Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

dawidedziu

Wydajny telefon do ~2000zł

Rozwiązany

dawidedziu   
Otrzymana reputacja: 1
dawidedziu
Napisano (edytowane)

Witam! Posiadam OnePlus One, ale po prawie 2 latach zbyt mocno baterię wyeksploatowałem i krótko trzyma. Poszukuję telefonu który będzie wydajny i miałby:

- przynajmniej 3GB RAM,

- pamięć wbudowana minimum 64GB,

- czytnik linii papilarnych - raczej pod ekranem,

- wyświetlacz minimum 5" - najlepiej FullHD,

- przyciski dolne pod ekranem, a nie wbudowane w ekran,

- w miarę dobra bateria z możliwym szybkim ładowaniem,

- dioda powiadomień,

- dualSIM lub karta microSD jako ewentualny dodatek - niekoniecznie musi być,

- w miarę przyzwoity aparat - po prostu, aby był dobry.

Być może skuszę się na kupno z Gearbestu lub Aliexpresu. Na internecie w prędkości LTE(800MHz) mi nie zależy - i bez tego idzie wszystko robić.

I teraz mam kilka potencjalnych modeli.

OnePlus 3T, Xiaomi Redmi 4X, Xiaomi MI 6, Xiaomi MI 5S Plus, Honor 8 / 8 Pro - więcej telefonów nie pamiętam :D

Rozważę każdą propozycję od Was. Jeśli już polecicie jakiś telefon to uzasadnijcie to co do w/w modeli.

Edytowane przez dawidedziu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rybus85   
Otrzymana reputacja: 110
rybus85

Honor 8 świetny sprzęt. Honor 8 PRO to już bajka,ale wydać w PL trzeba ponad 2000. Ale jak zależy Ci głównie na wydajności to Mi6 będzie najlepszym wyborem. Obecnie nawet w PL można go dostać za trochę ponad 2k(aze.com.pl), a z Chin to cena pewnie o 400 mniej ;)

Redmi 4x odpuść. To średniak(choć przyzwoity). 

Jeżeli chodzi o Mi5S to nie wiem czy jest sens dopłacać w porównaniu do Mi5. A zaoszczędzić trochę można ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dawidedziu   
Otrzymana reputacja: 1
dawidedziu

Honor, MI6 czy 3T? Jak ocenisz 3T w porównaniu do tych dwóch modeli?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rybus85   
rybus85

Wizualnie 3T to za uja mi nie podszedł. Bierzesz do ręki i zwykły klocek który nie robi wrażenia. Za długo nie testowałem,bo po prostu mi nie pasował(wygląd,nakładka,ekran). Kolega który kupił 3T był bardzo zadowolony. Ale jak trzymał mojego Mi5 to długo nie chciał z ręki wypuścić ;) Honor w niebieskiej wersji jest fenomenalny. W zależności skąd będziesz brał telefon i za ile to ja bym rozpatrywał Mi6 albo H8PRO. Wydajnościowo Mi6 to masakra. Ale ja kupiłbym H8PRO. Mając wcześniej Mi5 i teraz Honora 8 bardziej mnie przekonuje Honor. Może przez to że aż takiej wydajności nie potrzebuje jaką daje snap+adreno. Ale z drugiej strony Mi5 vs H8 to Honor jakoś trochę bardziej responsywny jest. No i zraziło mnie trochę w Xiaomi pogarszanie video poprzez obniżanie FPS :/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarlonRandom   
Otrzymana reputacja: 26
MarlonRandom

W budżecie do 2000 a już nawet za 1800 to możesz znaleźć P10 na OLXie jeśli nie przeszkadza Ci odkupienie smartfona od kogoś z przedłużenia umowy. Na tej samej zasadzie rozważ S7.

P10 swoje mankamenty ma ale złym urządzeniem nie jest. Honor 8 Pro wydaje się być dobrym sprzętem tylko to już gabaryt jest konkretny te 5.7" jest zamknięte w wyraźnie większej obudowie niż np S8, G6.

