• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
BroJarBor

Moto X Style (OLX) vs Asus Zenfone 3 (Media Markt)

20 postów w tym temacie

Panowie, w skrócie - który lepszy?

Priorytety :

1) Aparat (i kamera)

2) Szybkość działania

3) Funkcje dzwonienia (jakość połączeń)

4) GPS /WIFI /Bluetooth

Wiem, że to zasadniczo różne telefony, ale szukam czegoś z jak najlepszym stosunkiem ceny do jakości, i pomijając Xiaomi Mi5 z Chin, wydaje mi się, że to są 2 najlepsze całościowo smartfony w cenie do 1000 zł.

Wdzięczny będę za parę opinii, może ktoś się z nimi zetknął :-)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. X style z OLX jest dość ryzykownym zakupem.

2. Ze3(ze520kl) w MM - na 99% zostały tylko ekspozycyjne.

X Style mam, jest lepszy od zen3(dla mnie).

Jeśli jesteś w stanie odebrać osobiście, sprawdzić czy bootloader jest zablokowany i gwarancja jest pewna to dopiero zapłać i bierz.

Ze3 jest w xkom za 1297 obecnie.

@BroJarBor

dodana zawartość

http://forum.android.com.pl/topic/318573-kupno-fona-800-900-zł/

http://forum.android.com.pl/topic/318413-niezawodny-smartfon-do-1000-zł/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. O Bootloader dopytam. Czemu uważasz, że Motka z OLX-a to zakup podwyższonego ryzyka?

2. X Style jest niby na 1,5 rocznej gwarancji, zakupiony w X-KOM-ie.

A jakbyś ocenił aparaty w obu? Na pewno Zenfone ma fajny tryb manualny, widziałem w wielu recenzjach.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zenfone ma lepszy aparat i dużo lepsza baterię. Moto może mieć np. wady ekranu, średnio przykładali się do kontroli jakości.

Promocja w Mediamarkt wydaje się zakończona.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@BroJarBor

Nie mam ze3, nie porównam. 

Z opisów wychodziłoby, że ze3 ma lepszy.

Tryb manualny - można doinstalować inne apki aparatu(np z moto g4).

Bootloader musisz sprawdzić a nie dopytać - olx nie daje gwarancji zwrotu.

XS często miały wadliwy wyświetlacz - jest wątek w dziale(sam też wymieniałem egzemlarz).

@penguino

Nie przesadzaj z tą baterią. Dla mnie jest za dużo na 1 a za mało na dwa dni.

Wyłączając budzik i widząc rano, że jest poniżej 50% wystarczy podpiąć na 10-15 minut i jest spokój do wieczora.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego przesadzam? Dla Ciebie 3,5h na ekranie wystarcza na cały dzień i jeszcze trochę zostaje, ale przy takim użytkowaniu Asus wytrzymałby 2,5 dnia, nawet do trzech (7-8h na ekranie).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@dzidexx Pisząc o zablokowanym bootladerze, masz na myśli ewentualne przyjęcie na naprawę gwarancyjną telefonu, w którym użytkownik go odblokował, np. celem "zrootowania" go?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@penguino

Taa...

Ten gość doszedł do 8h sot:

https://forum.xda-developers.com/zenfone-3/how-to/bad-battery-life-nougat-check-t3590819

Nie jestem pewien czy ma jakiś komfort użytkowania.

To nie ma amoled i 4-5h to standard.

Ps.

Na moto e2  miewałem 6h ale na dworze mało widziałem. Na xs 60% jasności i nie wiem co znaczy "szukam cienia".

@@BroJarBor

Jeśli nie chcesz bawić się w root, custom romy itp. to ze3 może być dla ciebie lepszy.

Moto xs - BL ma mieć status code 0, official. 

dodana zawartość

Pisząc o zablokowanym bootladerze, masz na myśli ewentualne przyjęcie na naprawę gwarancyjną telefonu, 

Tak.

dodana zawartość

Spoiler

maxresdefault.thumb.jpg.a9d90951baeb92826fd995f007d40598.jpg

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@dzidexx
Dzięki za wyjaśnienie i zdjęcie.

Prawdę powiedziawszy, właśnie miałem ochotę Moto XS zrootować - a ew. customa wgrać w drugiej kolejności.

Nieobce mi to - siedzę obecnie na stareńkim Samsungu Note 2, zrootowanym, ze zmienionym kernelem i na customie Phantom V13 Xeo (od@the natural_com).

Ale już brakuje mu mocy, a wiele więcej zrobić się nie da, więc czas na zmianę...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Na xs dopiero wchodzi 7.0, custom nougat jest na razie jeden dobry i to jeden build(to oczywiście moja opinia). Możesz zajrzeć:

https://forum.xda-developers.com/moto-x-style

Ze3 ma już 7.0, customy też już są, zbytnio jednak nie szukałem.

https://forum.xda-developers.com/zenfone-3

Tak czy inaczej - kupując sprawdź BL, nie dopatrzysz się usterek przez parę...dziesiąt minut.

XS pewnie w sklepie już nie dotkniesz - moto g4(miałem ~tydzień) ma podobne gabaryty. XS leży w dłoni dużo lepiej.

Edytowane przez dzidexx

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.