• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
PiotrK37

Jaki średni telefon

42 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Powracam z pytaniem, bo tego Asusa Zenfone 3 ZE520KL oddałem - nie odpowiadała mi polaryzacja.

Powiedzmy, że zwiększam budżet do 1200 zł.

Zastanawiam się też nad wzięciem telefonu z abonamentem. Teraz jestem w nju i średnio płacę 37 zł miesięcznie (min 25, max 49 zł). Mało rozmawiam i smsuje.

Mogę zmienić operatora (oprócz play). Jakby była podobna taryfa i do tego telefon taniej, to przeżyłbym 2 lata na uwięzi...

Chociaż nie wiem czy rzeczywiście będzie taniej - np. sprawdziłem P9 Lite 2017, w Play Plus w sumie za 900 zł (abonament 30 zł / 24 m-c), w sklepach normalnie 1300 zł, ale na allegro jest dużo ofert za 900-1000 zł ...

Edytowane przez PiotrK37

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli mało rozmawiasz i smsujesz, to nie sądzę, by abonament mógł być w jakikolwiek sposób atrakcyjny. Nie wykorzystasz nawet części tego, co on oferuje, a jak policzysz sobie koszt abonamentu i telefonu to wychodzi naprawdę sporo.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem nadzieję, że telefon będzie trochę tańszy - sam abonament niekoniecznie. Chociaż 37 zł w nju to nie tak mało. Ale to chyba temat do innego działu ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Telefon w abonamencie się prawie nigdy nie opłaca, często wychodzi sporo drożej niż oferta na kartę + telefon z wolnego rynku.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK, to sam telefon. Z dotychczasowych propozycji w wątku:

Motorola (Lenovo) Moto G5 Plus
    • 3/32, 5.2", microSD, Snapdragon 625, dual sim
    • 1200 zł

HTC one m9
    • 3/32, 5", Snapdragon 810, microSD
    • 1100-1300 zł ? (w normalnych sklepach nie ma, w x-kom outlet jest za 1600, na allegro od 1000 zł ale to jakieś mniej pewne sztuki chyba)

Huawei Nova
    • 3/32, 5", Snapdragon 625, microSD, dual lub single sim?
    • 1350 zł za dual sim w normalnych sklepach, na allegro od 1000zł kolor złoty, inne kolory też od 1000 ale nie wiem dokładnie czy pewne

Huawei P10 Lite
    • 3/32, 5.2", Kirin 658, microSD
    • 1500zł w normalnych sklepach, na allegro od 1000 zł ale nie wiem czy pewne

Xiaomi Redmi 4 Pro
    • Nie ma takiego… chodzi o 3 Pro? 4 High Edition ?

Odpadają:

• Huawei P9 Lite 2017 (P8 Lite 2017) - 16 GB wbudowanej pamieci
  • Huawei P9 Lite 2016 - 16 GB wbudowanej pamieci
  • Xiaomi Mi5 - 3/32, brak microSD
  • Motorola (Lenovo) Moto G5 - Nie da sie kupic? (jest G5 Plus)
  • Asus Zenfone 3- Skopana polaryzcja

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@PiotrK37 Spróbuj zapolować na Honora 8 używanego. Za 1200 są, ale rzadko lub w kiepskim stanie, za 1300 już łatwiej coś znaleźć.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@up używanych raczej nie chcę ... co najwyżej "nówki" z przedłużenia

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też się zdarzają, ale głównie Plus.

Poszukaj w takim wypadku Huawei Nova, ale postaraj się go gdzieś przetestować przed kupnem czy Ci odpowiada. P10 Lite też wygląda sensownie.

Snapdragon 810 z tego co pamiętam to się strasznie przegrzewał.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg mnie nie ma sensu dopłacania do P10 Lite względem Novy, szczególnie że w tym pierwszym skopano optymalizację i nie grzeszy płynnością.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, skoro Snapdragon się grzeje, to odpada.

Wyczaiłem wreszcie, o którego Xiaomi chodziło. Jest więc nowy zawodnik:

Xiaomi Redmi 4X

• 3/32, 5", microSD, Snapdragon 435, dual sim, 4100 mAh, mniejsza rozdzielczość (1280x720)
  • 900 zł w normalnych sklepach a na allegro nawet 650 zł ?!

Pozostali to wspomnieni wyżej:

Motorola (Lenovo) Moto G5 Plus

Huawei Nova
Huawei P10 Lite

Postaram się obejrzeć je na żywo i może uda się coś skreślić. Specyfikacyjnie dosyć podobne. Xiaomi odstaje trochę specyfikacją, za to nadrabia ceną (2x??), do tego większa bateria i mniejsza rozdzielczość powinny dać większy SOT...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.