Jeśli aparat nie jest priorytetem to Mi6 jest dobrą opcją. Kupując na ibuygou masz bodajże gwarancję realizowaną we Wrocławiu.

Najbardziej kompletnym smartfonem dostępnym w tych pieniądzach będzie chyba S7 mimo wszystko (tu pamięć tylko 32GB).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
penguino   
Otrzymana reputacja: 637
penguino

Honor 8 Pro ma ekran QHD, a gorący i prądożerny Kirin 960 nie lubi być obciążany. Do tego tam siedzi stary aparat z Huaweia P9. Jeśli w grę wchodzą telefony z przedłużenia umowy to zaraz załapiesz się na LG G6 (ceny w sklepach ostatnio ostro spadły, nawet o 900zł co powinno się przełożyć na rynek wtórny).

OnePlus 3T to świetny i bardzo równy telefon - właściwie wszystko jest minimum bardzo dobre, nakładka wyglądem przypomina czystego Androida, ale jest o lata świetlne bardziej funkcjonalna i chodzi jak rakieta.

Mi6 nie jest idealny - ma słaby aparat, brakuje mu złącza minijack, a MIUI to nakładka dla grzebaczy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rybus85   
rybus85

Miui rozkłada na łopatki każdą inną nakładkę. eMIUI to samo. Nowe Kiriny to już nie te czasy co P8,gdzie lubiły się robić gorące. Mój Kirin 950 nawet jak ostro dostaje to spokojnie daje radę. Nawet jak mocno go obciążam to nie ma mowy o przegrzewaniu. Robi się ciepły i tyle. Nie ważne czy gram 20 min czy ponad godzinę. A Kirin 960 jest wydajniejszy i OSZCZĘDNIEJSZY niż mój w Honor 8. Ale widzę że ktoś tu żyje w świecie fantazji i jeżeli nie jest Samsungiem to jest źle...

960ka jest wydajniejsza niż snap 821 ;)

Aparat jest świetny tak jak w P9/Honor 8.

Spoiler

Screenshot_20170619-153533.thumb.png.8e011dfa8fd6d690168ed3a948c93e99.png

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
penguino   
Otrzymana reputacja: 637
penguino
Napisano (edytowane)

MIUI nic nie rozkłada, jest niesłychanie ciężka, słabo zarządza RAMem, lubi sypać bugami, jest niepotrzebnie rozbudowana przez co obsługa może irytować (chyba że lubisz spędzać godziny na szukaniu odpowiednich ustawień żeby wszystko działało normalnie, a nie po chińsku).

Aparat ze statywu, w słoneczny dzień potrafi zrobić ładne zdjęcie. Ale nie umywa się do prawdziwych/nowszych flagowców.

Kiriny jak najbardziej się grzeją, nowszy 960 nawet bardziej niż Twój 950 bo Huawei zaoszczędził na procesie produkcyjnym. To, że same urządzenia pozostają chłodne (a i tak nie wszystkie) to zasługa ekstremalnie agresywnego throttlingu - grafika w dużym Mate 9 utrzymuje wydajność zaledwie przez minutę!

Edytowane przez penguino

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarlonRandom   
Otrzymana reputacja: 26
MarlonRandom

@penguino

Skad az tak szczegolowe informacje:

15 minut temu, penguino napisał:

nowszy 960 nawet bardziej niż Twój 950 bo Huawei zaoszczędził na procesie produkcyjnym

jakies insider info czy po prostu po Benchmarkch to widac?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kamil Gaweł   
Otrzymana reputacja: 92
Kamil Gaweł

W ogóle mamy temat o wydajnym telefonie a pojawiają się przykłady zamulaczy typu S7 czy nie wiele lepszych huawei'ów. Jak ma być szybko i responsywnie to tylko czysty android i jego "pochodne".

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.