj w serwisowym cz mozna wymienić bez LCD

#3 OFFLINE   kamil_f97

Autor tematu
  • 308 postów

Napisano 07.11.2011 - 18:31

no właśnie o tym mysłe bo chyba jkby lcd był w porządku to ekran nadal reagowałby mimo rozbicia ??

#4 OFFLINE   lupus

• 950 postów
  • Telefon:Xperia Z3

• Sieć:Plus

Napisano 07.11.2011 - 19:08

nie. Za dotyk i sprawy zwiazane z obsługą odpowiada digitizer. LCD (czyli tzw ekran) tylko wyświetla. Jakb lcd bł walnięty to byś widział jak się wylewa (w zależności od tego jak mocno uszkodzony albo czarna kreska albo plama). W niektórych urządzeniach (np Samsung Omnia) można bez problemu wymienić samemu. WFS jest jednak dosyć nowym sprzętem... popytam kumpla, który ma serwis i Ci am znać

noo i już wiem więcej. W regeneris wymiana digitizera z bezelem (przednią obudową) wynosi ok 260 zł przy założeniu, że:
-od razu będzie zgłoszone jako naprawa płatna
-zgodzisz się na kosztorys, który przedstawią (odpadnie opłata za ekspertyzę - 70 zł)
-nie ma innych wewnętrznych uszkodzeń

Użytkownik lupus edytował ten post 07.11.2011 - 19:20

#5 OFFLINE   guucio

• 1 postów
  • Telefon:HWC WILDFIRE S

Napisano 07.12.2011 - 13:33

Witam, jestem posiadaczem telefonu HTC WILDFIRE S, upusciłem telefon i pękła szybka. Szybka jest w całości tylko
ma dużo pęknięć, ogólnie dało by się użytkować tylko dotyk nie działa. Wyświetlacz jest w porządku, nie rozlał się a telefon bezproblemowo się włącza. Moje pytanie, w punktach naprawy telefonu chcą nawet 300zł za taką szybkę, na allegro widziałem po 130 zł nawet, czy to by się nadawało? Słyszałem że trzeba zmienić taśmy i szybke.. Jak wygląda instalacja potem takiej szybki? Trudno się to robi? :suchy:

tu macie skreen tej szybki z allegro:
1972456960.jpg

#6 OFFLINE   michal05

• 33 postów
  • Telefon:HOS S3

Napisano 07.12.2011 - 14:46

Tak na szybko znalazłem na youtube instrukcje rozbierania więc może Ci to pomoże:

HTC Wildfire S G13 Disassembly Take Apart Guide LCD & Digitizer - YouTube

Jeśli chodzi o trudność to sam kiedyś (jako kompletny laik) wymieniałem digitizer w swojej starej omni na podstawie youtuba. Po 2gim piwku wszytko było już gotowe:) Jeśli chodzi o sam digitizer to ja za swój do omni zapłaciłem 20zł i byłem wysoce niezadowolony po 2 tygodniach użytkowania(na początku chodził całkiem nieźle a potem to już było tylko gorzej). Czasem warto zainwestować trochę więcej:)

#7 OFFLINE   kamil_f97

Autor tematu
  • 308 postów

Napisano 10.12.2011 - 09:35

Powiem wam że mi już naprawili, ale zobaczcie czy obudowa nie poszła bo mi ekran znowu wyskoczył przez krzywa obudowę. Koszt całosci ok 300 zł

#8 OFFLINE   wsktorpeda

• 151 postów
  • Telefon:Nexus 4

Napisano 30.12.2011 - 12:48

Da się jakoś sprawdzić numer digitizera inną metodą niż rozkręcanie telefonu, bo z tego co wyczytałem to do wildfire s jest parę digitizerów? I czy za pomocą zwykłego śrubokręta dam radę to sam wymienić?

#9 OFFLINE   Reperatorium

• 7 postów
  • Telefon:HTC

Napisano 30.12.2011 - 14:42

Da się jakoś sprawdzić numer digitizera inną metodą niż rozkręcanie telefonu, bo z tego co wyczytałem to do wildfire s jest parę digitizerów? I czy za pomocą zwykłego śrubokręta dam radę to sam wymienić?

Tak jest kilka rodzajów. Nie ma niestety takiej możliwości.

#10 OFFLINE   wsktorpeda

• 151 postów
  • Telefon:Nexus 4

Napisano 30.12.2011 - 18:07

Jaki koszt wymiany byłby u was w Krakowie? I w jakim czasie?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ekran, htc, htc wildfire s, pomocy, pęknieta, pęknięty, rozbity, szybka, wildfire, zrobić